DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
## Yatak Tavsiyeleri ##
10 Kayıtlı Üye, 9 Misafir Kullanıcı, 7 Mobil Kullanıcı  ( 7 Mobil Cihaz  )
1.457
Cevap
73
Favori
484.501
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   7975 Mesaj
   10 Mayıs 2011 01:35:30
   benimde yaşlı ve sakat annem var ,önceden sorunlu bir fıtık ameliyatı daha sonra kırılan bacak ve yine kırılan bel kemiği ,anlayacağınız durumu iyi değil rahat edebileceği bir yatak önerebilirmisiniz yatsan ı yeni duydum ama illa bakacam
   |
   |
   _____________________________

   Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)
  • Er
   2 Mesaj
   16 Mayıs 2011 09:43:43
   arkadaşlar yatak konusunda bir site keşfettim. Ve bu yatağı alıp kullanan arkadaşlarım var. Hatta bir tanesinin bel fıtığı problemi var. ;Onların da yataktan memnun iyetleri çok iyi düzeyde. Ben siteyi inceledim hatta istenirse telefonla da bilgi veriyorlar, bu konuda gerçekten çok ilgililer. Bel fıtığı konusunda da hangi yatağı kullanacağınıza dair bilgi danışabileceğinizi düşündüm. Umarım işinize yarar.
   Bu arada bu firmanın internet üzerinden online satışı da var, ve çift kişilik yatak aldığınızda 50, tek kişilik yatak aldığınızda da 25 tl lik bir bağışı Türkiye korunmaya Muhtaç Çocuklar vakfına sizin adınıza bağış yapıyor. bu da güzel bir olay gerçekten. Sağlıkla kalın , sitenin adı http://www.viskoloveshop.com/default.asp ... Bu arada firma izmir firması ama Türkiyenin her yerine kargo yolluyorlarmış ücretsiz olarak.
   |
   |
   _____________________________

  • Er
   2 Mesaj
   16 Mayıs 2011 09:46:56
   Bu arada sitede yatakların özellikleri ve kimler için uygun olduğuna dair detaylı bilgiler de mevcut. sitenin içerisinde "bana uygun yatak hangisi " diye bir bölüm var
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2999 Mesaj
   21 Mayıs 2011 17:24:28
   YATSAN switzerland kullanan başka arkadaş var mı?


   -YATSAN King Premier 570TL

   -YATSAN Interbed 730TL (Kenarda sünger çerçeve destekliyor)

   -YATSAN Switzerland 980TL (Pocket yay)

   -İDAŞ Bonnell Altın Ortopedik Deluxe 570TL

   arasında kaldım. Switzerland ve Interbed ağır basıyor. Diğerlerinin 2 katı fiyata değer mi?
   biraz sert yatak istiyorum.
   Interbed'deki çerçeve bozulur mu zamanla?
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   335 Mesaj
   21 Mayıs 2011 23:28:39
   4-5 ay önce yatsan almıştım oğluma.120 ye 200. bazen gelen misafir eşleri bu yatakta yatırıyorum.rahat olduğunu söylüyorlar.hatta bir gece bende yatıcam. memnun kalırsam kendimizede alıcam.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2999 Mesaj
   22 Mayıs 2011 02:44:07
   bakalım pazartesi interbed ya da switzerland'dan birini alacağım.

   bağımlı yay sisteminin üst noktasındaki bir yatağı mı almak mantıklı olur (interbed)

   yoksa

   paket-bağımsız yay sisteminin orta halli (belki de kaliteli-bilemiyorum) yatağını 250TL fazla para verip almak mı mantıklı olur

   bilemedim.
   |
   |
   _____________________________

  • Onbaşı
   23 Mesaj
   24 Mayıs 2011 10:29:32
   tüm başlığı baştan sona okudum ve her okuduğumda kafam yiice karıştı. şu an kullandığım yatak çok eski ve yakın zamanda yeni ir yatak almayı düşünüyorum marka olarak bellona ve yatsan arasında kaldım çok da bir bütçem yok en fazla 400 lira düşünüyorum. yatsanın harem serisi güzel gibi görünüyor ve aklımada çok yattı kullanan var ise yorum yapabilirmi acaba?. birde bellonada nova dreaam ve no stress arasında kaldım. Kullananlar yada kendi ataklarından memnun olanlar bir kaç tavsiye verirse çok sevinirim.
   _____________________________

  • Binbaşı
   1029 Mesaj
   25 Mayıs 2011 02:54:36
   Visko ve tempur yataklar sağlıklı ve çok rahatlar ama her insan sevmeyebilir.Özellikle yazın sıcak olabilir.Onu da iyi bir kılıfla çözebilirsiniz.Yazlık kumaş özellikli,serinleten kumaş özellikli bir yatak üstü aksesuarı işe yarar.

