Şimdi Ara

Yatak Eksperi: Yataklar Hakkında Hersey (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
783
Cevap
70
Favori
467.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır yazamadım ancak pm den ve facebook tan baya arkadaş ulaştı yine yazmaya çalışırım
  • bende visco yatak mağduru oldum. verdiğim sipariş 2 hafta oldu gelmedi. yorgan yastık alırkende bana 90tllik "visco" yastık gösterip, almaya gittiğimdede markette satılan ucuz 20tllik "polyester" yastıklardan verdiler. medline mı bedline mı anlamadım isminide değiştirmişler. hiç profesyonel veya kurumsal hareket etmediler. resmen kandırmaya çalışıyorlar aman aman dikkat edin "bedline" firmasına... aldığınız yatakların içine bile kim bilir ne koyuyorlardır... elimden gelse yatakları verip parayı geri alacam ama bana imzalattırdıkları sözleşmeden bahsettiler :S yani parayı verdin kağıdı imzaladın hadi şimdi git gibi bir tavır yaşadım... bir tarafta memnun kalmayınca değişim yapan firmalar, bir taraftada bedline gibi gösterdiğinden/sattığından başka ürünü size gönderen bir firma. aman aman dikkat edin. bana biraz kötüniyet var gibi geldi. isim değişikliği falan....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

bende visco yatak mağduru oldum. verdiğim sipariş 2 hafta oldu gelmedi. yorgan yastık alırkende bana 90tllik "visco" yastık gösterip, almaya gittiğimdede markette satılan ucuz 20tllik "polyester" yastıklardan verdiler. medline mı bedline mı anlamadım isminide değiştirmişler. hiç profesyonel veya kurumsal hareket etmediler. resmen kandırmaya çalışıyorlar aman aman dikkat edin "bedline" firmasına... aldığınız yatakların içine bile kim bilir ne koyuyorlardır... elimden gelse yatakları verip parayı geri alacam ama bana imzalattırdıkları sözleşmeden bahsettiler :S yani parayı verdin kağıdı imzaladın hadi şimdi git gibi bir tavır yaşadım... bir tarafta memnun kalmayınca değişim yapan firmalar, bir taraftada bedline gibi gösterdiğinden/sattığından başka ürünü size gönderen bir firma. aman aman dikkat edin. bana biraz kötüniyet var gibi geldi. isim değişikliği falan....

Konuyu şöyle özetlememiz yanlış olmaz sanırım. Doğru yatak seçmemiz için önce doğru firmayı seçmeliyiz.

• A. Yatsan whisper
    B. Yataş five-z
    C. İşbir Lavender garden - paket yaylı

Yukaridaki yatak paket yayli ve yumusak yataklar. Bunlari degerlendirirmisiniz? Hangisi daha kaliteli malzeme ve iscilige sahiptir?

D. Visco love Visco spring
    E. İşbir viscostar comfort

Bu ikisi visco yatak. Bunlar icin ne dersiniz? Hangisi daha iyi bir secim olur?

Ya da yukaridaki 5 farkli yatak icinden hangisi daha akillica bir tercih olur? Kisisel goruslerinizi yaziniz ve fiyat farklarini onemsemeyiniz
  • 2 tane ybaza + yatak alacağım kaliteli uzun ömürlü ortapedik yatak önerebilir misiniz?

bir de bunları uygun fiyata nerden alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayCC

Merhaba arkadaşlar özel bir firmada uzun zaman yatak uzmanı olarak çalıştım. Uzun uzun bilgi doldurmayacağım soracağınız sorulara cevap verebilirim. Eğerki yatak seçiminde sıkıntı yaşıyorsanız düşünmüş olduğunuz modellin ismini veya linklerini gönderin yine yardımcı olmaya çalışırım.

Yaylı yataklar, yaysız yataklar,anti stress yataklar, visco yataklar, lateks yataklar, yataklarda ortopediklik kavramı, tam ortopedik, yarı ortopedik, soft ortopedik, lateks ortopedik, medikal ortopedik, bel ve sırt ağrınız varsa yatak seçiminde nelere dikkat etmelisiniz, pahalı yatak iyi yatakmıdır, dansite nedir, hangi yataklar daha uzun ömürlü olur, ağırlığınıza göre yatak seçimi, yataklarda yazlık kışlık, vb. aklınıza takılan tüm sorular...

