Şimdi Ara

yatay geçiş hakkında sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

hazırlık sınıfındayım ve üniversite değiştirmek istiyorum.devamsızlığımız sınırlı ve şimdi derslere gitmeyi bıraksam kalacağım.hazırlık yönergesinde devamsızlıktan kalanların dönem sonunda üniversite ile ilişkilerinin kesileceği yazıyor.

bu durum merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapmamı engeller mi? öğrenci işleri etkilemez dedi fakat böyle bir konuda emin olmak istiyorum.şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hazirlikta 2 kere kalirsaniz okul ile ilisiginiz kesiliyor. Siz ilk kez kalacaksiniz anladigim kadariyla yani rahatlikla merkezi yerlestirme puaniniz ile baska bir okula gecebilirsiniz

• burcuaaa3 B kullanıcısına yanıt
    yani, zaten kaldıktan sonra eylülde ki muafiyet sınavına hak veriyorlar bir daha

ayrıca ösym sitesinde de başarı aranmaz gibisinden bir madde var, bunlara güvenerek yapıyorum o zaman

• Evet basari sarti aranmiyor hatta hazirlikta kalmayi gecin okulu dondursaniz bile gecis yapabilirsiniz. Internette okudum ek olarak yökü arayip kendimde sordum

okulu 2. dönem dondurup sene sonu yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Sorun olmaz değilmi yatay geçişimde ? birde kayıt dondurma hakkında bilginiz var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendindenvazgeçenadam K kullanıcısına yanıt
    Kayit dondurup gecen insanlar taniyorum, isterseniz pm atin cunku bende 2. donem donduracagim birbirimizi haberdar ederiz

tamam atıyorum
  • hocam şimdi aklıma geldi de, benim durumda şu anda yapmam gereken birşey var mı? yoksa sadece eylül civarına kadar beklemeli miyim?

• sarımsaklıyoğurt S kullanıcısına yanıt
    Bekleyebilirsiniz, su anki okulunuzda kayitli oldugunuz takdirde sorun yok. Agustos ayinda baslar zaten basvurular

hazırlık kurallarında devamsızlıktan kalırsam okulla ilişiğimin kesileceği yazılıyor, şimdi içime kurt düştü

Hocam bence onu bir okulunuza sorun. Cunku iki kere kalinirsa okulla ilisik kesilir diye biliyorum ben

okula sorduğumda sıkıntı olmaz dediler, fakat ilişiğimin kesilmesi yatay geçiş hakkımı engeller mi? şimdi baktım, puan dışında başka birşeye bakılmaz denmiş sitede.

bu arada çok soruyorum farkındayım fakat başka cevap veren yok kusuruma bakmayın

Haha sorun degil bende ek madde 1 ile gecis yapacagim o yuzden bilgilerimi paylasiyorum, ben yökü aradigimda okulda kaydinizin bulunmasi yeterli dediler, ama tekrar dedigim gibi zaten hazirlikta ilk kez kalacaksaniz kaydiniz silinmez hazirlik tekrari olur. Sizin konustugunuz okulda demis zaten sorun yok diye icinizi rahat tutun o yuzden

• Bu hangi okul? Kendilerine göre kural koyabiliyorlar mı? Normalde 2 yılda ilişik kesilir.

Ben olsam riske atmaz giderdim derslere. Sonuçta ilişik kesilince öğrencilik sıfatı da gitmiş olmuyor mu?
  • Yani mantıken geçiş yapmak için öğrenci olman gerekir. Okulla ilişiği kesilmiş birisi yatay geçiş yapamıyor olması lazım (tamamen şahsi düşüncem)
    Yukarıda diğer arkadaşlar da belirtmişler. Hazırlık eğitiminin azami süresi iki yıldır. 2 yılın sonunda ilişik kesilir.
    Sen ilk kez sınıfta kalırsan ilişiğin kesilmez. Kesilmediği için de yatay geçiş yapabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.