Şimdi Ara

Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
2
Favori
9.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim burada komşumuz vardı bi yaşlı amca. Telefonunu tamire götürüyor. 1 hafta sonra alıyor geliyor eve. Bakıyor fotoğraf çekecek kamera hatası yazıyor. Sonra götürüyor telefonu tamir ettirdiği yere tekrar. Tamir eden telefoncu dükkanda değil dükkana başka birisi bakıyor. Diyor ki bunun kamerası çalışmıyor bir baksana. O çocuk da bakıyor ve diyor abi sen bu telefonu yakın zamanda tamire bıraktın mı? O da evet diyor. Senin kamerayı araklamışlar yedek parça niyetine hep bunu yapıyor bazıları diyor. O anda adam şok ve diyor ki ben burada yaptırmıştım.
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    senin de anlamadığın belli.operatörler kadar geçiren var mı? vatan'da 1700'e satılan telefonu operatörler 2200'e satıyor.telefonun çıkış fiyatı neyse yıllar da geçse o fiyattan satıyorlar nasılsa millete taksitle soktukları için kimsenin canı pek yanmıyor.
  • Unutmayın 'Her zaman bir işi başkasının yaptığının yarı fiyatına yapacağını iddia edenler olacaktır'
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

senin de anlamadığın belli.operatörler kadar geçiren var mı? vatan'da 1700'e satılan telefonu operatörler 2200'e satıyor.telefonun çıkış fiyatı neyse yıllar da geçse o fiyattan satıyorlar nasılsa millete taksitle soktukları için kimsenin canı pek yanmıyor.

oporotorden tel alınmaz diyorum ben...

500 lira fazla vermek şaçmalık 2000 liran yoksa 1000 liralık alcaksın olay basit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babanın telefondan anlamadığını bilip niye tek başına gönderiyorsun kardeşim ?
    baban senden habersiz gittiyse eğer 2. gidişinde neden yine yalnız gönderiyorsun?
  • Kendini kurumsal gösteren çakallara da dikkat etmek lazım. Ankara'da Sony teknik servisinin ana kart değişecek dediği bilgisayarı tanıdık bi yer arızalı rami çıkartarak tamir etti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende preodan teknocellden cektim. Bi kere alıcı gözle bakayım dedim. Begenmedim ne zaman gitsem preo mreo demeyin bana diyorum. gittiğiniz mağazaya da bağlı. Ist Maltepe park takinde Huawei iyi çalışıyor. Gecen haftasonu p10 lite 2017 yi 1700e huawei selfie çubuğu+hızlı şarj adaptör ve kablosu+150tl Carrefour hediye cekiyle satıyordu. Yok falan diyince teknocell e geçmeden peşin fiyatı 9 taksit yapıyorum dedi almamak için zor tuttum kendimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 3 Ocak 2018; 12:54:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfanconi

Babanın telefondan anlamadığını bilip niye tek başına gönderiyorsun kardeşim ?
    baban senden habersiz gittiyse eğer 2. gidişinde neden yine yalnız gönderiyorsun?

Ben kendim hallederim sen gelirsen kavga edersin dedi o yüzden benimle girmek istemedi

• Stoklarda kalmış eski model cihazları anlamaya güzel kitliyorlar.
  • Iphone 6 format işlemine 100 TL isteyen biliyorum, telefonda tarif ederek yaptırdım biraz zor oldu ama olsun. 100 TL nedir arkadaş.
  • Bir ürün alacaksam internetten fiyat araştırır öyle alırım. Teknosa mesela en büyük kazığı atar ama turuncu indirim sağolsun 2200 liralık bilgisayarı 1400 e almıştım. Cep telefonu 2. el alacaksanız kesinlikle sahibinden alın. Sıfır alacaksanız internetten araştırın en uygun nerdeyse ordan alın. Telefoncuda 1000 lira daha ucuz da olsa almam. Swap cihazları sıfır diye satan adamlar bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

Babam gitmis indirim var diye anneme venüs telefonlardan birini almış,dedim ki niye bunu aldın Türk mali bu diyor

Bunu alacağına lg g2 alsaydinya diyorum,yok buda aynı özelliklere sahip diyor.Sonuc olarak annem telefonu eline bile almasa telefonun sarji su gibi bitiyor her gün sarja takmak zorunda kaliyor

Özellikle ben en iyisi bilirim,kazik yemem havasi olmasa olmaz bu babalarda.

Aynısı bende var sorma. Benimki sizinkinden bile beterdir belki. Hayatta her konudan anladığını sanır, her şeyi bilir. Bir keresinde Turkcell'in MaxiPlus gibi dandik bir modelini almıştı, geçenlerde de yine telefon alacaktı bu sefer bana sordu ben de şu Xiaomi'nin A101'de satılan Redmi Note 4x modelini söyledim, ki ben de telefon arıyordum o zamanlar bu modeli de araştırmıştım biliyordum, gitmiş Redmi Note 4A gibi daha alt dandik bir modelini almış, artık sıkıldım laf anlatmaktan ben de hiç bozuntuya vermedim kullansın.