Selam:
    yaklaşık 2.5 3 yıldır 70 danste visko yatak kullanıyorum.ilk başlarda pek sıkıntımız yoktu.ancak zamanla kademeli kademeli bir bel ve sırt agrılarım oldu.hatta eşimdede benim şikayetlerime benzer şikayetler gelmeye başladı.yatagı havalandırmak ve ayak baş kısmını düzenli olarak çevirdiğimiz halde bu agrılar oldu ve an itibari ile tavan yapmış durumda.haftada en az 3-4 gün salondaki kanepelerde yatıyoruz.

bende hareketsizlikten spor yampamaktan kaynaklı sırt agrıları var ancak bu salonda veya oğlumun çilek yatagında yattıgımda bu agrıların baya azaldıgınıda (eşimde aynı fikirde)söylemeliyim.eşimin işi yoğun.baya stresli kafa işi (SMMM)bunları yukarıda belirttiginiz gibi agrıların stres ve egzersizlikten kaynaklı olma ihtimali için yazıyorum.evet eşimin stresten kaynaklı benim ise hareketsizlikten belli oranda kas bel ve ya sırt agrılarımız olabilir bunu kabul ediyoruz ancak belirttigim gibi salondaki kanepe veya çilek yatakta azalması bana suçlunun %70 80 oranında visko yatak oldugunu gösteriyor.

ben 167 boy 75 kg eşim 160 boy 52 kg..bazam 140 190..buna uygun nasıl bir yatak almalıyımki eşimin stresten kaynaklı,benim bel sırt ve kas agrılarımı yok etmese de azaltsın.viskoya tövbe ettim.

bana özellikleri itibatri ile de olur,nokta vurusu marka modelde olur tavsiye edebilirsiniz.hiç farketmez.fiyatı düşünmüyorum zira saglıgımız paradan daha önemli.verceginiz cvp için şimdiden teşekkür ederim.saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: e.altundag

quote:

Merhaba arkadaşlar özel bir firmada uzun zaman yatak uzmanı olarak çalıştım. Uzun uzun bilgi doldurmayacağım soracağınız sorulara cevap verebilirim. Eğerki yatak seçiminde sıkıntı yaşıyorsanız düşünmüş olduğunuz modellin ismini veya linklerini gönderin yine yardımcı olmaya çalışırım.

Yaylı yataklar, yaysız yataklar,anti stress yataklar, visco yataklar, lateks yataklar, yataklarda ortopediklik kavramı, tam ortopedik, yarı ortopedik, soft ortopedik, lateks ortopedik, medikal ortopedik, bel ve sırt ağrınız varsa yatak seçiminde nelere dikkat etmelisiniz, pahalı yatak iyi yatakmıdır, dansite nedir, hangi yataklar daha uzun ömürlü olur, ağırlığınıza göre yatak seçimi, yataklarda yazlık kışlık, vb. aklınıza takılan tüm sorular...

Selam:
    yaklaşık 2.5 3 yıldır 70 danste visko yatak kullanıyorum.ilk başlarda pek sıkıntımız yoktu.ancak zamanla kademeli kademeli bir bel ve sırt agrılarım oldu.hatta eşimdede benim şikayetlerime benzer şikayetler gelmeye başladı.yatagı havalandırmak ve ayak baş kısmını düzenli olarak çevirdiğimiz halde bu agrılar oldu ve an itibari ile tavan yapmış durumda.haftada en az 3-4 gün salondaki kanepelerde yatıyoruz.