   Sanırım Visko yatak kullananlar başka yataklara alışamazlar.Tabi her visko visko değildir,gerçek vizko yataklardan bahsediyoruz.Visko taklidi kaynıyor piyasa.

   Parası bol olanlara Yatsan ve İşbir öneririm.Süper zenginlere de Ali Ağaoğlu'nun kullandığı sanırım italyan malı olan yatakları öneririm.Yatak hayatımız için çok önemli,günümüzün çoğu yatakta geçmiyormu.

   2 şeye para harcarım:
   Kaliteli sağlıklı ve rahat yatağa,
   Kaliteli sağlıklı ve rahat ayakkabıya...
   |
   |
   _____________________________
   Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.
  • Onbaşı
   23 Mesaj
   15 Temmuz 2011 16:05:33
   konu eskimiş ama yeni alacakalra belki yardımı bulunur
   ben uzun araştırmalar sonucu işbir frezya aldım ve çok memnunum. gerçekten harika ama çok sert yatak tercih edenlere hitap etmez.

   ayrıca yatsan ın Switzerland ve Crown modellerinide kesinlikle deneyin derim.

   Kişisel görüşüm Türkiy^'de yatak sektöründe bu iki firma önde gelir işbir ve yatsan. Eski bir İstakbal mobilya grubu çalışanı olarak söylüyorum
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   404 Mesaj
   13 Eylül 2011 00:45:29
   Ben de bel ağrılarından şikayetçiyim.Tek kişilik yatal için birkaç gündür araştırıyorum.İstikbal,idaş,yatsan a baktım. Beğendiğim yataklar hep 800 üzeri fiyatta çıkıyordu ki bu kadar vermeyi düşünmüyorum.1.70 boyunda 69 kiloyum.Vücut yapım kaslı, yağsız.
   Yaylı yatakların daha iyi his verdiğini gördüm bu yüzden tercihimi yaylıdan yana kullanacağım.
   500 lira civarları ya da bu fiyatın altı olan yataklardan
   1) istikbal clima serisi 2 yatağını test ettim.Bunlardan biri fiyatına göre kaliteli gibiydi sırtüstü sağ ve sola yatarak test ettim.
   2) Bugün öylesine belki ucuza iş görecek kaliteli birşey bulurum diye ikea ya gittim.Fiyatlar hiç te ucuz değildi.Yatakları test ettim. Sultan diye bir marka var. Sultan Hamnvik modeli sert olduğu belirtilmiş ama denediğim orta sert yatakların tümünden yumuşaktı. Yattığımda daha önce denediğim 800 lira üstü olup beğendiğim yataklara benzer bir his aldım. Fiyatı 500 liraydı 90x200 boyutta.
   3) Visco yaysız denedim fena değil ama yaylı daha iyi geldi bana. Şahsi tercihim visco olsa da olmasa da yay içeren yataklardan yana olur.
   4) Yatsan da ise beğendiğim yatakların hepsi pahalıydı ve listeden 500 lira ve altı görüp denediğim yatakları beğenmedim.
   5) İdaş a da gittim.Miracoil beğenmedim.Yine beğendiğim yataklar 700 lira üstü çıktı hep.
   Bazı yaylı yataklarda çok kalın sünger kullanılmış. Bu kalın sünger tabaka yatıldığında yaylarım dengeli olarak ağırlığa tepki vermesi özelliğini ortadan kaldırıyor. SÜnger düz bir tabaka gibi yaylara basınç yaparken yatan kişi o kalın süngerin üzerinde yayların bağımsız hareket özelliğinin sağladığı rahatlık ve ağırlık dağılımından mahrum kalıyor.O zaman da yatağa o kadar para vermenin anlamı kalmıyor, 200 liralık yatak ta aynı işi görür. Pedli yataklar da var tabi ama bunların bazıları da blok süngerden farklı his vermedi.

