Şimdi Ara

Yatak Tavsiyeleri [ANA KONU] (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.183
Cevap
265
Favori
1.981.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    King Master 10.000 modelini hiç denemedim, katalogda yazılanlar ve Yataş'ın en pahalı modeli olması dışında hakkında bir şey bilmiyorum.

Şu an değiştirmek istediğiniz Royalty modelini denemedim ve Savoy, Amethyste, Ergocoil gibi pedi olan yataklarla ne ölçüde benzerliği olduğunu bilmiyorum. Bence bunları kapıyı kapalı tutmayın çünkü aralarında kişinin tercihine göre anlam ifade edecek / kazanacak farklılıkları var gerçekten. Açıkçası pedli yatak kullandım diyerek elemenizi önermiyorum. Belli ki hassas bir durumunuz var, ne kadar çok seçenek o kadar iyi sizin için. Tam olarak istediğinizi daha isabetli bulmanızı sağlar. Caramel, Savoy, Amethyste, Ergocoil, Majesty, bunların hepsi iyi seçenekler.

Sert yatak konusunu da siz bilirsiniz. Deneyin tabi ki. Bugün sizin durumunuz için internette dolaşırken herhangi bir sebeple yerleşik bel sıkıntısı / ağrısı çeken insanların en tercih etmediği yatak sertliği sertmiş. Şöyle, sert yatak kullandırılan insanların 5te 2si, 1 ay sürecek şeklinde konuşulan deneyi sadece 1 haftada bırakmışlar. Ha, siz belki faydasını görecek insanlardansınızdır. Sadece bulduğum bilgileri paylaşıyorum.

• 1,5 yıldır wellmat lateks 100 yatak kullanıyoruz
    öncesinde sabahları kaltığımda belim ağrır sanki hiç uyumamış gibi olurdum
    Şimdi sanki bulutların üstünde uyumuşum gibi zinde, dinlenmiş kalkıyorum
    Bel ağrımdan eser kalmadı
    bel fıtığı olan bir arkadaşım tavsiye etti öyle aldık, iyiki almışız
    yatak alacaklar kesin gitsinler baksınlar denesinler
    biz çok memnun kaldık
  • Haftasonu İDAŞ ve Yataş'a baktık, aklımızda kalan cebimize de uyan model Tesla Sleep oldu, idaş'ta da aynı paraya aynı tarzda Brillance modelini beğendik. Mira coil ve millenium modeller baya sert geldi. İkea Hövag modeli deniyeceğiz aklımızda, bir de Yatsan King Koil 120 Anniversary modeli indirimle 2990 olmuş, nasıl yataktır kullanan var mı. Gerçekten 6000TLlik bir yatak mıdır yoksa pazarlama olayı mı?

4 yaşındaki oğluma da baktık yatak, İdaşta çocuklara özel bir yatak vardı, 80*180lik 1100TL, yıkanabilir özellikli lateks süngeri dışardan görünebilen bir modeldi. Yataş'ta çocuk yatağı gösteremediler, normal bir yatak önerdiler onu da biz beğenmedik. Çocuğa yatak almak gerçekten sıkıntılı bir durum, üzerinde yatıramıyoruz zıplamak hoplamak istiyor :)

edit: yataş da aslında var ama bebekler için dedi (80*180 yatak nasıl bebekler için oluyorsa artık), showroom da yokmuş. Önerdiği yatağı alırsak, boyu yetinceye kadar kullanır ama bebek yatağı belli yaşa kadar kullanabilir dedi görevli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baldaSSare -- 18 Aralık 2019; 11:35:53 >

• çocuk için tavsiyeleriniz var mı arkadaşlar çok kafam karıştı :( hafta sonu mağazaları gezeceğim anladığım kadarıyla yataş da bir şey yok.
  • Selam arkadaşlar,

