Şimdi Ara

Yatak Tavsiyeleri [ANA KONU] (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.183
Cevap
265
Favori
1.981.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Arkadaşlar düğün paketi ile tarafımıza bi yatak verildi malum pek kaliteli değiller. 4 ay sonra yatak çökmeye ve her sabah aşırı bir sırt ağrısı ile uyanmaya başladım.

Bende hafif kamburluk var bel çukurum biraz fazla bu yüzden her sabah lanet olasıca yatakta dayak yemiş gibi uyanıyor ağrıdan duramıyorum.

Yataş five z yatak hoşuma gitti bel çukurumu kavradı. Tabi sizin de tavsiyeleriniz önemli. Benim gibi omurga problemi olan birine ne tavsiye edersiniz?

Hocam, konunun uzmanı değilim ama hem farklı tür yataklar kullanmış, hem de şu an karar kıldığı yatak için aylarca araştırma yapıp çok sayıda yatağı farklı mağazalarda defalarca denemiş biri olarak görüşlerimi duymak istersen:

Sırt-omurga-bel ağrın varsa Visco alma derim. Visco'lar ilk başta çok rahat geliyor ama birkaç yıl sonra özelliğini kaybediyor. Özelliğini kaybetmemesi için Tempur alman lazım ama o da çok terletiyor.

Senin baktığın Yataş Five Z de Visko. O yüzden çok önermiyorum ama tabii tercih senin. Bunca kullanıcısı var, elbette memnun kalanların da bir gerekçesi vardır.

Sırt ağrıları için en iyisi tam ortopedik, sert bir yaylı yatak, ama tabii sırf sırt üstü yatacaksan. Yok eğer ben gece yan da dönerim, yüz üstü de yatarım diyorsan, yaylı yataklar tam tersi seni mahveder. Yan yatarsan sabaha omzun sakatlanmış kalkarsın. Yüz üstü yatarsan da bel ağrıların daha da artar.

Bu nedenle benim sana önerim ya lateks alman, ya da yaylı+pedli alman. Ben Yataş Ergocoil Infinity (yay+ped) aldım, ama Seven Z modeli (yay+lateks) de çok güzeldi, çok arada kalmıştım. Yatsan'ın yaysız lateks Cashmere serisi de iyi gelmişti, ama Yataş'lar kadar rahat ettirmedi. Yatsan'da denediğim en rahat yatak Breeze modeliydi ama o da çok ince bir yatak ve satış temsilcisi bizden gizlese de, sonradan öğrendiğime göre çocuk yatağı olarak tasarlanmış bir modelmiş. Biz tabii gece boyu yatmadığımız için rahat ettik ama uzun süreli yatışta ince yatak o kadar rahat ettirmeyebiliyor.

Son olarak, Yatsan'lar Türkiye'deki Volkswagen gibi. Kar marjı biraz yüksek. Muadili Yataş'lara göre %30 fiyat farkı oluyor. O yüzden ben Yataş'a döndüm.

• mali198534 M kullanıcısına yanıt
    Hourglass air normalde %40 indirimliydi.

Yıl boyu %40-50 indirimle! satılıyor.

Zayıf iseniz öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Hourglass air normalde %40 indirimliydi.

Yıl boyu %40-50 indirimle! satılıyor.

Zayıf iseniz öneririm.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ben 75 eşim de 65 kilo. Dün Cevahir AVM deki yataşa uğradım ama showroom da yoktu. Seven Z latex ı denedim ama tabii orada birşey anlaşılmıyor. Diğer belirttiğim yatsan yataklar için ne diyorsunuz?

• tek kişilik yatak almayı planlıyorum ancak aklım çok karışık hangi yatağı seçeceğim hakkında yataklardan iyi anlayan bi arkadaş yardım edebilir mi burdan veya özelden fizyolejik bilgilerimi verip bana en uygun yatağı almayı istiyorum bu kafa karışıklığı 1 aydır devam ediyor
    Hourglass air öneririm.

Yatsan daki swetzerland sert bir yataktır.

Diğeri size daha uygun olabilir.

Yatsan da Beatrice modeli çok beğeniyorum.

• judith kullanıcısına yanıt
    Yatsan millwood hocam.

Alacağım zaman çok yatak denedim.

Beğenirsiniz bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yatsan Majesty'i dikkate alın derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Yatsan millwood hocam.

Beğenirsiniz bence.

Yorumlar için çok teşekkür ederim.

3.500 TL karşılığında yatsan marbella'yı aldık. aşırı hoşuma gitti latex yatak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: judith

quote:

Yatsan millwood hocam.

Beğenirsiniz bence.

Merhabalar. Biz de Yatsan'dan yatak almayı düşünüyoruz bu aralar.
    Fakat söylediğiniz yatağın 160x200 ölçülerindeki fiyatı 4020 TL gözüküyor.
    Sizin yatağın ölçüsü mü farklı ya da bu fiyat üzerinden indirim mi yapıldı?
    İndirim yapıldıysa bununla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.
    Benim bildiğim, anlaşmalı kartlara İnternet fiyatı üzerinden %6-7 indirimle mağazalarında taksit yapılıyor.
    Ama 4020 liralık yatağı 3500'e aldıysanız yaklaşık %13 indirim yapılmış.
    Bilgi için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Hourglass air öneririm.

Yatsan daki swetzerland sert bir yataktır.

Diğeri size daha uygun olabilir.

Yatsan da Beatrice modeli çok beğeniyorum.