Suç biraz da eski kafalı babalarımızda maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖzdalDoğru

quote:

Orijinalden alıntı: BlackHeart89

quote:

Orijinalden alıntı: 55SuperSpy55

quote:

Orijinalden alıntı: BlackHeart89

quote:

Orijinalden alıntı: 55SuperSpy55

polis arkadaşından yelek rica et bas mekanı parayı vermezsen emniyete geliyorsun de söke söke verir

fena fikir değilmiş aslında ya ben parada değilim allaha şükür gelirim yerinde kazıklanmak koyuyor

hocam geliriniz çok iyi de olsa böyle tiplere fırsat vermeyeceksin ki başkalarına yapma cesaretleri de olmasın. bugün senden 350 koparır yarın başkasından 2000 koparır. para da kolay kazanılmıyor yazık yeni bir cihaz alırsınız üstüne koyup. dediğimi yap sen paranı da al dolandırıcı elemana ayarı da ver

hocam zaten haberim yoktu olsaydı alırdım bi xiaomi falan geçerdik ama sinir oluyor insan nereye şikayet edilir hiçte bilgim yok
    genelde insanlarla bu tarz alışveriş yapmayı sevmiyorum kullandığım telefonu aileme veriyorum kendime yenisini alıyorum babamada g3üm vardı onu verdim s8+ almıştım bozulunca dedim bi kaç gün bekle oda beklememiş

Kardeş kendi içinde çelişmişsin. Hem gm3 diye bir model yok diyorsun hem de gm3ümü babama verdim diyorsun.

...Babama demişki GM 3 var onu vereyim sana, babamda bana o şekilde aksettirdi ve gm3 diye model yok dedim ne gm3ü dedim

sonra adamda sen anlamıyosun herhalde diye benimle bilgi yarıştırmaya başladı telefonda...

Edit: sonraki mesajları okumamıştım k.b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EA805F4C -- 3 Ocak 2018; 14:50:28 >

• Önceden vicdanlı ahlaklı esnaf vardı, lafına güvendiğin ve ailenden biri gibi gördüğün insanlardı, 90'lar civarı bu esnaf neslinin son demleriydi...Şimdi esnaf dediğin adam oradan buradan göçmüş, paradan başka bir şeye saygı göstermeyen vicdandan yoksun tipler...

Özellikle telefoncular uzak durulması gereken tipler, kar etmesi için zaten alırken ucuz satarken pahalı satması gerek ki para kazanabilsin...Hal böyle olunca, sınırları ahlakı ve vicdanı belirliyor. Karşısındaki anlamıyorsa zaten iş orada bitiyor.
  • babam fi tarihinde benim motorola moto g ye çökmüştü. ilk çıktığı zaman almıştım. babalar günü geldi, ne istiyorsun dedim. telefon dedi. büyük mü istiyorsun elimdekini mi vereyim dedim. elindekini ver dedi. velhasıl kelam ,55 yaşında adam. yaptığı da facebooka girmek,ötesi yok.

sonrasında telefonu çaldırdı. bende de sony xz var. gözüm de iphone x'te

baba vereyim elimdeki telefonu sana ben başımın çaresine bakarım dedim. lan sen gidip en az 5000 liralık telefon alırsın kendine dedi :D kabul etmedi. yarın gider alırız mediamarketten samsung ıvır zıvır.

baktım samsunglara. hepsi aynı. cins cins özellikler. dedim sana internetten telefon alıcam. çöktüm kredi kartına xiaomi mi 5s plus aldık hepsiburadadan. en az 5 yıl yeter ona ne güzel lan şarjı bitmiyor kamerası güzel hiç kasılmıyor diyor. 4gb ram var lan telefonda hafıza kartı alayım mı sana dedim. eski telefonun hafızası kaçtı dedi. 16gb dedim. bu kaç dedi. 64 dedim lan dur önce bunu doldurayım diyor yine gözü benim telefondaydı kamerası daha iyi diye. dedim üstüne 200 lira alırım ben üstüne 200 alırım lan asıl sıfır telefon dedi. anlaşamadık

geçen de tutturdu tv alıcam bu küçük geliyor diye. gitmiş mediamarket e. cins cins tvlere cins cins etiket yazmışlar. sen çık oradan ben netten bakarım dedim. işin garibi bir zıkkım da bulamadım. aldım babayı götürdüm mediamarket e . dedim ne kadarlık tv bakıyorsun. 3000lira dedi. tamam ben tv seçicem üstünü de ben tamamlıcam sen karışma dedim. 65 inç bi vestel aldık 3700 liraya. telefondan herifin yanında bakıyorum. nette en ucuz 3500 lira ,200 lira fark var. en azından fiziki mağazadan almış oluruz zaten 3000 liranın üstü bana kaçıyor merak etme dedim yalnız tam şımarıklık 65 inç tv. youtubedan canı sıkıldıkça film izliyor paşam. keyfi yerinde

bir sonraki maceramızı merak ediyorum.

