Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yaşlıların Her Şeyi Biliyorum Saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
34
Cevap
0
Favori
4.193
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Yaşlıların Her Şeyi Biliyorum Saçmalığı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    13 Mesaj
    Yine duygu sömürüsü yapanlar doluşmuş konuya. Şöyle de böyle de ıvır zıvır.
    |
    |
    Eskiler bi cacik bilmez. 39 yasindayim 39 senelik hayatimda bunu gordum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj
    Yabanci ata sozleri ne bakin hepsi bilgelik icerir bizimkiler ukalalik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    27 Mesaj
    Bildikleri elbette vardır ama bilmedikleri konularda da biliyormuş gibi yapmaları.
    “Vayyy abicim haklısını aynen öyle” diyeceksin, sonrada “aaabi bana müsade bi işim var görüşürüz” diyeceksin bu kadar basit. Tekrar karşılaşırsanız aynı tarifeyi tekrarlayacaksın. Not: sakın göz teması kurma başını öne eğ, sonra sağa sola bak, telefonu çıkar karıştırır gibi yap giderken bi el işareti yap belli belirsiz, direk kaybol, bunu iki kere yap bi daha senle muhattap olmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winuae -- 21 Ocak 2019; 11:51:55 >
  • Er
    13 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Radyo Mevlana

Bildikleri elbette vardır ama bilmedikleri konularda da biliyormuş gibi yapmaları.
    Heh bundan bahsediyorum millet doluşmuş yine boş boş.

@winuae
    Güzel taktikmiş hocam bunu not aldım.
    |
    |
    Bahsedilenler: winuae

Anlayışlılar anlayışlı ama anlayışsız olanlara hiçbir şey anlatamıyorsun. Boşa muhatap olunmuş,vakit kaybı olmuş oluyor :) Ama taktik çok güzel
    |
    |
    winuae kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yaşlıların günümüze adapte olabilmeleri için biraz zaman gerekiyor, bu kadar hızlı değişimlerle büyümediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cukkada iyi paran varsa yap sat müteahhit olursun o da şimdi zor bir sürü arz fazlası konut var...
    |
    |
    41 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: T-E-K-

ne kıskanacağım ya
    tipsizim malım dandik ünide hukuk okuyorum niye kıskanayım ki
    şu teki bloklamayanı bloklayacağım artık o derece cevap vermeyin lütfen.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 22 Ocak 2019; 1:12:19 >
    |
    |

her yaşlı süper bilgili olamayacağı gibi ,her yaşlı da gençlerden az bilecek diye bir şey yok
    kendini iyi yetiştirmiş bir yaşlı ,her zaman genç birisinden çok daha fazla bilgiye sahiptir

adama bak ya 30-40 yıllık tecrüben var fazladan diyor ,daha ne olacaksa :)
    tamam işte sende 30-40 yıl sonra onun seviyesine ancak ulaşacaksın

bazıları daha bilgi ile ,tecrübenin ne olduğunu bile anlayamamış
    bilgi okuyarak kazanılabilir ama tecrübe için yıllar gerekir

lakin bu durum sadece şimdikiler için geçerli değil ,bizde zamanında yaşlıların hiçbir şey bilmediğini ,bizim daha çok bildiğimizi iddia ederdik
    hiç merak etmeyin sizden sonrakilerde size aynısını söyleyecek :)

ancak gerçekten bazı yaşlılar hiç kendini geliştirmemiş ,aksine terse gitmiş gibiler doğrusu :)

tecrübe mutlaka çok çok önemlidir ve yaşlı denilerek küçümsenmeyecek bir şey olduğunu herkes bir gün öğrenecek
    çünkü bir gün kendileri o konuma gelecekler ve daha yeni mezun birisi karşısına gelecek ,aklı bir karış havada ,ben her şeyi bilirim kafasında
    ama işe başladığı gün bir ustanın kendisini rezil ettiğinde kafasına dank edecek :) tecrübe neymiş
    |
    |

• Yüzbaşı
    743 Mesaj

Aslında hayatı yakalamak istiyorlar tekrar bence. Gençlerle genç olup belki de yaşadıkları yad ediyorlar. Kim bilir...

Kırmadan dinleyip, fazla uzatmadan kibarca uzaklaşmak lazım. Hem onların gönlü olur, hem siz gerilmezsiniz.

Bazıları hiç fikirleri olmasa bile nutuk çekiyorlar ama yine de yaşlıları kırmamak lazım. Sonra dert olur insanın içine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 22 Ocak 2019; 8:28:2 >
    |
    |
    burakko9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Benim kayınpederde de aynı nane var. Adamın bilmediği konu cevaplayamadığı soru yok maşallah
    |
    |

Phanteks EvolvX Tempered Glass ~ İntel i7 6700K @4.0 GHz ~ G.Skill TridentZ RGB DDR4 3200Mhz 2x8 16 GB ~ Samsung 960 Evo NVME m.2 SSD 250 GB ~ WD 4 TB

MSİ Z170A Gaming Pro Carbon ~ Evga GTX1080Ti FTW3 ~ NZXT Kraken x62 RGB Luquid Cooler 280mm ~ Evga Supernova G3 850W 80+ Gold ~ BENQ XL2546 24.5" 1ms/240Hz DyAc

Hyperx Alloy FPS Pro ~ Benq Zowie EC2-A ~ Benq Zowie G-SR ~ Hyperx Cloud Flight Wireless Gaming ~ DXRacer OH/DF73/NC
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,338
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.