Şimdi Ara

Yatak Seçimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
24.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evimdeki full ortopedik yataklar sırt ve bel ağrılarına sebebiyet verdiği için yeni bir yatak arayışı içine girdik.

Visco özellikli yataklarda tam yoğunlaşmışken istikbal'in biomagic özellikli yatağını tavsiye etti satıcı, visco da terleme sorunları ve 4-5 yıl sonra özelliğin kaybolabileceğinden bahsetti.

Açıkcası taşıdığı özellikler neticesinde biomagic bana çok mantıklı gelmekle beraber (stres alması, radyasyon önlemesi gibi) benim asıl sorunum olan bel ve sırt ağrıları için çözüm oluşturur mu?

Herhangi birinizin bu konuyla ilgili tecrübesi var mı? Benimle paylaşırsa sevinirim!

• Yatak işte yaylı olsun yeter.
    Gerisi teferruat.
  • http://www.idas.com.tr/yataklar.asp?yatak=altinortopedik

bendeki yatak bunun deluxe modeli ve memnunum. (altın ortopedik deluxe) çok yumuşak bir yatak değil. ancak sırt ve bel ağrısı olanlar için iyi bir yatak mıdır tam emin değilim. yatağı almadan önce bayide mutlaka üzerine yatın, sertliğini kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kışkırtır

http://www.idas.com.tr/yataklar.asp?yatak=altinortopedik

bendeki yatak bunun deluxe modeli ve memnunum. (altın ortopedik deluxe) çok yumuşak bir yatak değil. ancak sırt ve bel ağrısı olanlar için iyi bir yatak mıdır tam emin değilim. yatağı almadan önce bayide mutlaka üzerine yatın, sertliğini kontrol edin.

Arkadaşım bayide 1-2 dakka yatınca yatağın kalitesini anlaman mümkün değil.
    Çünkü yatak kaynaklı bel ağrılarının asıl nedeni uygunsuz pozisyonda hareketsiz ve saatlerde durmaktır.
  • merhaba bende de bel fıtığı var 3 yıldır latex yatak kullanıyorum memnunum pierre cardin yatakları tavsiye ederim...selamlar.
  • Omurga dostu bir sürü yatak seçeneği var, latex yataklar iyi diyolar içinde yay olmadığı için. Siz ne boyutta ve ne kadara kadar bi yatak bakıyosunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crn_knk -- 19 Nisan 2010; 1:30:29 >
  • kimisi diyor sert yatak iyidir, kimisi diyor yumuşak yatak iyidir, satıcıdan satıcıya fark ediyor, şaşırdık valla.

Doktora soruyoruz o da bi haber.

Ama bir ortak nokta var ki, vucudu desteklemesi gerekiyormuş, bu da visco, latex yataklarında var, ama yaylı yataklarda da olmalıdır dimi?

quote:

Orijinalden alıntı: kışkırtır

http://www.idas.com.tr/yataklar.asp?yatak=altinortopedik

• Fiyat aslında ikinci planda, 160*200 boyutunda bakıyorum.

Şuan zaten istikbal'a ödeme yapmış bulunuyorum, 2 gün içinde siparişim gelecek. Ama gelmeden önce fikrimi değiştirebilirim, ya da 30 günlük deneme hakkım var, sonra cayabilirim de, çünkü benim yatak alma asıl sebebim bel ve sırt ağrılarım.

Satıcının demesine göre biomagic gayet uygun, ama satıcının lafına hemen kanmamalı.

biomagic yerine full visco yada latexli yatakta tercih edebilirim, hepsi aynı fiyat aralığında.

quote:

Orijinalden alıntı: crn_knk

omurga dostu bir sürü yatak seçeneği var,latex yataklar iyi diyolar içinde yay olmadığı için.Siz ne boyutta ve ne kadara kadar biyatak bakıyosunuz?
  • Göbek var mı?
    Yüzükoyun veya yan mı yatarsın?

Bu soruların ikisine de evet diyorsan bel ağrılarının sebebi göbek olabilir.
    Mesela benim yatağım da aynı ağrıları yapıyordu. Son 2 ayda 10 kilo verip göbeği eritince ağrılarım tamamen kayboldu.
  • valla bizimkilere istikbalden almıştık 5 sene önce komple sünger olanlardan yaysız

ne zaman uzansam uykum gelir okadar rahat anlayacağın

çökme vs hiçbi sorunu yok ilk günki gibi

o yüzden yaylı yataklar bence hiçbi işe yaramıyor en iyisi bu tip yataklar
  • Hemşerim,
    LPG forumundan tanışmıştık,
    sana tavsiyem, Visco yatak,
    kendim 1 seneden fazla kullanıyorum, çok rahat ve sağlıklı...
    ayrıca 160*200 ölçekteki yatak fiyatı: 750 tl civarında, daha geçen hafta samsundaki kayınbirader aldı....
    Yalnız ilk aldığında koku problemi var, ama ilk 1-2 gün kullanmadan, havalandırın balkonda falan, uzun sürmüyor..

