Şimdi Ara

Yat ve pırlantada ötv sıfır, limonataya % 10 ötv geldi. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
2
Favori
10.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: muhalif13

Yat Türkiye de yeni gelişen bir sektör. Parası olan zaten yurtdışı bandıralı alıyor. Yabancı bayraklı dolaşıyor. istese de istemese de gidip yurtdışından alıyor. En azından yerli bayraklı olur da az da olsa vergi vs verir.

CHP hiç karşı çıktığını gördünüz mü ne yaptı 3-5 slogan içi boş söylem o kadar

Birde şunu anlayın artık milletvekili zengin olduğundan dolayı zengin sorunlarını bilir. Hiç bir önemli parti AKP CHP MHP HDP vs hiç birisi fakiri düşünmez düşünür gibi yapar 3-5 sihirli söz slogan vs ama gün sonunda kazanan zengin olur. .

ben chp ya da farkli partiler adina ya da onlarin sempatizaniymiscasina bir durus sergilemedim ve su an icin hicbir partiyi desteklemiyorum. tabiki bu sacmalik gundeme gelmiyor ya da duzeltilmiyorsa hukumet kadar mualif partilerin de sucu buyuk. gerci milletin hicbirine guveni kalmadi. oy veren hiccbir vaadin yerine gelmeyecegini bildigi halde kendi fikirlerine tamamen zit partiyi desteklemek ve kullandigi oyun meclise giremeyecek partiler adina heba olmamasi icin oy veriyor. milletvekilinin zengin olmasi durumu daha bir trajikomik duruma sokuyor. milletin buyuk kismi orta kesim, oylari onlardan aliyorlar ve zengini dusunuyorlar. onlarin yaptigi mi sacma yoksa milletin bu tutumu gormezden gelip hala destek vermesi ya da hic tepki gostermemesi mi bilmiyorum...

• Kpss yardıran varsa en azından vergi konusunda bu ülkede hiç zorluk çekmeyecek.

Bknz: Ramsey vergileme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hukumet degisecegi icin bir sonrakine enkaz birakmaya calisiyorlar. Sonrada bak bizim zamanimizda boyleydi sizin zamaninizda boyle diyecekler... Daha beter seyler yolda, sasirmayin.

• hakeen kullanıcısına yanıt
    Cogu siyasetci bir is adamidir, zengindir. Milletvekili maasina dokunmaz bile. O yuzden dediklerine astromik vergi koymasi demek kendi luksune vergi koymasi demek... Kanunlar bile kendi islerine gore.. Patronum siyasetci o yuzden iyi biliyorum.

• Bu kadar eleştiriyoruz hükümeti, peki bu zamların sebebi ne?
    Cari açığı kapatmak için kaynak yaratmak.
    Peki cari açığın sebebi ne?
    Biz. Evet biz. Tüketim çılgınlığımız. İthal malları alıyoruz cari açığın büyümesine katkıda bulunuyoruz bu da bize zam olarak geri dönüyor.
    Arkadaşlar tüketmeyin. Tüketmeyelim. Özellikle ithal malları.
    Kolay değil biliyorum. Belki de imkansız. Ama denemek zorundayız yoksa sonumuz kötü...

Bu arada hükümetin hiç mi suçu yok?
    Var tabiiki, 15 yıldır halkı tüketim konusunda toplumu bilinçlendiremedi, ithal kaynaksız üretimi beceremedi, siyasi politikalar yanlış izlendi vb. ama hükümeti de değiştiremiyoruz o zaman ne yapmamız gerekiyor?
    1-)Ya bu diyardan gideceğiz o pek mümkün gözükmüyor,
    2-)Ya bu deveyi güdeceğiz bunu becermemiz lazım tabiiki tüketmeyerek.

• Anlayamazsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Cogu siyasetci bir is adamidir, zengindir. Milletvekili maasina dokunmaz bile. O yuzden dediklerine astromik vergi koymasi demek kendi luksune vergi koymasi demek... Kanunlar bile kendi islerine gore.. Patronum siyasetci o yuzden iyi biliyorum.

Özel hastaneye ortak olan bir sağlık bakanımız var, sözün bittiği yer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DHBSC55 kullanıcısına yanıt
    Eskiden başları sıkıştığında birşeyleri satıp kurtarıyorlardı. Ee satacak bir şey de kalmadı. Ne yapsınlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.