Yataş hourglass air de bir yarım saat kadar yattım vücudum çok gömülüyor çok rahat edemedim. Ama yatak cidden konforlu ve bir o kadar da yumuşak (bana göre tabii). Yatsanda switzerland modelini denedim onda da bir yarım saat kadar yattım evet sert bir yatak ama özellikle yan yatan bir insan olduğum için belki de çok iyi geldi. Yataş almamamin bir sebebi de değişim yapmiyorlarmiş yatsan ise %15 kayıp ile değişim yapıyor. Bu da etkili oldu açıkçası. 1790 TL ye switzerland almış oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TURKYILMAZ

quote:

Orijinalden alıntı: judith

quote:

Yatsan millwood hocam.

Beğenirsiniz bence.

Merhabalar. Biz de Yatsan'dan yatak almayı düşünüyoruz bu aralar.
    Fakat söylediğiniz yatağın 160x200 ölçülerindeki fiyatı 4020 TL gözüküyor.
    Sizin yatağın ölçüsü mü farklı ya da bu fiyat üzerinden indirim mi yapıldı?
    İndirim yapıldıysa bununla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.
    Benim bildiğim, anlaşmalı kartlara İnternet fiyatı üzerinden %6-7 indirimle mağazalarında taksit yapılıyor.
    Ama 4020 liralık yatağı 3500'e aldıysanız yaklaşık %13 indirim yapılmış.
    Bilgi için şimdiden teşekkürler.

bu bütçede yatsan gisele tercih ederim.

https://www.pro-tasarim.net/altin2/pagea9e4.html

• Merhabalar, Taç Visco yatak kullanıyorum. 3.5 yıl oldu, bir süredir bel ve boyun ağrısı yaşıyorum ve normalden daha fazla yatağa gömülmeye başladım. Orta ve üst sertlikte gömülmeden rahatça yatabileceğim ağrılar konusunda bana sorun çıkarmayacak bir yatak bakıyorum.

Wellmatt ın Lateks yatakları nasıldır? 160*200 cm.

http://wellmatt.com/wellmatt-lateks50-ortopedik-yatak

http://www.wellmatt.com/wellmatt-suite-160x200-ortopedik-visco-lateks-yatak

Hangi Yatsan mağazasından aldınız acaba?
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Bütçem o kadar değil benim. Sadece indirim oranı için sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURKYILMAZ

Hangi Yatsan mağazasından aldınız acaba?

İstanbul Maltepe Küçükyalı mağazasından aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: werrol

Merhabalar, Taç Visco yatak kullanıyorum. 3.5 yıl oldu, bir süredir bel ve boyun ağrısı yaşıyorum ve normalden daha fazla yatağa gömülmeye başladım. Orta ve üst sertlikte gömülmeden rahatça yatabileceğim ağrılar konusunda bana sorun çıkarmayacak bir yatak bakıyorum.

Wellmatt ın Lateks yatakları nasıldır? 160*200 cm.

http://wellmatt.com/wellmatt-lateks50-ortopedik-yatak

http://www.wellmatt.com/wellmatt-suite-160x200-ortopedik-visco-lateks-yatak

paket yaylı, organik modelleri tercih edilebilir.

http://wellmatt.com/organik-yatak-el-yapimi-dogal-yatak-at-kili-coco-lateks-yataklar

• serkelios S kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar.

Yorumunuzu okuyunca biraz kafam karıştı.

Bende bel fıtığı başlangıcı var. Doktorum bana orta sert bir yatak al demişti. Sertlik kısmınıda bilirsiniz muanelerde sedyeler var. Sedyenin bas uc kısmına bastırarak bu sertlikte olsun dedi. Parmağınla bastırdığında gömülme olmasın dedi.

Açıkçası ergocoil modelini begenmiştim ilk denediğimde.

İkinci denediğmde prestige prime mı da denedim. Iki arasında kaldım ve prestige prime modeli siparişini verdim.

Çünkü sanki yataş ergocoil modeli biraz bana gömulme hissi verdi.

Prestige prime daha iyi gibi geldi.

Genel olarak sırt üstü yatıyorum. Arada saga ve sola donerekte yatiyoum.

Prestige prime yataş sağ ve sola yatışlarda sorun olur demişşiniz.

Yaklaşik iki yıldır çekyatta yatıyorum.

Mağaza sorumlusu bence sizin için en ideal prestige prime olur demişti.

Fakat sizin bu yorumuzla birlikte kafam gerçekten çok karıştı.

Daha yatak gelmedi. Ne yapmam gerekir.

• Sert geldigi icin yatsan otantik plus yatagimi saticam arkadaslar. Degisim zamani vs gectigi icin veriyorum.

160x200 alez ile kullanilmistir. 6-7 ay olmustur alali az kullanildi. Yari fiyatina birakiyorum. Istanbul anadolu yakasi bostanci.

• Merhabalar. Tüm topiği okumadım maalesef, belki sorumun cevabını bulabilirdim ama hoşgörünüze sığınarak sormak istiyorum.

Kilo 110 boy 180. Sert yatak seviyorum, ki zaten bu kiloda sert olması da gerekiyor sanırım.
    Bu hafta sonu yatak almak istiyorum. hangi marka hangi model önerirsiniz diye soracağım. bir de özellikle Hibboux markasından hangi model uygun olur sizce? ebat 180 cm* 200 cm olacak...
  • Hibboux botanix modeli tavsiye eder misiniz? Yatak kalınlığının 20cm olması biraz düşündürdü beni.

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.