Şimdi Ara

Yatak Tavsiyeleri [ANA KONU] (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: beroco50 , beroco50 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
6.166
Cevap
265
Favori
1.980.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yatakta alez kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız türü nedir?
    Şayet piyasada satılan sıvı geçirmez alezlerden kullanıyorsanız yatağın konforunu alamazsınız. Hava geçirmez terletir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anexi

yaklaşık 3 aydır king koil continental yatağı kullanıyoruz. aylarca bir sürü yatak deneyip bu yatağı seçtik. genel olarak memnunuz. daha az uyuyup daha dinlenmiş kalkıyorum diye bilirim. yatak orta sert arası. çokça yatak denedik ama bu king koil continental çekti bizi. adının büyüsü mü fiyatından kaliteli mi gelmesi bilemiyorum açıkçası tam karar veremeyip pişman olmayayım diye pahalı yatak aldık. evet pişman etmedi övüyorum ama daha düşük paralara da aynı keyfi bulabilir miydim hala bilmiyorum.
    Hocam merhaba bende aynı yatağı aldım genelde sırt ağrısı ve bazende bel ağrısı çektiğim için tercih ettik ama nedense daha fazla sırt ağrısı ile uyanıyorum değiştirsem mi değiştirmesem mi diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanza

Hocam merhaba bende aynı yatağı aldım genelde sırt ağrısı ve bazende bel ağrısı çektiğim için tercih ettik ama nedense daha fazla sırt ağrısı ile uyanıyorum değiştirsem mi değiştirmesem mi diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    merhaba hocam. bu insan fizyolojisi ile alakalı bir durum. kişiden kişiye değişir. o yüzden yatakları gitmek denemek lazım. ben de ağrı zaten yoktu, sonra da olmadı hocam..
  • anexi A kullanıcısına yanıt
    Deneyerek aldıkta hocam üstüne yattığımda yine rahat geliyor işin garip tarafı, uyanınca sırt ağrısıda eşlik ediyor denemekte bi yere kadar malesef

• wtn W kullanıcısına yanıt
    lordford50 kullanıcısına yanıt
    CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Tavsiyenizi bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanza

Deneyerek aldıkta hocam üstüne yattığımda yine rahat geliyor işin garip tarafı, uyanınca sırt ağrısıda eşlik ediyor denemekte bi yere kadar malesef
    haklısın hocam. mağazaya gidip 5 - 10 dk yatarak yada forumda araştırarak anlaşılmaz aslında. en azından burada firmaları tanıyoruz.
    Size sert yatak lazım

Serta Clementine iyi olur

King Koil Montpellier alternatif

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Switzerland premium ve continental denettiler showroomda. Benim kiloma uygun değil mi ?

Uygun olabilir benim söylediklerime de bakın

Clementine Deluxe tam size göre 2 kat yaylı taş gibi olur ama bütçe yeter mi bilemiyorum

• Merhaba;

bu kadar uzun bir konuda belki de ilk defa okuyacağınız garip bir sorum olacak.
    eskiyen yatağımızı değiştireceğiz ancak baza ve başlığımızı çok pahalı almıştık ve hatırası da var yani elden çıkarmadan sadede yatak alacağız.
    Ancak bazamız 150x200 ve biz almışken biraz daha geniş 160x200 alsak ve aynı bazayı kullansak ne olur acaba diye düşündük ?

Yani bazaya göre yanlardan 5'er santim çıkıntı olacak, belki de görsel olarak hoş olmayabilir ama yatak odamız sonuçta bizim özelimiz ve bizim için sorun olmaması önemli. Yani o zaman akla gelen teknik olarak acaba o yanlardan çıkan 5'er santimlik fazlalıkta aşağı esneme olur mu veya başka bir düşünemediğimiz bir sorun çıkar mı acaba ? Malum yatağın son santimine kadar en yan tarafında yatmıyoruz, o açıdan üzerinde yük olmayınca yanlardan o kadar kısa mesafede esneme olmaz diye düşünüyoruz ama yatak da her zaman alınan bir şey değil, acaba riske girmesek mi diyoruz.

Yatak seçimi olarak henüz başlardayız. Ben 1,82 boy ve 84 kiloyum ... eşim 1,68 boy ve 52 kilo. Sert yatak istiyoruz. Sadece bir avm de denk geldi ve isbir mağazasında yataklar arasında Himera yı çok beğendik. sipariş verirseniz 45 günde teslim yapılıyor dediler Halen araştırıyoruz. Bütçe sınırlamamız yok.

Bir de yatak alan arkadaşlar eski yataklarını ne yaptılar acaba ? Ben İsbir mağazasını ziyaret ettiğimizde acaba yeni yatağı getirdiğinizde eskisini alır mısınız, yani ister atın ister değerlendirin dedim. Getiren arkadaşlar almazlar dediler. O zaman ben eski yatağı ne yapacağım ? Evin neresine koyacağım, bu da ayrı bir sorun ???

