Şimdi Ara

Yat ve pırlantada ötv sıfır, limonataya % 10 ötv geldi. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
2
Favori
10.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen git dolaptaki limonu sıkıp, şeker ekleyip, su ile karıştırmaya üşen ondan sonra 16 senedir bu halkın tek başına iktidar yaptığı Avrupanın imrendiği Amerika'ya kafa tutan Osmanlı mirası hükümeti kötüle.

Zam fazla ise Erdoğan geri çeker, coşmayın işinize bakın.
  • Bu güzide yeni vergileri savunacak kadar KÖR armut var mı diye bakmaya geldim.
    Varmış, çıkıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Devlet tüketimi miktar olarak en çok olanları seçiyor. Akaryakıt, sigara, alkol ve meşrubat şimdide. Yat, kotra gibi cisimleri çok zenginler aldığı ve toplam satışı az olduğundan vergi koymaya tenezzül bile etmiyor adamlar. Adalet yok, sadece gelir hesabı var. Lanet olsun böylesine.

Mantıklısıda budur zaten.

Ekonomi adaletle değil hesapla yönetilir. İşin gerçeği bu. Şimdi pafkıracaksınız saldıracaksınız biliyorum ama olayın aslı bu.

Tüketimi kısmak için ve enflasyonu dengelemek için vergi artırılır. Tamamiyle tüketime yönelmemek için gereklidir bu.

Ha bu arada ben makarnacı ve kömürcüyüm.

Mesajının son cümlesinden dolayı cevap yazıp, aynı cevap içinde detaya girme gereği duymadım. İyi forumlar.

Sizi alıntılayıp birazda genel yazmıştım. Sizede iyi forumlar.

@ekksl6

Sanırım benim mesajımı gördünüz. Ama merak etmeyin sadece ben varım bunca sayfa içinde. Olumlu gelişme yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os_lnx -- 19 Kasım 2017; 22:50:51 >

• Limonatayı herkes içemez ama pırlanta desen bende çok var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Ahaha koptum😁

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Fazla coşmayın işinize bakın beyler, yavru reis konuştu

• quote:

Orijinalden alıntı: Leipold

3. HAVAALANINA DA LAF SÖYLERSİNİN SİZ BURDA ALLAH BİLİR ŞİMDİ! ÖDEYİN VERGİNİZİ! VERGİ HER VATANDAŞIN MİLLİ ÖDEVİDİR!

Vergi hırsızlıktır, vergi kaçırabilenler adamdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: savkar

Osmanlı dirilirken bunun ceremesini Avrupalılar mı çekecek sanıyordunuz ? AKP baştan beri Osmanlı ruhunu diriltmekten bahsetmiyor mu ?

Meyse suyundaki %10 vergi ile dellenen ancak içimizdeki Bizanslılardır.

Az olmuş %20, hatta 30 yapsalardı keşke.
  • alkol ile tüketilebilecek ne varsa vergi koydular işte fazla kafa yormaya gerek yok açıkçası .. dahada yazacaktım da kendimizi mimletmeyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Yahu muhalefet iyice saçmalıyor artık.

Pırlantaya vergi koysan adam gider yurt dışından alır gelir aynı malı zaten zengin adam avrupa amerika gezip duruyor.

Sonuçta ne olur? Pırlanta sektörü tr'de biter, bir iş kolu yok olur ve bir sürü insan işsiz kalır.

Aynı şey yat için de geçerli, burda vergi alırsan adam gider yunandan alır getirip park eder tr'de marinaya sonuçta bu sektörde biter yok olur.

Sonuç yine işsizlik.

Görüyorsunuz muhalefetin çözümleri hep işsizlik 15 yılda karne ile ekmekten yat alma konusunu tartışır hale geldik ülke bolluk kaynıyor ama bunlar işsizlik için uğraşıyor sanki yazık yahu insaf!!

Aynn

muhalefet yüzünden

Hep bunlar

• Şu vergileri savunan ak trollere tek birşey soracağım, bunun için para alıyorsunuz eyvallah da, yahu daha dün Hakkari'de askerlerimiz 30bin TL lik teneke Transit te taşınırken tuzağa düşüp canlarını verdiler, araba kağıt gibi buruşmuştu,arabada tek parça zırh yok hükümet eliyle ölüme gönderilmiş askerler hükümet bu kadar vergi toplamasına rağmen meyve suyndan bile ötv almasına rağmen neden askerinin can güvenliğini sağlayamıyor ve sizin bu vergileri savunurken hiç mi içiniz cız etmiyor? , adını bile bilmediğimiz ilçelerin kaymakamları full+full zırhlı araçlarda gezinirken neden askerlerimiz kıytırık ticari araçlarla taşınıyor?
  • çok soktun çek

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: savkar

Osmanlı dirilirken bunun ceremesini Avrupalılar mı çekecek sanıyordunuz ? AKP baştan beri Osmanlı ruhunu diriltmekten bahsetmiyor mu ?

Meyse suyundaki %10 vergi ile dellenen ancak içimizdeki Bizanslılardır.

Az olmuş %20, hatta 30 yapsalardı keşke.

Biri bana bu arkadaşın şaka yaptığını söylesin

• ev yapımı alkollü içecek, kaçak çay ve kaçak sigaradan sonra evde limon ağacı yetiştirmeye karar verdim.
    bir dhli bu numaralara gelmez.
  • Dolaylı vergilerle ayakta durmaya çalışan bir devlet... Bilmiyorlar ki vergileri arttırarak vergi gelirleri tam aksi yönde ilerler. Balonun patlaması yakındır.
  • Cam filmi yasağı gibi bikaç gün gündemde olsa, hükümet tırsar ve teklifi geri alırdı veya torbadan çıkarırdı..

Milletin, medyanın ve muhalefetin umrunda olmadığı için sessiz sedasız vatandaşa bir kazık daha geçirilmiş oldu, milletin kendi sesini çıkarması için daha kaç kazığın girmesini bekliyor, çok merak ediyorum
  • BU vergiye organik hoşafta dahilmi
    Daha durun başka daha nelere vergi gelecek. Suya bile gelcek gidin musluk suyu için diyecekler yakındır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

Bu güzide yeni vergileri savunacak kadar KÖR armut var mı diye bakmaya geldim.
    Varmış, çıkıyorum...

Ne söylersek söyleyelim. Yanlışta inat başka bir sey.

Çevrem bu gibilerle dolu. Bunların yüzünden biz de yanıyoruz, ona yanarım

• Biz diyoruz Osmanlı, Viyana'yı fetih edeceğiz, Papa'yı Müslüman yapacağız, adam diyor meyve suyu, soda.
  • Lan altı üstü meyve suyu neresi özel tüketim!

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.