Size başımdan geçen ve geçmeye devam eden bir olayı anlatmak istiyorum. Eşimde ve bende bel fıtığı var. Bizim emektar yatağımız da 10 yıllık bir bellonaydı. Belimizdeki ağrılar artmaya başlayınca yatağımızı değiştirmeye karar verdik. Kasım ayında idaştan millenium yatak aldık. 3 gün ancak yatabildim. Yatak çok sert geldi bana resmen etlerim eziliyordu. Artık son gün dayanamadım sabaha karşı gittim salonda yattım. Uyanır uyanmaz yatağı satın aldığımız bayiyi aradım. Onlarda gelin yardımcı olalım dediler. Neyse gittik anlattık durumumuzu onlarda başka yatak ile değiştirelim dediler. Fiyat farkını verdik platinium yatak aldık. Platinium gelene kadar eski yatağımız bellonayı kullandık. Platinium yatak geldi, yaklaşık 20-25 günden beri platinium yatağı kullanıyoruz ancak millenium yatağı mumla arattı bize. Hayatım boyunca hiç bir yatakta belim ağrımadı ama platinium dan sonra başladı bende bel ağrısı. Neyse yine aradım bayiyi ben bundan da memnun değilim diye. Onlarda yapacakları birşey olmadığını idaş ı aramam gerektiğini söylediler. Neyse idaş ile iletişim geçtim. Sağolsunlar onlar son bir kere daha değiştireceklerini söylediler yatağı. Yaklaşık 1 haftadır hangi yatağı alacağımıza karar veremiyorduk. Boston Latex ile Mira Coil arasında gittik geldik. En son Sleeping Space diye bir yataklarını denedim. Platinium un üzerine biraz daha fark koyup Sleeping Space siparişini verdim. Geldiği zaman size yatak hakkında bilgi vereceğim.

Neden sleeping space i tercih ettiğimi soracaksınız mutlaka. Ben Platinium için 4000 tl nin üzerinde bir ödeme yaptım. İdaş ücretsiz yatak iadesi yaptı yapmasına ancak 2500 - 3000 tl lik bir yatak aldığımda herhangi bir geri ödemelerinin olmadığını söylediler. Yani Mira coili 2500tl ye alsam 4000 tl ödemiş olacaktım. Bunuda göz önünde bulundurarak sleeping space i seçtik. Pedli yataklardan memnun kalmadık inşallah bundan kalırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atalay80

Selam arkadaşlar,

Size başımdan geçen ve geçmeye devam eden bir olayı anlatmak istiyorum. Eşimde ve bende bel fıtığı var. Bizim emektar yatağımız da 10 yıllık bir bellonaydı. Belimizdeki ağrılar artmaya başlayınca yatağımızı değiştirmeye karar verdik. Kasım ayında idaştan millenium yatak aldık. 3 gün ancak yatabildim. Yatak çok sert geldi bana resmen etlerim eziliyordu. Artık son gün dayanamadım sabaha karşı gittim salonda yattım. Uyanır uyanmaz yatağı satın aldığımız bayiyi aradım. Onlarda gelin yardımcı olalım dediler. Neyse gittik anlattık durumumuzu onlarda başka yatak ile değiştirelim dediler. Fiyat farkını verdik platinium yatak aldık. Platinium gelene kadar eski yatağımız bellonayı kullandık. Platinium yatak geldi, yaklaşık 20-25 günden beri platinium yatağı kullanıyoruz ancak millenium yatağı mumla arattı bize. Hayatım boyunca hiç bir yatakta belim ağrımadı ama platinium dan sonra başladı bende bel ağrısı. Neyse yine aradım bayiyi ben bundan da memnun değilim diye. Onlarda yapacakları birşey olmadığını idaş ı aramam gerektiğini söylediler. Neyse idaş ile iletişim geçtim. Sağolsunlar onlar son bir kere daha değiştireceklerini söylediler yatağı. Yaklaşık 1 haftadır hangi yatağı alacağımıza karar veremiyorduk. Boston Latex ile Mira Coil arasında gittik geldik. En son Sleeping Space diye bir yataklarını denedim. Platinium un üzerine biraz daha fark koyup Sleeping Space siparişini verdim. Geldiği zaman size yatak hakkında bilgi vereceğim.

