Şimdi Ara

Yatay Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yıl süleyman demirel üniversitesinde 4 yıllık bölüme yerleştim kayıt oldum. Süleyman Demirel üniversitesine gitmek istemiyorum. Yatay geçişle LYS Yerleştirme puanım ile uludağ üniversitesine geçiş yapmak istiyorum. Üniversiteye gitmediğim için devamsızlık ve sınavlara girmediğimden sınıfta kalmış oluyorum ve not ortalaması ile geçiş yapamam. LYS puanım ile uü'ye başka bir bölüme geçiş yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ne zaman yapabilirim?

• Yil sonunda kontejan acilmasi zorunlu yil sonunda yapabilirsiniz. Bahar doneminde acip acmamak universitelerin kendi karari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burcuaaa3 B kullanıcısına yanıt
    259 281k tm sıra ile yerleştim. 271 334k sıra ile alıyor gitmek istediğim bölüm girme olasılığım çok mu düşük? tekrardan sınava girmemde herhangi bir sakınca yok girebilirim öyle değil mi?
  • https://forum.donanimhaber.com/merkezi-yerlestirme-puanina-gore-yatay-gecis-ve-ornek-dilekce-ana-konu--82073060

bu sayfayı baştan sona dikkatlice okuyun işinize cok yarayacak.

merkezi ek1 yaptırcaksınız eğer puanınız uludağ ün. yetiyorsa onun için rehberiniz yerleştiğiniz yıl ki ösym tercih klavuzu.
  • sizin puanınızın yerşleşmek isteğiniz üniversite nin puanın dan yüksek veya eşit olmak zorunda şart/farz

kendi bölümünüze puan yetmiyorsa illa uludağ olsun diyorsanız uludağ ün. deki başka bölüme gecebilirsiniz.
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    Tm-1 puanım 259 sıralamam 281k Uludağ Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralaması Bölümleri 2017 2018'de İşletme(İÖ) TM-1 271,53514 334.000 yazıyor. Şimdi ben ilk'te uu'ya başvursam 281k sıra 334k sıra benim oraya girme şansım vardı. :( Lakin ben şimdi 271 puana göre mi geçiş puanına bakıcam 271 olduğu için oraya başvuramayacakmıyım bunlar geçen senenin puanı bu sene yeni yerleştikten sonrakiler açıklanmadı benim onlara göre puana bakmam gerekmiyor mu? :'(

Birde ben şimdi tekrar sınava girsem tm puanı alsam 270lerde yeni puan alınca bu hakkım(259 puan) yok mu oluyor?

ÖSYM 2017'nin puanlarına göre mi geçiş puanına göre geçiş yapıcam ??

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/İşletme TM-1 268,58985 373,92166
    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/İşletme (İÖ) TM-1 (250,10856) 301,44381
    BENİM 259 TM-1 PUANIM VAR UU İŞLETME (İÖ)'ye gidebiliyormuyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockiro -- 16 Ekim 2017; 16:35:35 >

• rockiro R kullanıcısına yanıt
    o kadar rakam yazmışınız ki okurken yoruldum.

sizin puan/ sıralama 259 ama uludağ işletme 271 okulun puanı yüksek
    yüksek puanlı yere başvuru yapamzsınız.başvursanız bile ret alırsınız.
    2. öğretim için sizin puan 249 olsaydı olabilir.di.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 16 Ekim 2017; 16:48:9 >
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    249 olsaydı derken 259 daha yüksek değil mi o.O
  • tm1 259 puanım diyelim bu sene sınava girdim 239 tm1 yaptım 239 olunca bende hiç yerleştirme felan başvuru yapmadım sadece puanı gördüm bıraktım :D haliyle bir yere gidemedim :D 259 puanımla yatay geçiş yapma hakkım hala duruyor mu? yoksa sınava girersem yatay geçiş hakkımı kaybetmek gibi birşey mi söz konusu?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockiro

tm1 259 puanım diyelim bu sene sınava girdim 239 tm1 yaptım 239 olunca bende hiç yerleştirme felan başvuru yapmadım sadece puanı gördüm bıraktım :D haliyle bir yere gidemedim :D 259 puanımla yatay geçiş yapma hakkım hala duruyor mu? yoksa sınava girersem yatay geçiş hakkımı kaybetmek gibi birşey mi söz konusu?????

Okula kaydiniz bulundugu surece yatay gecis hakkiniz devam eder.

• rockiro R kullanıcısına yanıt
    yatay geçiş hakkı için üniversite ye yerleşmiş kayıt olmuş olmak 1.kural şart /farz/ mecbur.(artık ne kabul ediyorsanız.
  • quote:

Tm-1 puanım 259 sıralamam 281k Uludağ Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralaması Bölümleri 2017 2018'de İşletme(İÖ) TM-1 271,53514 334.000 yazıyor. Şimdi ben ilk'te uu'ya başvursam 281k sıra 334k sıra benim oraya girme şansım vardı. :( Lakin ben şimdi 271 puana göre mi geçiş puanına bakıcam 271 olduğu için oraya başvuramayacakmıyım bunlar geçen senenin puanı bu sene yeni yerleştikten sonrakiler açıklanmadı benim onlara göre puana bakmam gerekmiyor mu? :'(

Birde ben şimdi tekrar sınava girsem tm puanı alsam 270lerde yeni puan alınca bu hakkım(259 puan) yok mu oluyor?