   Beğenmediğim yatakları niçin beğenmediğimi de açıklayacağım.Bir yatak ne taş gibi sert olmalı ne de yumuşacık olmalı. Tattığınızda çok fazla gömülmemelisiniz.Ama belli oranda gömülmelisiniz. Sertlik yumuşaklıktan beğımsız olarak belli oranda esnemeli ve tepki vermeli, yumuşak olup esnemeyen yataklar var mesela ya da sert olup esnemeyen ya da gereğinden çok daha fazla esneyen.Bir de en üstteki kılıf ya kaba süngerin çok kalın olması.Yatağı işe yaramaz hale getiriyor. Süngerde yatmak istesek sünger alır 50 liraya yatardık sonuçta olmamalı bu kadar kalın üst sünger.

   Sonuç olarak benim düşüncem istikbal de clima serisini bir daha görüp (yatıp) istikbal ile ikea daki sultan arasında seçim yapmak.
   |
   |
   _____________________________

   Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
   Lenovo sl500 p8600 320 gb
  • Binbaşı
   1029 Mesaj
   13 Eylül 2011 05:28:23
   Yatak alacaksanız, İstikbal-Bellona reklamlarına takılmayın.Yok bilmem ne teknolojisi bilmem ne etkisi.
   İşbir-Yatsan-Yataş markalarıyla ve mağazalarıyla ilgilenin.Bütçenize göre seçiminizi yapın.
   |
   |
   _____________________________
   Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.
  • Yarbay
   3321 Mesaj
   13 Eylül 2011 13:11:38
   bende karar veremedim yatak konusunda, 500-600 tl civarlarında fazla lüks olmayan rahat ve sağlam bişi ne öneririsiniz?
   _____________________________

   ' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'
  • Yüzbaşı
   404 Mesaj
   13 Eylül 2011 16:23:25
   quote:

   Orijinalden alıntı: by_mercure

   bende karar veremedim yatak konusunda, 500-600 tl civarlarında fazla lüks olmayan rahat ve sağlam bişi ne öneririsiniz?


   Denemeden bilmek çok zor. Önce yaylımı sünger-visco ya da latex mi karar verin.Sonra markaların bir bir telefon numaralarını netten bulun.Arayın ve hangisinde çok çeşit varsa deneyin. Tavsiye ile almayın herkesin rahat edeceği yatak farklıdır.
   Ben şunları inceledim. Yatsan,idaş,istikbal,ayrıca ikea ve kipa ya da gittim. Yataş a da gidip test edeceğim. Şimdilik tercihim ya ikea sultan ya da istikbal klima serisi. Yataş ı da görünce karar verebilirim tabi.
   Bir de ideal yatağın en az 95 cm genişlikte olması gerktiği yazıyor.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 13 Eylül 2011; 16:28:23 >
   |
   |
   _____________________________

   Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
   Lenovo sl500 p8600 320 gb
  • Yüzbaşı
   404 Mesaj
   13 Eylül 2011 20:13:47
   Bugün işbir e de baktım. İşbir de de 500 civarı modeller var.Burada Lale modeli yaysız yatak da iyiydi fiyatı da 100x200 400 lira civarları bir fiyat verdiler.Son olarak ben şu seçenekler arasında karar vereceğim
   a) Yataş Klima Trio yaylı 100x200 fiyat 400 civarı
   b) İşbir Lale lateks 100x200 400 civarı
   c) İkea Sultan Hamnvik torba yay sistemli 100x200 yok 90x200 500 lira

   Tüm denediklerim içinde rahatlık açısından en iyisi Sultan Hamnvik 1000 lira üstü yayaklardaki kalite hissi var. Ama ikea nın ingilizce olan sitesinde yorumlarda çabuk deforme olduğu yazıyor.Birde tek kişilik 100x200 seçeneği yok ki araştırdığım kadarıyla minimum 95 cm olmalıymış yatak genişliği.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 13 Eylül 2011; 21:49:57 >
   |
   |
   _____________________________

   Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
   Lenovo sl500 p8600 320 gb
  • Yarbay
   3321 Mesaj
   14 Eylül 2011 09:17:23
   quote:

