Şimdi Ara

Yatağımın altından yavru kuş çıktı anlayanlar yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gece yatarken kanat sesiyle irkildim baktım yatağın altında yavru kuş .Eve nasıl girdi hala anlam veremiyorum ev dağ evi yılan filanda gördüğüm için defalarca çok dikkat ederim kapılar sürekli kapalı pencereler telli.Yarı ölü gibi çok halsiz bir yerinde kırık olsa eve giremezdi şu haliyle ayakta duramıyor gözlerini elime alınca açıyor.Sanırım bir süredir evde misafir açlıktan susuzlukta bitkin düşmüş.Bıldırcınlara kümes yaparken tuttuğum kafese koydum şimdilik zorla birşeyler yedirmeye çalıştım su içirmeye çalıştım sabaha çıkamaz gibi.Buralarda telefonun netide yavaş olduğu için video filanda izleyemedim kuşa uygulamak için.Veteriner arkadaş çıkar belki bir umut şu kuşa nasık yemek su verebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pişmiş hali böyle oluyor tavsiye ederim

• Evde şırınga varsa, şırınganın içine su koy (tabiiki iğnesini KULLANMA) şırıngayı ağzına götürüp içir, evde mama tarzı bişey varsa suyla iyice yumuşattıktan sonra gene şırınganın içine koy, elinle besleyebilirsin

• by_web B kullanıcısına yanıt
    Komik şey seni

• Damlalık veya şırınga gibi bir şeyle su vermeye çalışın ama ölecek gibi duruyor.
    İmkanınız varsa veterinere götürün sabaha çıkarsa
  • Bana ölmüş gibi geldi. Ayağı falan ters dönmüş, yere basmıyor sanki.

• Hocam belli ki üşümüş ve ıslanmış.Karnı da aç görünüyor.Küçük bir yatak yap bezden.Sonra ıslatılmış ve yumuşamış bulgur veya kırık mısır koy önüne.Şırınga (İğnesiz) ile de ağzına yavaşça su sık.

Gece boyunca sıcak tutarsan hayatta kalabileceğini düşünüyorum.Umarım ölmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed-Force -- 25 Temmuz 2016; 1:31:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MR. Robot

Evde şırınga varsa, şırınganın içine su koy (tabiiki iğnesini KULLANMA) şırıngayı ağzına götürüp içir, evde mama tarzı bişey varsa suyla iyice yumuşattıktan sonra gene şırınganın içine koy, elinle besleyebilirsin

Şırınga yokta hocam pet şişenin ucunu delip dediklerinizi uygulamaya çalışsam bir zararı dokunur mu hayvana?

• K.can.tas kullanıcısına yanıt
    Ağzına girebilecek sivri olmayan her şey olabilir

• Hocam üşümüşse fırında,tavada vs havlu gibi bir şeyi ısıtabilirsiniz. Kolay gelsin gelişmelerden haberdar edin. Bizim de dişi muhabbet kuşumuz var acı biber gibi maşallah ama seviyoruz işte. Bulduğunuz kuşu görünce de içim yandı keşke bütün savunmasız ve masum hayvanlar mutlu ve sağlıklı olsa. İçimden geçen gerçek düşüncelerdir bunlar. Hayırlı geceler.

• Kuşu tutabiliyorsan kendin içirmeye çalış. Birde ürkütme korkudan ölebilir eğer hali yoksa, veya iyice halsiz düşer.

Bardağı gagasına dayayıp su içirebilirsin bence. Öyle kolay içer hem.

Kuşun bulunduğu yeri de iyice ısıtmanı tavsiye ederim, sıcak iyi gelir.
  • rez. sabah bakarim buralara kolay gelsin

• Ölmüş, çabalayın ama boşuna.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.