bende hareketsizlikten spor yampamaktan kaynaklı sırt agrıları var ancak bu salonda veya oğlumun çilek yatagında yattıgımda bu agrıların baya azaldıgınıda (eşimde aynı fikirde)söylemeliyim.eşimin işi yoğun.baya stresli kafa işi (SMMM)bunları yukarıda belirttiginiz gibi agrıların stres ve egzersizlikten kaynaklı olma ihtimali için yazıyorum.evet eşimin stresten kaynaklı benim ise hareketsizlikten belli oranda kas bel ve ya sırt agrılarımız olabilir bunu kabul ediyoruz ancak belirttigim gibi salondaki kanepe veya çilek yatakta azalması bana suçlunun %70 80 oranında visko yatak oldugunu gösteriyor.

ben 167 boy 75 kg eşim 160 boy 52 kg..bazam 140 190..buna uygun nasıl bir yatak almalıyımki eşimin stresten kaynaklı,benim bel sırt ve kas agrılarımı yok etmese de azaltsın.viskoya tövbe ettim.

bana özellikleri itibatri ile de olur,nokta vurusu marka modelde olur tavsiye edebilirsiniz.hiç farketmez.fiyatı düşünmüyorum zira saglıgımız paradan daha önemli.verceginiz cvp için şimdiden teşekkür ederim.saygılar

Yaşamış olduğunuz sıkıntı sizinde belirttiğiniz gibi büyük bir ihtimalle yataktan kaynaklı. Çocuğunuzun yatağına yattığınızda rahat ettiğinizi belirtmişiniz. Yatağınızı ilk aldığınıza kıyasla şimdiki durumu nasıl? Aşırı yumuşama oldu mu? Benim aklıma ilk bu geliyor. Deforme olup özelliğini yitirdi ise gece boyunca vücudunuzun bir bölümüne daha fazla yük bineceğinden bel veya sırt ağrıları yaşıyor olabilirsiniz. Diğer düşük bir ihtimal ise de; soğuk bir odada yatıyorsanız visco soğudukça sertleşir, gece boyunca aşırı sert bir yatakta yatmış olursunuz. Ayrıca visco yoğunluğu itibariyle soğu çeker, ağrılar soğuk nedeniyle de kaynaklanıyor olabilir.

Doğru yatak almak için öncelikle yaşamış olduğumuz sıkıntının kaynağını bulmamız, doğru bir yatak almamızı kolaylaştırır. Bana yazmış olduğunuz mesajda pazartesi yetkili servisin gelip garanti kapsamında kontrol yapacağını belirtmişiniz. Yataktan kaynaklı bir problem varsa değişecektir. Yoksa, veya artık yeni bir yatakta daha konforlu uyumak istiyorsanız. Sizi o yönde bilgilendirmeye çalışırım.

• yıllardır yatakda yatmıyorum arkadaş.

hep kanepe hep kanepe
  • quote:

quote:

quote:

Selam:

Yaşamış olduğunuz sıkıntı sizinde belirttiğiniz gibi büyük bir ihtimalle yataktan kaynaklı. Çocuğunuzun yatağına yattığınızda rahat ettiğinizi belirtmişiniz. Yatağınızı ilk aldığınıza kıyasla şimdiki durumu nasıl? Aşırı yumuşama oldu mu? Benim aklıma ilk bu geliyor. Deforme olup özelliğini yitirdi ise gece boyunca vücudunuzun bir bölümüne daha fazla yük bineceğinden bel veya sırt ağrıları yaşıyor olabilirsiniz. Diğer düşük bir ihtimal ise de; soğuk bir odada yatıyorsanız visco soğudukça sertleşir, gece boyunca aşırı sert bir yatakta yatmış olursunuz. Ayrıca visco yoğunluğu itibariyle soğu çeker, ağrılar soğuk nedeniyle de kaynaklanıyor olabilir.

Doğru yatak almak için öncelikle yaşamış olduğumuz sıkıntının kaynağını bulmamız, doğru bir yatak almamızı kolaylaştırır. Bana yazmış olduğunuz mesajda pazartesi yetkili servisin gelip garanti kapsamında kontrol yapacağını belirtmişiniz. Yataktan kaynaklı bir problem varsa değişecektir. Yoksa, veya artık yeni bir yatakta daha konforlu uyumak istiyorsanız. Sizi o yönde bilgilendirmeye çalışırım.