   Orijinalden alıntı: fxmaster   Alıntıları Göster   Denemeden bilmek çok zor. Önce yaylımı sünger-visco ya da latex mi karar verin.Sonra markaların bir bir telefon numaralarını netten bulun.Arayın ve hangisinde çok çeşit varsa deneyin. Tavsiye ile almayın herkesin rahat edeceği yatak farklıdır.
   Ben şunları inceledim. Yatsan,idaş,istikbal,ayrıca ikea ve kipa ya da gittim. Yataş a da gidip test edeceğim. Şimdilik tercihim ya ikea sultan ya da istikbal klima serisi. Yataş ı da görünce karar verebilirim tabi.
   Bir de ideal yatağın en az 95 cm genişlikte olması gerktiği yazıyor.


   bilgi için teşekkürler, ben 160x190 ebatlarında düşünüyorum ayrıca yaylı, visco yada latex konularında pek bir bilgim yok açıkcası. Rahat, sağlıklı, dayanıklı ve ekonomik olmasını istiyorum ama öyle yüksek fiyatlarda da olmamalı. Dediğiniz gibi sanırım en iyisi tüm markaları dolaşıp birebir yerinde görüp denemek. Yineden kullanıp memnun olan arkadaşlardan da yardım almak fena olmazdı
   |
   |
   _____________________________

   ' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'
  • Yüzbaşı
   404 Mesaj
   14 Eylül 2011 16:23:54
   Ek olarak öğrendiğim bir şey doğal lateks ler de çok iyi. Ama 1000 lira civarlarından başlıyo tek kişiliği. Poliüretan ve diğer sentetik lateks ler ise ucuz ama dezavantajları fazla,dayanıklılığı az, koku vb sorunlar yaygın
   bu yüzden yukarıda belirttiğim 3 tercihten işbir lale de eleniyor.
   Şuanda istikbal clima trio önde.Sebebi, 450 lira civarı fiyat, torba yay sistemi, kumaş kalitesi,destak süngeri plması ve istediğim ebadın mevcut olması. Viscolove varmış bir de onun da 500 600 civarları alınabilecek iki modeli var.Biri standart diğieri 60 70 diye geçen hint yağı karışımlı modeli.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 14 Eylül 2011; 21:49:52 >
   |
   |
   _____________________________

   Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
   Lenovo sl500 p8600 320 gb
  • Binbaşı
   1029 Mesaj
   15 Eylül 2011 01:38:22
   Lateks ve Visco ürünler aldığınızda,ürünü açınca kılıfı varsa kılığını çıkarın,açın camları havalandırın.İlk kullanmaya başladığınızda 1 hafta hergün açın kılıfı mümkünse havalandırın.
   |
   |
   _____________________________
   Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.
  • Yarbay
   3321 Mesaj
   15 Eylül 2011 09:45:20
   quote:

   Orijinalden alıntı: fxmaster

   Ek olarak öğrendiğim bir şey doğal lateks ler de çok iyi. Ama 1000 lira civarlarından başlıyo tek kişiliği. Poliüretan ve diğer sentetik lateks ler ise ucuz ama dezavantajları fazla,dayanıklılığı az, koku vb sorunlar yaygın
   bu yüzden yukarıda belirttiğim 3 tercihten işbir lale de eleniyor.
   Şuanda istikbal clima trio önde.Sebebi, 450 lira civarı fiyat, torba yay sistemi, kumaş kalitesi,destak süngeri plması ve istediğim ebadın mevcut olması. Viscolove varmış bir de onun da 500 600 civarları alınabilecek iki modeli var.Biri standart diğieri 60 70 diye geçen hint yağı karışımlı modeli.


   evet istikbal banada uygun geldi, dediğiniz modele bakacağım
   |
   |
   _____________________________

   ' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'
  • Binbaşı
   1217 Mesaj

   iOS Beta Tester
   15 Eylül 2011 11:21:24
   ömrünün büyük kısmının geçtigi yer yani yatak, buraya verdigin paraya acıma .
   _____________________________

   Onnow78
  • Binbaşı
   1029 Mesaj
   16 Eylül 2011 00:04:44
   quote:

   Orijinalden alıntı: onnow78

   ömrünün büyük kısmının geçtigi yer yani yatak, buraya verdigin paraya acıma .


   Hep derim,yatak ve ayakkabı konusunda sağlığını düşüneceksin ve ucuz etin yahnisinden kaçacaksın.
   |
   |
   _____________________________
   Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.
Reklamlar
(function () { var s = document.createElement("script"); s.type = "text/javascript"; s.async = true; s.src = "/ads/j.js?i=7010&z=1390"; var x = document.getElementsByTagName("script")[0]; x.parentNode.insertBefore(s, x); })();
SEO
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR6
0,547
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.