Şimdi Ara

Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
2
Favori
9.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Halen daha köşebaşı telefonculardan telefon alanlar varmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şerefsiz bunlar başka bir şey değil.

• Telefoncuların ALAYI böyle arkadaş.

Vakti zamanında ben de çok kavga ettim.

Babam sabırsız bir adamdır. Alıcam dedin mi 2 dk beklemez.

Vodafone fatura üzerine telefon veriyor. Yanında da '' tablet bedava aaabi '' diyip tabletide kitliyorlar. Eve geldi baktım tablet falan. Hediye!!! diyor bana. Aldım baktım faturaya 300-400 lira kitlemişler. Doğru gittim bayiiye.

Kavga dövüş geri verdim. Yok açıldı yok alamam geri falan filan. Kafa göz dalıcaktım çalışanlara.

Ki bu durum sadece telefonculara has değil.

Aynı şekilde beyaz eşya olsun mobilya olsun. Hepsi aynı arkadaş.

Yine acele şekilde TV almış. TV otel odalarına takılan bi tv. Nası kitlemişlerse geri götürdüğümde gevzek gevzek gülüyordu çalışan. Zar zor değiştirdim.

Rezillik arkadaş.

Esnaf değil hepsi çakal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimmyJimmy

Telefoncuların ALAYI böyle arkadaş.

Vodafone fatura üzerine telefon veriyor. Yanında da '' tablet bedava aaabi '' diyip tabletide kitliyorlar. Eve geldi baktım tablet falan. Hediye!!! diyor bana. Aldım baktım faturaya 300-400 lira kitlemişler. Doğru gittim bayiiye.

Kavga dövüş geri verdim. Yok açıldı yok alamam geri falan filan. Kafa göz dalıcaktım çalışanlara.

Yine acele şekilde TV almış. TV otel odalarına takılan bi tv. Nası kitlemişlerse geri götürdüğümde gevzek gevzek gülüyordu çalışan. Zar zor değiştirdim.

Rezillik arkadaş.

Esnaf değil hepsi çakal.

Zevzek.

• Ceza yememek icin rutus yaptik anlasilmiyor mu :))

• quote:

Ceza yememek icin rutus yaptik anlasilmiyor mu :))

Anlaşılmıyorda niye ceza yiyesin.

• quote:

Rezillik arkadaş.

Esnaf değil hepsi çakal.

aynı şekilde benim babam da sabırsız biridir o gün olacak illa
    bugün gittim abi ben senin paranı sana vermem diyor ya indiririm mekanın camlarını diyorum indir abi prensibim bu vermem diyor
    ondan sonra küçük esnaf ölüyor diyorlar küçük esnaf kendini bu şekilde öldürüyor zaten her maldan %250 %300 kazanç sağlamaya çalışırlarsa olmaz
    type-c kablom bozuldu hemen şarj edicek kablo almam lazım çarşıya gittim adam kabloya 30 tl dedi neden bu kadar pahalı diye sordum abi bu yeni teknoloji yanıtını verdi
    dedim 30 sana kaptıracağıma 1 gün kimse bana ulaşmasın ben netten alırım kablo
    insanı günahkar yapıyorlar yemin ederim
  • BlackHeart89 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam gercekten isini hakkiyla yapan yok telefoncularda.

Mesela ben yabanci biri bile kaziklansa uzuluyorum. Cevreme bu konuda cok yardimci oluyorum.

Hatta kuzenim, abi senin sayende bir seyi almadan defalarca baska yerlerde bakinip en uygunu bulup oyle olduguna inandigimda aliyorum diyor

Gercekten can sıkıyor.

• JimmyJimmy kullanıcısına yanıt
    her ailede teknolojiden anlayan 1 insan şart hocam yoksa aha böyle oluyo
    en çok babamın o sevincini kursağında bıraktım ona üzülüyorum
  • quote:

Rezillik arkadaş.

Esnaf değil hepsi çakal.

Yalnız senin durumunda suçlu esnaf değil baban oluyor.
  • Küçük telefon dükkanlarının alayı böyle. Hala buralardan alışveriş yapanlar varmış demekki. Kulağınıza küpe olur.

• SpectreMain S kullanıcısına yanıt
    Sen de haklisin.

Prim icin insanlara bir seyler iteklemek normal. Yani abi bu da bedava ya diyip. Karsinda ki anlamiyor olabilir. Belki okuma yazmasi bile yok.