ÜSTADIM CVP İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Yattıgım oda soğuk degil.yaz kış ideal ısıda stabil bir odamız var.kışın bile 23-24 derecenin altına düşmüyor.ilk zamanlardan bugune yatagın durumunda bir yumuşama yada sertleşme olup olmadığına açıkçası hiç dikkat etmedim.eşim ilk başlarda şikayetçi olmuştu rahat değilim,uyandıgımda dayak yamişim gibi uyanıyorum filan diye ama yatağı ben araştırıp aldığım için toz kondurmadım ve hanı tabiri caizse erkeklıge helal getirmedim ama arkasından bendede aynı şikayetler meydana geldi ustelik zamanla artarak.zaten başka yerlerde yattıgımızda aynı şikayetlerin olmamasından uyandık işe.evde başka yerleri denemye başladık ve Aslında sorunun %90 oranda yataktan kaynaklandığını anladık.yatağın marka modelini size pm olarak atmıştım.yarın servis gelecek ve ben servisin yataktan kaynaklı bır ayıbı olup olmadıgını nasıl anlıyacagım.hani servis beni yanıltıp bir sorun varsa bile YOK diyerek yanıltırsa bunu nasıl anlarım.zaten sorun yok derse yetkili kişi bana kullanım bedelini düşer farkını odemek sureti ıle yatagı ıade alırım dedı.o ayrı bır durum.velevki oyle yada boyle degişime gittigim takdırde aynı firmanın hangi yatagını almalıyım kı aynı şikayetlerim olmasın.eşim visko yatağa artık sıcak bakmıyor olsada o firmada normal yaylı ortopedik yatak varmı bilemiyorum ama en azından o firmanın yataklarından bana ve eşime iyi gelecek agrı ve şikayetleri minimuma indirecek bir yatakları varmı sadece bu konuda o siteye bakıp bir yatak önerseniz dahi kafi olur benim için.saygılarımla.

not:eşimle ben yatakga gömülüyormuşuz gibi oluyoruz ve rahat dönemiyoruz.sabah uyandıgımızda hiç uyumamış gibi özellikle bel ve sırt agrısı çekiyoruz , eşim bacagının çıkmış hissine kapıldıgını söylüyor.bende ise harbiden yogun bir bel agrısı fıtık derecesinde.gün içerisindeki aksıyondan hafifler gibi olsada hep aynı kısır döngü.

• Öncelikle merak ettigim bu reklamlarda soğuk tutan yatak bişiy deniyor bunlar doğru mu ?
    ben yumusak yatak ama cok değil ve serin tutanından istiyorum mesela. almalımıyım yoksa almamalımıyım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Selam:

ÜSTADIM CVP İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Yattıgım oda soğuk degil.yaz kış ideal ısıda stabil bir odamız var.kışın bile 23-24 derecenin altına düşmüyor.ilk zamanlardan bugune yatagın durumunda bir yumuşama yada sertleşme olup olmadığına açıkçası hiç dikkat etmedim.eşim ilk başlarda şikayetçi olmuştu rahat değilim,uyandıgımda dayak yamişim gibi uyanıyorum filan diye ama yatağı ben araştırıp aldığım için toz kondurmadım ve hanı tabiri caizse erkeklıge helal getirmedim ama arkasından bendede aynı şikayetler meydana geldi ustelik zamanla artarak.zaten başka yerlerde yattıgımızda aynı şikayetlerin olmamasından uyandık işe.evde başka yerleri denemye başladık ve Aslında sorunun %90 oranda yataktan kaynaklandığını anladık.yatağın marka modelini size pm olarak atmıştım.yarın servis gelecek ve ben servisin yataktan kaynaklı bır ayıbı olup olmadıgını nasıl anlıyacagım.hani servis beni yanıltıp bir sorun varsa bile YOK diyerek yanıltırsa bunu nasıl anlarım.zaten sorun yok derse yetkili kişi bana kullanım bedelini düşer farkını odemek sureti ıle yatagı ıade alırım dedı.o ayrı bır durum.velevki oyle yada boyle degişime gittigim takdırde aynı firmanın hangi yatagını almalıyım kı aynı şikayetlerim olmasın.eşim visko yatağa artık sıcak bakmıyor olsada o firmada normal yaylı ortopedik yatak varmı bilemiyorum ama en azından o firmanın yataklarından bana ve eşime iyi gelecek agrı ve şikayetleri minimuma indirecek bir yatakları varmı sadece bu konuda o siteye bakıp bir yatak önerseniz dahi kafi olur benim için.saygılarımla.