www.viskolove.com sitesinden bakabilirsin...
    not: yalnız siteye girişte virüs uyarısı veriyor ne hikmetse bilmiyorum,
    virüs programın açık olmadan girme belki site hacklenmiş falandır, samsun bayisinin adı : mecidiyede, TEKPA EVTEKS 4326649

Samsuna selamlar, bayramdan sonra bir h.sonu gelecem özledim valla memleketi...

edit: yatak bedeli 850tl/12 taksitmiş, yanında 2 de visko yastık hediyesi var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaballi -- 19 Ağustos 2009; 11:29:26 >
  • arkadaşlar bende boyun fıtığı var..visco yastıklar iyi geliyor diyorlar ancak bir sürü visco marka yastık var..hangisinden bakayım? önerileriniz?
  • Dostum önerin için teşekkür ederim!

Maalesef istikbal'e ödeme yaptım, ve sadece kendi yatakları içersinde tercihde bulunabiliyorum artık.

Biomagic'ten hiç memnun kalmadık, ağrıları olan eşimdi, bende sorun yoktu, bu sefer bende de başladı, bugün başka bir yatak için talepte bulunacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Hemşerim,
    ayrıca 160*200 ölçekteki yatak fiyatı: 750 tl civarında, daha geçen hafta samsundaki kayınbirader aldı....
    Yalnız ilk aldığında koku problemi var, ama ilk 1-2 gün kullanmadan, havalandırın balkonda falan, uzun sürmüyor..

virüs programın açık olmadan girme belki site hacklenmiş falandır, samsun bayisinin adı : mecidiyede, TEKPA EVTEKS 4326649

• üzüldüm şimdi...

bence iade edebiliyorsanız şansınızı deneyin derim...

quote:

Orijinalden alıntı: _Berlin_

Dostum önerin için teşekkür ederim!

Maalesef istikbal'e ödeme yaptım, ve sadece kendi yatakları içersinde tercihde bulunabiliyorum artık.

Biomagic'ten hiç memnun kalmadık, ağrıları olan eşimdi, bende sorun yoktu, bu sefer bende de başladı, bugün başka bir yatak için talepte bulunacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Hemşerim,

• yukarıdaki sorumu yanıtlayıp bana yardımcı olabilecek yok mu arkadaşlar
  • Maalesef sizin durumunuz hassas bir durum, önce doktorunuza sonra aynı markanın 2-3 farklı bayisine birebir de danışın, onlar sizi yönlendircektir.

Gerçi ben dokturuma sordum da noldu, yorumda bulunmak istemedi.

quote:

Orijinalden alıntı: kapisiz

arkadaşlar bende boyun fıtığı var..visco yastıklar iyi geliyor diyorlar ancak bir sürü visco marka yastık var..hangisinden bakayım? önerileriniz?
  • quote:

arkadaşlar bende boyun fıtığı var..visco yastıklar iyi geliyor diyorlar ancak bir sürü visco marka yastık var..hangisinden bakayım? önerileriniz?

Dostum İstikbal'de 55TL'ye ortopedik yastık var 1-2 gün dizaynı değişik olduğu için değişik geldi ama şimdi onsuz uyuyamıyorum..Hatta anneme ve babamada aldım şu an her sabah bana teşekkür ediyorlar.ortası çukur gibi yukarısı ve aşağısı ortasına nazaran biraz daha yüksek dizaynı bir dalga misali yani Pişman olmayacığına eminim yalnız boyun fıtığı olduğu için yinede bir doktordan tavsiye almanda fayda görüyorum...

quote:

Orijinalden alıntı: _Berlin_

Maalesef sizin durumunuz hassas bir durum, önce doktorunuza sonra aynı markanın 2-3 farklı bayisine birebir de danışın, onlar sizi yönlendircektir.

Gerçi ben dokturuma sordum da noldu, yorumda bulunmak istemedi.

quote:

