Şimdi Ara

Yatak Tavsiyeleri [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.183
Cevap
265
Favori
1.981.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: solar apex

quote:

Orijinalden alıntı: mmroja

Yaklaşık dört aydır İstikbalin Orgaflex 150*200 yatağını kullanıyorum.Üzerine de koruyucu bir alez almıştım. Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.Yatakta deformasyon yok,ses gıcırtı falan da yok.Bence yatak konusunda İstikbal kendisini baya bir geliştirmiş.Diğer linkdeki yatağı bilmiyorum ama İstikbalin bu yatağını bir kullanıcı olarak tavsiye edebilirim.
    İyi akşamlar...

hocam yatağı alalı 3 yıl geçmiş hala memnun musunuz, tavsiye eder misiniz?
    teşekkürler

Alıntıları Göster
    Ben hep söylüyorum zaten ama burayada yazayım.Dormeo'nun ortopedik ürünleri teknoloji açısından diğer ürünlere göre çok çok önde.En iyisi kendinizin araştırması girin internette bir bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonayim

Ben hep söylüyorum zaten ama burayada yazayım.Dormeo'nun ortopedik ürünleri teknoloji açısından diğer ürünlere göre çok çok önde.En iyisi kendinizin araştırması girin internette bir bakın.

Alıntıları Göster
    bizde yatak arayışındayız.yataşı gezdik 2 sefer.blue star,five z,atletic modellerine baktık.fakat kararsız kaldık.blue star sanki çok kötüymüş gibi geliyoruz five z ve atletic in yanında.fakat onlarında fiyatları yüksek.five z 1581 atletic 1420 (150*200 boyutları).sizce bu fiyatlar bu yataklara verilirmi?yada bunlara muadil daha rahat tercih edilmesi daha doğru olan yataklar varmı?vakitte olmuyor çok bakamıyoruz.ben 190cm boyunda 70 kiloyum eşim 50 kilo.antalyada yaşıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

bizde yatak arayışındayız.yataşı gezdik 2 sefer.blue star,five z,atletic modellerine baktık.fakat kararsız kaldık.blue star sanki çok kötüymüş gibi geliyoruz five z ve atletic in yanında.fakat onlarında fiyatları yüksek.five z 1581 atletic 1420 (150*200 boyutları).sizce bu fiyatlar bu yataklara verilirmi?yada bunlara muadil daha rahat tercih edilmesi daha doğru olan yataklar varmı?vakitte olmuyor çok bakamıyoruz.ben 190cm boyunda 70 kiloyum eşim 50 kilo.antalyada yaşıyoruz.

Alıntıları Göster
    Öncelikle merhabalar

İlk kez kendime özel bir yatak alacağım (tek kişilik). Şimdiye kadar şartlardan ötürü hep çekyatta yattım. (Yaşım 27)

Bir ortopedik yatağın rahatlığını hiç bilmiyorum. Fakat hayatımda çok büyük bir değişim olacağını düşünüp bir yatak almaya karar verdim. En azından boyun, bel ve sırt ağrılarımı gidersin yorgunluğumu alsın başka bir şey istemiyorum gerçekten.

Şimdi size sorum şu;

Bütçem 700 - 1000 TL arasında. Kullandığınız tek kişilik yataklardan memnun olan önerebilecek arkadaşlar yatakları hakkında bilgilendirirlerse çok sevinirim. Pek anlamıyorum bu işlerden doğrusu.

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ataberk36

Cevabınız için teşekkürler..
    Bel fıtığı başlangıcı problemim var o yüzden yatağımızı değiştiriyoruz. Bugün satın aldık. Evet biraz yüksekçe, ama bu sanırım iyi birşey. Yatağın deformasyonu daha geç olur. Direkt işbir yatağa gittim ve yaylı full ortopedikleri inceledim. İçlerinde en rahatı o gibi geldi. Tabi kullandıktan sonra anlayacağız. Satıcı da çok methetti bakalım artık.. Yorumlarımızı yazarım..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bence kilonuz 65 üzeri ise vico yatak almayın.
    Ben aldım 15 aydır kullanıyorum kilom 80 ve belim perişan oldu.
    Ama eşim 55-60 kilo olduğu için onun için sorun yok, ayrıca çok ta memnun.