Hocam merhabalar,

Önceden yazdım ama kimse dönüş yapmadı belki siz yaparsınız.

Yatakları epey süredir araştırdım ve son olarak 4 farklı ürün arasında kararsız kaldım.

Bütçemiz 4 binden başlıyor 7 bine kadar taksitli alabiliyoruz ancak aradaki 3bin ₺ farka değer mi emin değilz. S

Sizinle beğendiğim 4 modeli paylaşacağım, fikirlerinize ihtiyacımız var.

Bu arada boy 187, kilo 100, eşimin de 60-62 civarı. Ağrılarımız mevcut özellike benim epey süredir bel sırt ve boyun ağrılarım var bu yüzden yatak seçimi oldukça önemli.

1)İdaş Sleeping Space - 4250 ₺ https://www.idas.com.tr/tr/urun/sleeping-space?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

2)Yatsan Seally Ellington - 5249 ₺https://yatsan.com/visco-yataklar/sealy-ellington-yatak-81419

3)İşbir Coolflow Deluxe - 6400 ₺ civarıhttps://www.isbiryatak.com/urunler/yataklar/coolflow-deluxe/

4)Serta Clementine Yatak - 7140 ₺ https://yatsan.com/null/serta-clementine-yatak-81396

Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?

6000 ve üzeri bizi zorluyor, iskontolu alınabiliyorsa yatsandan o zaman olabilir.

Şimdiden teşekkürler

• https://www.istikbal.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/tum-yataklar/sl-optimal-yatak

bizimkiler ucuzundan bunu aldı okadar para gömemeyiz pahalısnı alamayız şu sıralar diye..yatsan idaş çok pahalı..
    valla benim pahalı yatağımdan çok bir farkı yok gibi konfor açısından bir kaç gün daha yatıyım yazarım ucuzundan iseteyenlere şimdilik taviye olunur..benimki yatsan..
    tabiki malzeme kalitesi farkı açık var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Eylül 2020; 18:57:35 >
  • krtncsmh K kullanıcısına yanıt
    Bu saydıklarınız arasında kesinlikle Clementine iyidir. Serttir.
    Boyun bel ağrısı minimalize edilir.

King Koil Montpellier de bakabilirsiniz. Diğer King Koil yataklarını da inceleyin.

Merhabalar,

Bu önerdiğiniz ürün eminim ki oldukça iyidir ancak bütçemizi zorlayacağı aşikar.

Diğer modeller hakkındaki düşüncelerinizi de öğrenebilir miyim lütfen? Çünkü mümkün olduğunca daha makul olanını tercih etmeyi düşünüyoruz.

Teşekkürler
  • Bellona’da indirim var yataklar kaliteli caprice 180 200 yatak aldım baza dahil 3700 geldi 12 ay taksit piyasadaki 3500 4000 yataklar ile aynı kalite boş yere dolaşmayın Bellona’ya gidip deneyin

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Bunun aynısı Bellona’da caprice modeli 180 200 aldım 1370 TL mis gibi yatak

• krtncsmh K kullanıcısına yanıt
    Benim görüşüm visco içeren yataklardan uzak durun

Deve yünü, at kılı, İpek, yün ve pamuk içerikli olsun
    Lateks olabilir

Yatsan yatakları Yataş ve İdaş’a göre daha profesyonelce üretilen yataklar

En büyük yatak İhracatçısı da Yatsan

Avrupa’ya yatak satmak kolay değil o yüzden Yatsan Öneririm

Para yoksa Ellington iyidir

• Merhaba, ben ikea hövag yatak alacağım. Yatağın 160x200 ve 140x200 boyları var fakat benim bazam 150x200 boyunda.

Sizce hangi boyunu almalıyım, bu tarz bir durum yaşayan oldu mu acaba? Tavsiyeniz ne olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 180x200 ya da 200x200 sert yatak ne onerirsiniz? 3000-3500 civari bir butcemiz var? 8 senedir tempur-pedic select modeli kullaniyorum, 90 kiloyum ve yatagin icine gomuluyorum, acikcasi urun pahali olmasina ragmen bir hayrini goremedik. Cok pahali olmayan kaliteli sert ya da en azindan icine cokmeyen mumkunse mf olmayan turden ne onerirsiniz? Markalar hakkinda hicbir bilgim yok. Ikea'daki uygun fiyatli yataklar is gorur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaneolacaagdi -- 9 Eylül 2020; 22:59:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Benim görüşüm visco içeren yataklardan uzak durun

Deve yünü, at kılı, İpek, yün ve pamuk içerikli olsun
    Lateks olabilir

Yatsan yatakları Yataş ve İdaş’a göre daha profesyonelce üretilen yataklar

En büyük yatak İhracatçısı da Yatsan

Avrupa’ya yatak satmak kolay değil o yüzden Yatsan Öneririm

Para yoksa Ellington iyidir
    Visco içeren yataklardan niye uzak duralım ? :) bu adamlar niye yapıyor o zaman bunları visco ucuz bir malzememi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.