ÖSYM 2017'nin puanlarına göre mi geçiş puanına göre geçiş yapıcam ??

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/İşletme TM-1 268,58985 373,92166
    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/İşletme (İÖ) TM-1 (250,10856) 301,44381
    BENİM 259 TM-1 PUANIM VAR UU İŞLETME (İÖ)'ye gidebiliyormuyum?

bu uludağın puanından 2.öğretim puanından yüksek bir pun almış olmanız lazım.

sanırım siz tercih yapmadınız oyüzden yatay geçiş hakkınız yok.

• Bu yıl sınava girdim TM-1 259 puan aldım. Ders Zamanı ÖSYM 2016(2017 - 2018 yazıyo ne akla hizmetse) SDÜ bakarak tercihimi yaptım ve 2016 ÖSYM 'nin listesinde 2016 olarak geçen puanlara göre bankacılık ve finans(i.ö) bakınız 2 adrestede 256 puanı taban olarak yazar. 2016(ösym) ve 2017-2018(sözde:Derszamanı.net güncel olmayan bilgileri) yerleştim ve üniversiteye kaydımı oldum. Üniversiteyi şehri beğenmedim ve 259 tm-1 puanım ile uludağ üniversitesine geçiş yapmak istiyorum. İŞLETME(i.ö)'ye. Araştırmalarıma göre girdiğim yılki tabloya göre yatay geçiş puanı eşit veya yüksek olmalıymış siz başka başka şeyler diyorsunuz kafam karıştı. şimdi aydınlatacağımız konu şu. BEN YATAY GEÇİŞ YAPARKEN TM-1 259 PUANIM İLE 2017 ÖSYM'nin listesinde yer alan UU İŞLETME(İ.Ö) 250 TM-1 PUANINI baz alıp 259 puanım olduğu için başvuru yapabilecekmiyim yoksa Ders Zamanı ÖSYM 2016 UÜ'daki derszamani.net 2017 2018 desede ÖSYM'ce 2016 puanlarına denk gelen 271 puanımı göz önünde bulundurup başvuru yapmayacağım. Daha nasıl anlatabilirim :(

ÖZET GEÇECEK OLURSAK
    BU YIL(2017) tm-1 259 puan aldım ve 256 puanlı sdü bankacılık ve finans(i.ö)'ye yerleştim. ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İŞLETME (İ.Ö)'ye geçiş yapmak istiyorum. ÜNİVERSİTEYE GİTMİYORUM(SDÜ'YE). DEDİĞİM GİBİ KALMIŞ OLMALIYIM ŞİMDİYE :D ŞİMDİ BENİM bu yıl(2017) BAKTIĞIM TABLODA 256 PUANLI YERLEŞTİĞİM YER 2016 ÖSYM TABLOSUNDA 256 puan ben yerleştikten sonra yeni tabloda 234 puana düşmüş AYNI ŞEKİLDE ULUDAĞ 2016 TABLOSUNDA 271 İKEN 250 OLMUŞ BEN YATAY GEÇİŞ YAPARKEN 271'İ Mİ DİKKATE ALICAM YOKSA 250'YİMİ YAPABİLECEKMİYİM 259 PUANIMLA

2016 ÖSYM

2017 ÖSYM

• uludağ üniversitesi bahar yarıyılı (ocak-şubat) yatay geçiş yapmaya izin veriyor mu? baya araştırdım ama net birşeye ulaşamadım
  • quote:

uludağ üniversitesi bahar yarıyılı (ocak-şubat) yatay geçiş yapmaya izin veriyor mu? baya araştırdım ama net birşeye ulaşamadım

Alsa bile gecemezsin.Puanin uludagin taban puanindan dusuk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Bende Uludağ Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimine merkezi yerleştirme puaniyla yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Sizin gibi benim de şu anki kayıtlı olduğum üniversitede birçok dersten kaldığım icin not ortalamam falan kötü. Not ortalaması önemli mi sonuçta merkezi yerlestirmeyle yatay geçiş yapicam. Bir de online başvuru için istedikleri belgeleri üniversiteye gidip imzalatmak onaylatmam gerekiyor mu

• Dördüncü sınıfta yatay geçiş mümkün mü arkadaşlar? Ortalamam 3.60 şu an
  • HarveyBullock kullanıcısına yanıt
    kurumlar arası yatay geçiş teknik olarak mümkün ama ün.ler 4. sınıfa 1-2 kontenjan veriyorlar merkezi ek 1 yapsanız oda kontenjanı 4 kişiyi geçmez yine deneyin isterseniz şansınız varsa geçersiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.