not:eşimle ben yatakga gömülüyormuşuz gibi oluyoruz ve rahat dönemiyoruz.sabah uyandıgımızda hiç uyumamış gibi özellikle bel ve sırt agrısı çekiyoruz , eşim bacagının çıkmış hissine kapıldıgını söylüyor.bende ise harbiden yogun bir bel agrısı fıtık derecesinde.gün içerisindeki aksıyondan hafifler gibi olsada hep aynı kısır döngü.

Yetkili servisin genel işleyişi şudur. Yatakta bir problem-deformasyon olup olmadığına bakar. Servis geldikten sonra karşınıza 3 seçenek çıkacak:

Yatakta fabrikasyon hata varsa;
    a) Birebir değişim yapılmasını teklif ederler.
    b) Üründe hata var değişmesi gerekiyor, isterseniz farklı bir yatak ilede değiştirebiliriz. (Fiyat farkı isteyebilirler - birde yatak markanızda visco yatak haricinde yaylı yataklar yok)
    c) Üründe hata yok işlem yapmayacağız.

Sorun yatağın formunu kaybettiğinden kaynaklı ise servis yatağı değiştirerek sorununuzu çözülecektir. Ancak yatakta sorun yok işlem yapmıyoruz derler ise size tavsiyem markayı değiştirip yaylı bir yatak almanız yönünde olacaktır.

Visco yatağın formunu kaybedip etmediğini nasıl anlarsınız? Viscoyu sıktığınızda-bastırdığınızda 1-2 saniye elinizin izi kalır. Yalnız bu kontrolü yatağın orta kısımlarında yapın. Birde visconun aşırı yumuşak olmaması lazım. Aşırı yumuşak olmuş ise buda problem dir.

• servis geldi az önce.dediğiniz gibi yataga çeşitli yerlerden bastırarak kontrol etti.daha eller ellemez bu yatak ggebermiş nasıl olur diye kendi de inanamadı.en ustunde bır ped varmıs 2cm lik o bile ayrılmıs.tabi hepsi kılıfın ıcınde ınce bır kılıf daha var onun içinde oldugu ıcın gorulmuyordu.bıre bır degısım yapılmak uzere yatagı aldı.şimdi ben ellerınde klasık yaylı ortopedik yatakları olmadıgına göre yine 70 daniste bir yatakmı almalıyım yoksa daha sert 80 100 veya fazlası bir yatakmı almalıyım.
  • tüm soru ve cevapları okumadım ancak ben anti-stress yatakları merak ediyorum.. parababası olmayan herkes bir şekilde stress 'e maruz kalıyor ancak anlayamadığım nokta ise şu; bir yatak nasıl anti-stress olabilir.. ?

bir de şu soruya tarafsız olarak yanıt vermenizi beklemekteyim. Türkiye 'de yatak satın alabileceğimiz en iyi marka hangisidir ?

tşk.
  • Eşim kış aylarında aşırı derecede üşüyor. Acaba visco yataklarda elektrikli battaniye kullanmanın bir sakıncası olur mu?
  • quote:

Hocam ben bir şey sormak istiyorum. Sabahları kalkınca eğer uyku 9-10 saati bulursa bel ağrısından ölüyorum uyandığımda küçük tuvaletimi yaptığımda bir nebze olsun rahatlıyorum ama üstüne bir daha yatınca bu bel ağrısı rahatsız ettiğinden uyunmuyor.