• quote:

Abi sen evlendin mi ya :) hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcfacia07

quote:

Abi sen evlendin mi ya :) hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    "PIERRE CARDIN" alan ve kullananlar yatakları hakkında bilgi verebilirler mi....BEN HALA YATAK ALAMADIM. BEN 90 EŞİM 70 KİLO. BENDE VE EŞİMDE BEL FITIĞI VAR. SIRTÜSTÜ YATMAYI ÖZLEDİM. BİZİM YAYLI YATAK DEFORME OLDU. HER SABAH AĞRILARLA UYANIYORUM. DAHA ÖNCE TEMPUR HAKKINDA FİYAT YAZMIŞTIM. AMA BANA ÇOK TUZLU GELMİŞTİ VE DAHA UCUZA DA BULAMAMIŞTIM...

• quote:

Orijinalden alıntı: bozkurt71

"PIERRE CARDIN" alan ve kullananlar yatakları hakkında bilgi verebilirler mi....BEN HALA YATAK ALAMADIM. BEN 90 EŞİM 70 KİLO. BENDE VE EŞİMDE BEL FITIĞI VAR. SIRTÜSTÜ YATMAYI ÖZLEDİM. BİZİM YAYLI YATAK DEFORME OLDU. HER SABAH AĞRILARLA UYANIYORUM. DAHA ÖNCE TEMPUR HAKKINDA FİYAT YAZMIŞTIM. AMA BANA ÇOK TUZLU GELMİŞTİ VE DAHA UCUZA DA BULAMAMIŞTIM...

Alıntıları Göster
    son durum ne arkadaşlar yatak alacağım bu hafta acil öneri.Kendim blue line dan çok memnunum yıllardır.tempur ve yatsan switzerland hakkında ne düşünürsünüz.yatak sallanmamalı hastalıktan dolayı eşin hareketleri rahatsızlık veriyor vertigo var ablada..hareketlere hassas ne öneri nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem-neval

son durum ne arkadaşlar yatak alacağım bu hafta acil öneri.Kendim blue line dan çok memnunum yıllardır.tempur ve yatsan switzerland hakkında ne düşünürsünüz.yatak sallanmamalı hastalıktan dolayı eşin hareketleri rahatsızlık veriyor vertigo var ablada..hareketlere hassas ne öneri nedir

Alıntıları Göster
    belimde disk kayması var, daha da ilerlememesi için dikkat ediyorum, ters bir hareket yapmıyorum, işyerindeki koltuğumda da visko bel destek yastığı kullanıyorum, çok faydasını görüyorum, tavsiye ederim.
    bunları neden söylüyorum;
    ortaokul yıllarımda alınan 15 yıllık yataş star yatakta yatıyorum. (yataşın alt serilerindendir, ucuzdur)
    hala sapasağlam duruyor, ve belime, sırtıma hiç ağrı sızı vermiyor, deliksiz uyuyorum, dinç uyanıyorum.
    sadece yan yatıp kolumu yastığımın altına sokarak uyumamdan kaynaklanan kol uyuşmalarım oluyor,
    ama pek rahatsızlık vermiyor bana.
    yani diyeceğim şudurki;
    yatağın fiyatına, görünüşüne aldanmayın, rahat uyuduğunuz yatak sizin için en iyi yataktır ve bu yatak ucuz ve basit görünüşlü bi yatak da olabilir.
    hangi tür yataklarda rahat uyuduğunuzu belirleyip ona göre yatak bakın,
    yan mı yatarsınız, yüzüstü mü sırtüstü mü,
    bel rahatsızlığınız var mı,
    uyurken terler misiniz,
    bu gibi etkenleri göz önüne alarak, satıcıya bu yönde sorular sorarak ve hatta yatıp deneyerek almanızı tavsiye ederim