Neden sleeping space i tercih ettiğimi soracaksınız mutlaka. Ben Platinium için 4000 tl nin üzerinde bir ödeme yaptım. İdaş ücretsiz yatak iadesi yaptı yapmasına ancak 2500 - 3000 tl lik bir yatak aldığımda herhangi bir geri ödemelerinin olmadığını söylediler. Yani Mira coili 2500tl ye alsam 4000 tl ödemiş olacaktım. Bunuda göz önünde bulundurarak sleeping space i seçtik. Pedli yataklardan memnun kalmadık inşallah bundan kalırız.
    ayni durumda sayiliriz.esim ve bende zaman zaman bel agrisi olabiliyor.firmanin degistirmesi iyi bir olay.alirken boyle bir hak vaad ediyorlarmiydi yoksa aldiginiz bayi ve idasin insayatifi mi olay.
    ayrica sizin ve esinizi kilolari nedir?
    sadece netten arastirma ile idas sleepping space gozume kestirdim.gelince ve bir sure kullandiktan sonra durumu buradan ve pm ile yazarsaniz cok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnrtr1 -- 19 Aralık 2019; 11:25:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar,
    İlk değiştirmeyi mağaza yaptı ve bunu ilk yatağı alırken de söylemişti. 2. değişikliği ise idaş bölge müdürlüğü yaptı. Ücret iadesi kesinlikle yapmıyorlar. Ancak değişim konusunda çok yardım severler.

Yatak gelince size görüşlerimi bildiririm. Saygılar

• + 100 kg bir çift için yatak tavsiyesi alabilir miyim ?
  • Merhaba bugün King Koil 120 anniversary modelini denedim ve beğendim fiyat olarak 2850 tl ye bırakacaklar ancak bugün forumda çokça ikea hövag tavsiyesi gördüm fiyat olarakta 1299 tl yarın gidip deneyeceğim sizce denediğimde rahat hissedersem almalı mıyım yoksa yatak konusunda daha uzman olan yatsan yatağı mı tercih etmeliyim

• Merhaba. Gördüğüm kadarıyla yatak konusu kişiden kişiye değişiyor. Bazı insanlar pahalı bir visco yatakta rahat edemezken orta halli yaylı bir yatakta rahat edebiliyor. Yada tam tersi olabiliyor. Bence bu yüzden iade ve değişim politikası iyi olan çok çeşitli ürünler satan bir yerden almak lazım.

Bu kriterlere göre tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı? Bir arkadaş igdaş için daha ucuz bir ürünle değişim yaptığında aradaki ücret farkını alamadığını söylemiş. Başka bir marka 120 gün iade hakkı veriyor fakat bu hakkı ilk 60 gün kullandırmıyor

• İkea Hövag 2 adet denedik, bel ağrısından duramıyoruz, hem sert hem orta sertini, ben kesinlikle önermiyorum, iyi bir yatak değil bizce.
  • Merhaba, 2 yaş için çocuk yatağı arayışındayız 90*190 ama şuana kadar hiçbir satıcıdan tatmin edecek bilgiyi alamadık.
    Bambi, İşpir, Yataş ve Yatsanı gezdik. Her satıcı farklı şeyler söylüyor. Çocuk için özel bir yatak yok bunu anladık. Omurgasını destekleyecek, yarı ortopedik olmalı deniyor ama bu yatak hangisidir? Yetişkinde kişisel özelliklere göre değişiyor ama çocuklar genelde aynı kiloda benzer özelliklerde oluyor.
    Hangi yatağı almalıyız siz ne tavsiye edersiniz.
    Bambi-Pinky modelini önerdi ama Bambi marka olarak mesafeli duruyoruz çok fazla şikayet var.
    Yataş temsilcisi bizde yaylı yatakta büyüdük diyerek bir model önerdi altı boş bilimsel dayanağı olmayan tavsiyeler verdi.
    İşpir Visco önerdi ama bu genelde tavsiye edilmiyor.
    Yatsan Serta Bowery modeli önerdi. Sertlik derecesi 8 dedi çok sert değil mi?

Tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan tavsiye rica ederiz.