17 yaşındayım çek-yatlardan birinde yatıyorum sizce yattığım yerden mi yatış pozisyonundan filan mı kaynaklanıyor ? Ayrıca eğer uyku 6-7 saat olursa bazen hiç ağrı olmuyor bazende çok hafif.
  • abi bizim arkadaşda bi yatak vardı, normalde dümdüz ama elinde bastırsan içine göçüyo yumuşacık, ama elini geri çektiğinde sanki pompa ile lastiği şişirir gibi yavaşca şişip tekrar dümdüz oluyo, yani o çukur yokoluyo ama yaylı yatak gibi anında değil, yavaş yavaş.

ve yatınca da inanılamz rahat idi. söylediğine göre 1000TL den fazla paraya satılıyomuş sadece yatak kısmı, ama cinsi-tipi nedir hatırlamıyom, sen bilirsin bunların ismini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 12 Kasım 2012; 20:40:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k1contact55

quote:

Orijinalden alıntı: Kenshi

Peki geliyor soru... En ideal seks için hangi yatak tercih edilmeli?

vay be adam elinin konforunu düşünüyor.

oooo çok sert
  • Yataklar kullanıcılara sunulmadan önce hangi testlerden geçiyor.Nasıl test ediliyorlar?

Yatak temizliğini nasıl yapmalıyız?
  • İşbir'in Viscostar Comfort yatağını almayı düşünüyorum.
    Bu 160x200cm yatak ile ilgili yorumlarınızı öğrenebilir miyim, lütfen.

180cm ve 90kg'yim.

http://www.isbiryatak.com/products/yataklar/prid-comfort
    ---alıntı---
    VISCOSTAR Comfort, üst yüzeyinde kullanılan viskoelastik katman (9 cm) ile basınç indirgeyici özelliğe sahip akıllı bir yataktır.
    Açık hücre teknolojisiyle üretilen bu malzeme, yatağa yattığınızda ısıya ve basınca duyarlı olarak hareketlenir ve hareketlenme, yatak vücudunuzun şekline ve yapısına göre ergonomik hale gelene kadar sürer.
    Viskoelastik malzemenin açık hücreli yapısı ve destek süngerinde kullanılan özel profil kesim sayesinde etkin hava dolaşımı sağlanmıştır. Anti-mite, anti-mantar ve anti-bakteriyel özellikli yıkanabilir kılıflıdır.
    Yatak yüksekliği 24 cm’dir(±1 cm).
    ---alıntı sonu---

• Merhaba,
    7 senedir orta sertlikte markasını dahi hatırlamadığım bir yatakta yatıyorum. Bu seneye kadar bir problemim yoktu. Ancak sanırım yatak artık deforme olduğu için, sabahları belimde bir ağrı ile uyanır oldum. Sorunun gün içinde yaptığım aktivitelerden kaynaklandığını düşünüyordum ancak dün evdeki intex marka şişme yatakta uyudum ve sabah kalktığımda ağrı yoktu ayrıca daha dinç uyandım.

Boyum:1.65 Kilom: 80 Cinsiyetim: kadın yaşım: 26 Fizyolojik bir rahatsızlığım yok. Odanın boyutları itibariyle 140x190 lık bir yatak arıyorum. Şu linklere denk geldim fiyatları cazip geldi, bakıp bana fikir verirseniz çok mutlu olurum.
    Fiyatı toplamda(baza+yatak) 600-700 lirayı geçmeyen bir çözüm mümkün müdür acaba? Yoksa limitimi 1000 liraya çıkarmam gerekecek mi?

http://www.ankarayatakmerkezi.com/yatak-baza/yatak/soft-ortopedik-yatak/140x190-cm-soft-ortopedik-yatak/
    http://www.ankarayatakmerkezi.com/yatak-baza/yatak/super-yayli-yatak/140x190-cm-super-yayli-yatak/
    http://www.ankarayatakmerkezi.com/yatak-baza/yatak/full-ortopedik-yatak/140x190-cm-full-ortopedik-yatak/

baza için:http://www.ankarayatakmerkezi.com/yatak-baza/baza/sandikli-baza/140x190-cm-sandikli-baza-tek-parca1/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zingarina -- 7 Aralık 2012; 0:54:49 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.