• 115 kiloyum ve bel fıtığı var malesef. Yaklaşık 3 yıldır kullandığım, modelini bilmediğim İstikbal yatağın ne yaylarında nede şeklinde hayır kalmadı. Eşim ve ben ağrılar içinde uyanıyoruz ve yatağı değiştireceğiz. Anladığım kadarı ile visco yataklar kilolu olduğum için pek uygun değil. Eşim 67 kilo ben 115 kiloyum. Hangi yatağı incelememi önerirsiniz?
    Düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atlas06 -- 22 Mayıs 2012; 12:33:09 >
  • burdaki arkadaslarin tavsiyeleri ile Yatsan switzerland aldim, insallah memnun kalirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: allmylife

burdaki arkadaslarin tavsiyeleri ile Yatsan switzerland aldim, insallah memnun kalirim..

hayırlı olsun. burada tavsiye var ama yeterli inceleme yok. bunu da siz yaparsanız herkes faydalanır. foto da olursa çok makbule geçer
  • quote:

burdaki arkadaslarin tavsiyeleri ile Yatsan switzerland aldim, insallah memnun kalirim..

Hangi ölçüde, kaça aldınız söyleseniz sevinirim. Ben 150*20 0 ölçü sordum bu modelde olmuyormuş malesef. 160*200 için de 1350 tl fiyat aldım Ankara yatsan bayiinden
  • 160&200 switzerlanda 1350 dediler, 1200e 12 taksitle anlastik, ankamall yatsan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONURTO

quote:

hayırlı olsun. burada tavsiye var ama yeterli inceleme yok. bunu da siz yaparsanız herkes faydalanır. foto da olursa çok makbule geçer

Yatagi yeni siparis ettim, geldikten sonra inceleme kolay is :-)
  • quote:

160&200 switzerlanda 1350 dediler, 1200e 12 taksitle anlastik, ankamall yatsan..

Bana da aynı bayii 1350 tl fiyat verdi. Siz hangi tarih de aldınız acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atlas06

quote:

160&200 switzerlanda 1350 dediler, 1200e 12 taksitle anlastik, ankamall yatsan..

geçtiğimiz çarşamba aldım..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atlas06

quote:

geçtiğimiz çarşamba aldım..

Alıntıları Göster
    devam eden yatak arayışlarımızda bugün işbir bellona ve istikbalede baktık.

daha önceden yataşta five z modelini beğenmiştik 150*200 fiyatı 1500tl idi.

istikbalin yataklarını hiç beğenmedik.aynı şekilde işbirde rahat gelmedi bana ve eşime nedense rahatlık açısından.o 50 ben 70 kiloyum.işbirde visco clasik mi ne modeli vardı en hoşumuza giden onunda fiyatı 1500tl ye bırakcaktı son ama antalyada yaşıyorum ve genelde full visco yatakları tavsiye etmiyorlar.

bellonada ise mediform plus ve bady form 5 yataklarını beğendik.bady form 5 in 150*200 fiyatı 824tl mediform plus ın ise 1159 tl fiyatı var.mediform un rahatlığı yumuşaklığı daha iyi gibi geldi badyforma göre.ama hala kararsısız.sizce bellona yatakları bu dediğim fiyatlara göre alınırmı?4 markayıda gezdik bellonadakiler hoşumuza gitti ama yinede burdanda bir bilirkişi tavsiyesi alayım dedim.bu konuda kendi fikirlerinizi paylaşıp yardımcı olursanız ona göre ay sonuna kadar almayı düşünüyorum yatağı çünkü şuanki yatağın yayları batmaya başladı ve çökme yaptı.