yaş 30 olunca insanın ilk derdi baba üzülmesin oluyor. aldatılmışlık hissi o yaşlarda hem yaşlı hissettirir hem de kötü. yer mi lan anadolu genci bunları. ite köpeğe yedirecek baba yok bende :d çok şükür baba da bana sormadan adım atmaz. kendi yağımızda kavrulur gideriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dış kapının iç mandalı -- 3 Ocak 2018; 15:7:27 >

• Avm falan diyorsunuzda özellikle mediamarkt çalışanları hangi telefondan prim alıyorsa o telefonu müşteriye satmaya çalışıyorlar,geçen yiğenim iphone diye gitti çocuğa casper marka teli 1800 küsüre itelemişler götür iade et dedim açılmış diye almamışlar.

Ayriyeten tablet alacaktık samsung marka istiyoruz eleman bize hometech diye uyduruk bir markayı tavsiye ediyor abi şöyle süper falan diye istemeyincede surat sallıyor.

• Sırf telefoncu değil ki, bir sürü esnaf ile aynı şey yaşanıyor. Tüketicimiz genel anlamda bilinçsiz. Yaşla da çok ilgili değil ama belli yaşın üzerindekiler daha rahat kandırılıyor tabi.

Bakın şu telefon dolandırıcılığı muhabbetine, TV'lerde radyolarda paso yazıp çiziliyor, söyleniyor, ona rağmen halen "hattınız Fetö, PKK bilmemnesine bulaştı, hadi tapuya git herşeyini sat bozdur" diyen adama inanan var. Büyük de konuşmak istemiyorum ama Allah korusun kimsenin başına gelmesin. Ama haberlerde orada burada bakıyorum, adamların inandırma cümlesi bu, başka bişey yok. Terör dedin mi büyüleniyor millet diyor.

Yahu be adam, be teyze, haber de mi dinlemiyosun, TV de mi izlemiyosun? Bütün gün TV8 açık herhalde, başka ihtimal düşünemiyorum.

Eh böyle olan milletimiz, tüketicimiz, her konuda her mağazada düdüklenmeye müsait.

Babam da zamanında TV alacak, ben bakarım ederim, soruştururum dedim. Yahu ne gerek var gel şuraya bakalım dedi, yol üzerinde Teknosa'ya girdik. Elemanın biri geldi, buyurun cart curt, ben atladım, dedim 42inch Samsung, Sony falan TV bakıyoruz.

Aptaloğlu aptal herif "Sony ve Samsung 42 inch üretimini durdurdu, yok" gibi bişey söyledi. E dedim bunlar ne? Olmayan ürünü mü satıyorsunuz, ya bunlar elinizde kaldı o zaman, fiyatlarını düşürmeniz lazım ya da olmadık bişey söylüyorsunuz dedim. Muhtemelen bizi hiçbirşey bilmeyen, baktığı TV 42 mi 36 mı, 47 mi olduğunu anlamayan birileri sandı. Anında kıvırdı, yok öyle değil de böyle de, ah ben yanlış söyledim 46 yok diyecektim de...

Baba dedim çıkalım, arkadaş arkasından uyduruyor, muhtemelen başka bişey satmaya çalışacaktı dedim kendisine de duyurarak...

Babam da böyle sahneleri çok yaşamamıza rağmen halen aynı şekilde davranmayı sever. Önce benim lafıma itimat etmez, sonra hmmm evet sen doğru söylüyomuşsun der. Bu jenerasyon komple aynı demek ki.

Geçende arabaya lastik alacak, bu lastik diyor, onu alma diyorum, "ama bak lastikçi bu çok iyi diyor" diyor bana. Yahu diyorum adam zaten lastikçi, kendi sattığı malı kötüler mi? Ki babam zamanında ticaretle de uğraşmış adam yani

Sorsan baksan aklı başında adamlar, böyle mevzularda kilitlenip kalıyorlar ya, ifrit oluyorum.

• Herkes hırsız olmuş calabildigini caliyor

• Turkiyede telefoncu demek ekrana film çekip kılıf satmak demektir, geçen acil mini type a kabloya ihtiyacım oldu telefoncuları gezdim adamların hiçbiri bilmiyor kablonun adını.

Kesinlikle gitmeyin internetten işinizi halletmeye çalışın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt
    Allah daha iyi etsin sizi hocam.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.