• Paket sistem yataklar bana yaramadi

• Ñolofinwë kullanıcısına yanıt
    isteyen olursa değişimden bana sıfır gelen 160*200 Yataş Seven Z Lateks yatağı 3000 TL ye kargo dahil gönderirim.18.03.2019 tarihinde değişimden geldi hiç kullanmadım. 180*200 aldım. yer kaplamasın diye zararına vereceğim. malum site ilan no : 771266451

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLLO66 -- 28 Aralık 2019; 18:15:36 >
  • Merhabalar;
    2500 tl ye kadar kampanyalı 160'a 200 yatak arıyorum. Fazla sert olmayan orta seviye olursa memnun olurum. Wellmatt adlı bir marka var bilgisi olan kullanan var mı acaba?
  • montella411 M kullanıcısına yanıt
    Ben aldım çok kötü.zar zor değiştirttik firmadan

• quote:

Orijinalden alıntı: asht

Merhaba,

14-15 yıldır İdaş Mattist Genova 140x190 tek kişi kullandım, memnundum. Yatağın bir kısmının çökmesi nedeniyle yeni yatak arayışına girdim. Ailemin Altın Yatak'tan memnun olması ile oraya yöneldim ve Altınyatak Oxford Eurotop modelinden 140x200 aldım. Birkaç gecedir kullanıyorum. Eski yatak 20cm, bu yatak 30-31cm yüksekliğinde, bayağı fark var, yüksek geldi. Biraz da üstteki talalay lateks mattan çekiniyorum, bana uygun mu bilmiyorum. Mağazada İmperial modelini beğendim fakat fiyat farkı fena, benzer katmanlaşma olduğu için Eurotop'ı seçtim. Yalnız en çok da gece yataktaki yayların titreşim sesinden rahatsız oluyorum, eski yatakta bu yoktu, sanırım yay sisteminden kaynaklanıyor. Bir de üst yüzeydeki dikişlerden kaynaklanan bombelere alışamadım. Hala iade şansım varken araştırmaya girdim.

3000tl civarını aşmayacak (İdaş'ta ay sonuna kadar kampanya var o yüzden daha yüksek fiyatlı yatakları bu fiyata alabiliyorum şu an),
    orta sert, tek kişi kullanımlık (1.80, 55-60kg arası değişiyor, yan ya da sırt üstü kullanım, bir de yatakta uyku dışında da sürekli vakit geçiriyorum koltuk gibi)
    sağlıklı bir yatak önerisi yapabilir misiniz? Ya da aldığım yatak bana uygun ve iyi midir alışır mıyım?
    Tekrar merhaba,

Altınyatak'tan aldığım yatağı zor da olsa iade ettim. Yüksekliğine alışamadım ve çıkarttığı ses de rahatsız ediciydi. Pedli yatakları tercih etmeyeceğim artık. İdaş'ın modellerini incelediğimde yine bir sürü modelin üst yüzeyinde dikişlerden kaynaklanan bombeler olduğunu gördüm, o da engebeli arazide yatıyormuş hissi veriyor o yüzden tercih etmek istemiyorum. Elyaf dolgulu olanlara karşı da şüpheliyim, Visco hakkında da iyi yorumlar görmüyorum.
    3000-3500tl civarını aşmayacak
    orta sert, tek kişi kullanımlık (1.80, 55-60kg arası değişiyor, yan ya da sırt üstü kullanım, bir de yatakta uyku dışında da sürekli vakit geçiriyorum koltuk gibi, baza 140cm genişliğinde)
    sağlıklı bir yatak önerisi yapabilir misiniz?

• Bugün sonunda Bambiden Latextra siparişi verdim. Yanında da 2 adet visco air smart yastık aldım 2750ye geldi. Denediğim yataklar arasında en rahat bunu buldum nedense. Bakalım gelsin umarım memnun kalırız

• isteyen olursa değişimden bana sıfır gelen 160*200 Yataş Seven Z Lateks yatağı 3000 TL ye kargo dahil gönderirim.18.03.2019 tarihinde değişimden geldi hiç kullanmadım. 180*200 aldım. yer kaplamasın diye zararına vereceğim. malum site ilan no : 771266451
  • Merhaba,

150x200 yeni bir yatak almak istiyorum, arkadaşımın evinde yataş seven-z var ama çok pahalı, bana 1000-2500 TL aralığında çok yumuşak olmayan yatak önerisi alabilir miyim? Özellikle seven-z ye benzeyen bir yatak arıyorum, çok yumuşak değil ama üst katmanı yumuşak olan.
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.