• quote:

istikbalin yataklarını hiç beğenmedik.aynı şekilde işbirde rahat gelmedi bana ve eşime nedense rahatlık açısından.o 50 ben 70 kiloyum.işbirde visco clasik mi ne modeli vardı en hoşumuza giden onunda fiyatı 1500tl ye bırakcaktı son ama antalyada yaşıyorum ve genelde full visco yatakları tavsiye etmiyorlar.

bellonada ise mediform plus ve bady form 5 yataklarını beğendik.bady form 5 in 150*200 fiyatı 824tl mediform plus ın ise 1159 tl fiyatı var.mediform un rahatlığı yumuşaklığı daha iyi gibi geldi badyforma göre.ama hala kararsısız.sizce bellona yatakları bu dediğim fiyatlara göre alınırmı?4 markayıda gezdik bellonadakiler hoşumuza gitti ama yinede burdanda bir bilirkişi tavsiyesi alayım dedim.bu konuda kendi fikirlerinizi paylaşıp yardımcı olursanız ona göre ay sonuna kadar almayı düşünüyorum yatağı çünkü şuanki yatağın yayları batmaya başladı ve çökme yaptı.

mrb...
    görüyorumki yatak işi sizi fazlasıyla yormuş.şayet istanbulda olsaydınız ürünlerimiz deneterek yardımcı olurdum tamamıyle ithal olan ürünlerimizi görmenizi isterdim, burdan size nekadar inandırıcı olurum bilemem .1987 den beri yatak işinde olan biri olarak yazdıklarınızı okudum ve anladımki visco baya kafanıza yatmış ,doğrudur akıllı yatak olarakta bilinen visco lar rahat tır ama herkeze değil.kaliteli yatak maalesef fiyatıyla kendini kısmen belli eder ,madem 1500 civarına cıkıyorsunuz ben derinki visco dan daha konforlu olan latex yataklarını neden denemiyorsunuz.visco kendi başına çok konforlu kesinlikle değildir ,bence latex yatağa biraz uzanıp onuda deneyin nedemek istediğimi anlarsınız.YATAK kılıfının TÜRKİYEDEKİ ÖNCÜSÜ olarak derim ki; en az yatak kadar kılıf ta çok önemli faktördür unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtrshrmn

quote:

mrb...
    görüyorumki yatak işi sizi fazlasıyla yormuş.şayet istanbulda olsaydınız ürünlerimiz deneterek yardımcı olurdum tamamıyle ithal olan ürünlerimizi görmenizi isterdim, burdan size nekadar inandırıcı olurum bilemem .1987 den beri yatak işinde olan biri olarak yazdıklarınızı okudum ve anladımki visco baya kafanıza yatmış ,doğrudur akıllı yatak olarakta bilinen visco lar rahat tır ama herkeze değil.kaliteli yatak maalesef fiyatıyla kendini kısmen belli eder ,madem 1500 civarına cıkıyorsunuz ben derinki visco dan daha konforlu olan latex yataklarını neden denemiyorsunuz.visco kendi başına çok konforlu kesinlikle değildir ,bence latex yatağa biraz uzanıp onuda deneyin nedemek istediğimi anlarsınız.YATAK kılıfının TÜRKİYEDEKİ ÖNCÜSÜ olarak derim ki; en az yatak kadar kılıf ta çok önemli faktördür unutmayın.

latexi bilmiyorum ama tamamı visco olan yatakta düşünmüyorum şahsen.hiç rahat gelmedi bana çünkü.işbirin yatakları iyi diye bilinir ve tavsiye edilir genelde ama bana güzel gelmedi.demekki herşey fiyatlada olmuyor diye düşünüyorum.çünkü baktığım en pahalı yataklardan birisi ordaydı 1500tl fiyatla.yataştaki five z de yay+üstü visco aynı fiyata.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mtrshrmn

quote:

mrb...

latexi bilmiyorum ama tamamı visco olan yatakta düşünmüyorum şahsen.hiç rahat gelmedi bana çünkü.işbirin yatakları iyi diye bilinir ve tavsiye edilir genelde ama bana güzel gelmedi.demekki herşey fiyatlada olmuyor diye düşünüyorum.çünkü baktığım en pahalı yataklardan birisi ordaydı 1500tl fiyatla.yataştaki five z de yay+üstü visco aynı fiyata.

bahsettiğiniz yatak sanırım size uygun gelecektir,bencede malzeme olarak dayanıklı ve ergonomik tavsiye edebilirim.dediğim gibi iyi yatak kişisine özeldir.şimdiden hayırlı olsun hayırlı günler

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.