• Zamanında Motorola Rokr E6 vardı bende. Satmak istedim telefoncuya götürdüm abi bu para etmiyor ayakları yaptı.
    Başka bir gün telefon almaya niyetlendim o zamanda aa abi senin elindekini 300 e sayarız dedi. Telefonuda almadan çıktım.
    Kendilerini Nokia kasa&kapak mevzularından sonra bıraktım önlerinden geçesim gelmiyor.
  • Acun_Ilıcalı kullanıcısına yanıt
    Yapım ekinden sonra gelen ekler ayrılmaz. :)

• Lise zamanlarında geceli gündüzlü 1 ay telefoncuda çalışmıştım. 3 liraya aldığımız telefon kaplarını 50-60 TL'ye sattığımızı biliyorum. Patron parası olan kişiye geçirin geçirebildiğiniz kadar diyordu. Bir keresinde patronla müşteri pazarlığa tutuşmuştu. Telefonun geliş fiyatı 700 TL. Telefonu 1300 TL'ye satıyoruz. Patron bana gelişi 1100 son 1200 olur diye kaç kez yemin etti hatırlamıyorum. 1 ay sonunda dayanamadım çıktım. Patron maaşımı vermemek için 2-3 hafta bekletti. Sonunda yanına gittim yarım saat hesap yaptı ve 140 TL verdi. Üstelik verirken "seni sevdik, o yüzden 20 TL fazladan verdim" dedi. Yıl 2011-2012 civarı. O günden sonra hiç bir telefoncudan bir şey almadım. İnternetten almak en mantıklısı, bu çakalları zengin etmeye hiç gerek yok.
  • benim de amcama imeisi kopyalanmış telefon satmışlardı. çakallar yurtdışından getirdikleri telefonlara imei atmışlar. samsung telefonun imeisi siemens gözüküyordu. gittim hemen düzelttirdim. çakal çok memlekette.
  • Telefonculardan kontör zamanında kontör almak için girerdim. Şu anda lirayı bile mobilden yüklüyorum, geçip gidiyor. Asla telefonumu satmam, kullanılmayacak hale gelinceye kadar kullanırım, o cihazı da kimse almaz zaten, gider avmlerde güvenilir tekno mağazalardan alırım. Veya uygun olursa internetten alırım.

Zaten telefoncunun tipine ak, notunu ver. Bile bile lades demek. 2 kuruş kar edeceğim diye, hiç gerek yok. biraz üzerine koyun gidin sıfırını alın geçin.
  • Daha dün yol üstünde roll diye bir büfeye girdim, eleman girdiğimde abi ben namaza gidiyorum dedi. Lafı böldüm bir sosisli alayım ketçap mayonez var turşu yok dedim, sonra sordu patso mu vs vs..

Durdum bi, boşluğuma geldi dedim ki patso olsun hadi neyse, sonra bir baktım 20 üstüne 11 lira verdi, bildiğin 9 lira tutmuş!

Benim de biraz aç gözlülüğüme geldi, sadece sosisli yiyecektim ama elemanın yaptığı bildiğin pazarlama ve iteleme taktiği sayesinde sipariş büyüdü.. Adama diyorum ki turşu koyma 2 metre ötedeki eleman beni dinliyor sonra turşu koyuyor..

Bu ülkede esnafa karşı sürekli bir gardını almak, asık suratlı olmak vs gerekiyor.. Epeydir aklımda artık insanlara siparişi kağıda yazacağım araya da karbon kopya koyup kendime 1 nüsha çıkarıp imza atacağım..

Ne söylüyoruz ne getiriliyor..
  • Telefoncular da Galericiler gibi tokatlamaya çalışıyorlar
  • Hocam birebir aynısını yaşadım 4-5 ay önce. Babam gitmiş evkurdan Vestel bir telefon almış modelini bilmiyorum. Netten baktık fiyatı 650₺ babama satmışlar 1000₺. Ya kamerası falan iyi olsa neyse diyecem de leş gibi kamera. Anneme de hediye almış mutlu falan ama dayanamadım ben söyledim gidelim verelim arada az miktar yok yani. Tüm faturalar ödenir aradaki paraya. Başladı ben öderim iki fazla çalışır öderim falan. Zorla götürdüm adama gittik söyledik. Adam telefona didik didik bakıyor bişey bulmak için ama bulaması sonra iade olmaz alındı bir kere falan dedi. Hemen ararım bak falan yaptım şekil şukul yaptık abimle geri vites yaptı. Sonra dedi ki HEPSİNİ VERMEM SATAN ARKADAŞIN ÇABASI NOLACAK. Lan ite bak ya fazladan geçirmiş bir de çaba falan diyor. Bunu duyunca kafam attı bağırdık çağırdık aldık parayı.

LG’de çalışan arkadaş vardı ona rica ettik 1000 tlye mis gibi tertemi G5 verdi.

Telefonsuz kalsam kart alır ankesörden ararım yine de bunlardan bişey almam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.