Şimdi Ara

Yatay Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ankara Tıpta okuyorum. 1. sınıfım yani yeni kazandım. Ösys puanımla Odtü Bilgisayara geçmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor ? Ne zaman, nasıl başvurmalıyım ? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. İyi forumlar.

• Niye bu tıpçılar mühendisliğe geçiyor sen niye memnun kalmadın hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dönem arası gecersin geçeceğin okulun sitesinde duyurularda veya akademik takvimde yazar şartları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okulda sıkıntı yok. Hatta tıp düşünen varsa kesinlikle Ankara Tıpı tavsiye ederim. Fakat ben sevemedim. İnternette çoğu yerde 2 yarıyıl okumak gerekir falan yazıyor. Yani ben şimdi yarıyıl bitince hemen geçebilir miyim ?
  • merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yaparak geçebilirsin

geçmen için en az 1 dönem kayıtlı gözükmen yeterli(ister okula git ister gitme) fakat sömestri döneminde okullar kendi isteğine göre kontenjan ayırıyor ve genelde odtü gibi büyük üniversiteler bununla uğraşmamak için dönem arası geçiş açmıyorlar büyük ihtimalle 1 yıl bekleyeceksin

geçiş için sadece üniversite puanının geçeceğin bölümün taban puanından yüksek olması yeterli

önce başvuruyu yapıyorsun başvurudan sonra ise hazırlık atlama sınavına giriyorsun (sınavı veremezsen hazırlık okuyorsun diye biliyorum - ama bazılarının dediğine göre vermek zorundaymışsın vermeyince başvurun iptal oluyormuş bir yökün myp koşullarına bak - )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.