Ben yaklaşık 2 ay önce İstikbal'den AntiStress olan modelini aldım ve ne ağrım var ne de başka birşey gerçekten her sabah sırt ve bel ağrısı ile uyanıyordum. Şu anda ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Antistress aldığım için mutluyum artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tears of ice -- 3 Eylül 2009; 0:35:45 >
  • Ural medikal viskolove 160x200 comfort yatagım geldi.Rulo halinde geldi.Aziz bey hernekadar özellikel rulo visko almayın desede bende özellikle rulo olanı aldım nedenine gelince.
    Ben teskditl işinde uğraşıyorum. Üniversitede tesktil bölümünde öğr görevlisiyim. Bir tekstil ürünü nekadar cok sıkıştırılıyor ve tekrar eski haline geliyorsa o kadar kalitelidir.Ural medikalde ürünlerine bu açıdan güvendiklerinden rulo yapıyrlar. Çünkü kualndıkları malzemenin tekrar eski halie geleceğinden eminler. Başka bir marka bu ruloyu yapmıyorsa dolaysıyle nakliyer giderlerini kısamıyorsa demkki ürünü sıkıştırdıktan sonra deformasyone uğrayacaklarını biliyorlar. Düşününki bu rulo yatak bu sıkıştırmayla bozulmuyorsa siz üzrinde yılalrca yatsanız bişi olmaz. Bu kesinlikle kalitenin göstergesi. Hatta şöyle bir ayrıntı vereyim ABD de visko yataklar hep rulodur ural medikalinki gibi. Tabi siz dandirikten visko kulalnırsanız dandiriktnen sungerle beslerseniz yatagıd presleyip rulo yapamazsınız. Çünkü bozulacağı kesindir. Ayrıca psreslendikten sonra tekrar eski haline gelme kabiliyetinde olan tesktil ürünleri presle asla bozulmaz.Bu o ürünün mantalitesine ters bi defa. Yurtdışıdna bu visko yataların üzerine iş makinası geciriyolar ve uzun sürede bekletiyolar. Bunla bozulmayan visko rulo ilemi bozulacak. Böyle şaylere aldanmayın. Kaliteli visko değil ruloda kamyon altında olsada bişi olmaz. Ben yatagı açyım yarım saat sonra kalıp gibi dümdüz oldu köşeleri tam dik oldu. Demekki adamalr hakikaten kaliteli mal yapıyolar. Başka bir visko yatak bu şekilde rulolasnsın da abkalım ne oluyo . Çok araştırdım tempur alamıyorsanzı kesinlikle viskolove alın. Hatta ben viskolove yi inanın sadece ve sadece presle rulolandığı için aldım. Benim için dayanıklılık kriteri işte budur
  • Arkadaşlar Burada sadece bir konuyu sunmak istiyorum...FULL ORTOPEDİK YATAK EĞER GERÇEKTEN FULL ORTOPEDİK İSE....Asla ve asla bel agrısı yapmaz....Ben 1988 de bir yaylı çift kişilik yatak aldım. Bir kaç yıl geçti...Sürekli bel agrısı çekiyordum...Doktor arkadaşıma sordum....Yatagını değiştir dedi...yahu muayene bile yapmadın...Ne yatagı ? Dedim....Israr etti... 88 de aldığım.Beş yıllık yaylı yatagıma veda edip YATSAN SL FULL ORTOPEDİK 150 x190 yatak + baza aldım...O zaman çok iyi bir paraya mal oldu.. Gözlerim faltaşı gibi açıldı...Peşin nakit aldım....Size çok ciddi yazıyorum....reklam yok, aldatmaca yok...Şahsiyetsiz şerefsiz bir insan değilim..İnsanları yanlış yönlendiereyim...BU YATAĞI ALDIM:::BİR HAFTA SÜRMEDİ......Bel agrılarımdan ve sırtımın agrısından kurtuldum....Kesin şunu yazıyorum...FUll ortopedik yatak bel agrısı , sırt agrısı yapmaz....Piyasada 500 çeşit full ortopedik yatak satılıyor...Hepsi full ortopedikmi sanıyorsunuz...?...Bu yatagın yayları SL sistemdi ve oldukça sertti...Çok memnun kaldım...Şu an 17 yılı geçti..Yatakta.yay gıcırtıları başladı.. Çökme, deforme olma asla yok...yayların sertliği zamanla azaldı...Uykuda saga sola dönerken gıcır gıcır ediyor...Beni değiştir....Diyor...1993 te aldım.O yıllarda ben 110 kg dım.....Daha ne olsun ?.. YATSAN SL FULL ORTOPEDİK..... O zamanların en pahalı yataklarındandı. Ancak..verdiğim para helal olsun...Şimdi herkes her şeyi yazıyor. Lütfen ne yazıyorum iyi okuyunuz...Birinci yatağımı 5 yıl zor kullandım...İkinci yatağım 17. yılın içinde...Yatagım eskidi ,.bende eskidim, yine yatak araştırıyorum....YATSAN gözümde ayrı bir yerde....Yinede İşpir, Altın ve başka markaları da araştıracagım... VİSCO - LATEKS - YAYLI yatak arasında karar veremedim...Ben bu yaylı yatağımdan çok çok memnunum....Yenisi ne olacak ?... Yaza dogru belli olacak inşallah...Bütçeyi denkleştirmek lazım....Ben taksit değil peşin almayı seviyorum...Daha ucuza geliyor....Bakalım kısmet.....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 11 Ocak 2010; 18:52:03 >
  • yatakta doğtaş lovely başya yatak tanımam gidip bir görün elleyin farkı hissedin (satınaldığım ev eşyaları arasında müşteri memnuniyetinde 1. sıradadır)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.