Şimdi Ara

Yaşlanınca Testosteron İğnesi Vurmayı Düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • henüz 21 yaşındayım fakat ilerisi için endişeleniyorum. testosteron seviyesinin yaşlı insanlarda düşüklüğü alzheimer ile paralellik gösteriyor. ayrıca kemik erimesi ve kalp hastalıkları da testosteron düşüklüğü ile ilişkili. bunun için 50 yaşını geçince testosteron terapisi uygulamayı düşünüyorum doktor kontrolünde. sizce ileride bu enjeksiyonlardan hangisini vurmalıyım, hangisi en az yan etkili?

• Arada 30sene olduğunu düşünürsek bu soruya cevap vermek şuan çok zor gibi duruyor.
  • 21 yaşında en az 800ng/dl seviyesinde olman lazım, şuan bile ihtiyacın olabilir baktırdın mı hiç? Eskiden 40-45 den sonra testosteron düşüklüğü görülürken artık 20 li yaşlarda bile görülüyor.

Vallaha Avrupada yaş maş dinlemiyorlar, test yaptırıyor adam bakıyor seviye düşük hop TRT e başlıyor. Yaşam kalitesini arttırıyor sonuçda, neden düşük testosteron seviyesinde kendini harap etsin ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

21 yaşında en az 800ng/dl seviyesinde olman lazım, şuan bile ihtiyacın olabilir baktırdın mı hiç? Eskiden 40-45 den sonra testosteron düşüklüğü görülürken artık 20 li yaşlarda bile görülüyor.

Vallaha Avrupada yaş maş dinlemiyorlar, test yaptırıyor adam bakıyor seviye düşük hop TRT e başlıyor. Yaşam kalitesini arttırıyor sonuçda, neden düşük testosteron seviyesinde kendini harap etsin ki?
    şuan düşük zaten benim 430 ng çıkmıştı. doktor kontrolünde tiroid için tedavi uyguluyorum bakalım. eğer araştırma sonucu testosteronu etkileyen bir rahatsızlık çıkmazsa belki trt'ye başlayabilirim. ama önce spermlerimi dondururum. bir de nasıl bir yöntem uygulamalıyım? ben yan etkisi en az iğneyi vurmayı istiyorum östrojene vs dönüşmeyen. ne yapmalıyım?

• Dışardan Testosteron aldıgında kandaki testo seviyesiyle birlikte östrojende illa bir miktar artar, önemli ne kadar artacagı, düzenli kan testiyle kontrol etmelisin, gereğinden fazla artıp yan etki yaparsa (aşırı su tutumu, libido kaybı, ereksiyon problemi vs) östrojene dönüşümü engelleyen ilaçlardan yardım alırsın(arimidex gibi).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafayı bu işe taktın herhalde... Spor yapan bir bireyin testosteron seviyesi de yüksek olur zaten. 50 li yaşlarda aktif olarak spor yapan biri olursan, dediğin sorunları pek yaşamazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İleri yaşlarda GH kullananlar var hatta bi çok aktör ünlü isim kullanıyor bu daha mantıklı neden dışarıdan testo sokup testisleri durdurasın ki ??

Ağırlık ve spor yapmayı bence yaşlı dediğimiz hatta öleceğin vakte kadar sürdürmelisin emin cinsel gücün halen zirvede olacaktır hemde sağlıklı olacaksın +60 yaşında bi çok Bodyci abimiz ve BB yapan insanlar var bunlar testo seviyelerinin ve libidolarının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Senin bahsettiğin rakam sınırın altında peki ?? Tuhaf 21 yaşında bu düşüş gereken testleri ve ilaçları kullanmaya başla.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

İleri yaşlarda GH kullananlar var hatta bi çok aktör ünlü isim kullanıyor bu daha mantıklı neden dışarıdan testo sokup testisleri durdurasın ki ??

Ağırlık ve spor yapmayı bence yaşlı dediğimiz hatta öleceğin vakte kadar sürdürmelisin emin cinsel gücün halen zirvede olacaktır hemde sağlıklı olacaksın +60 yaşında bi çok Bodyci abimiz ve BB yapan insanlar var bunlar testo seviyelerinin ve libidolarının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Senin bahsettiğin rakam sınırın altında peki ?? Tuhaf 21 yaşında bu düşüş gereken testleri ve ilaçları kullanmaya başla.
    gh çok zararlı vücuda dışarıdan alındığında çünkü ergenlikten sonra çok düşük seviyelerde oluyor insanda. kas gelişiminde de 1. planda değil. vücutta tümör ve organ büyümelerine yol açıyor.

• Dışarıdan alınan testo gh falan hepsi zararlı tedavi amaçlı değilse. İnsanın normal fizyolojisi var. Yaşlanınca testo falan düşecek bu doğal birşey. Kadinlar menopoz sonrasi hormon replasman tedavisi uyguluyor sonucunda meme kanseri over kanseri riski artıyor

• Vücutta tümör yoksa nasıl büyütecek? GH Zaten büyüme hormonu organların büyümesi normal değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QueryTr

Vücutta tümör yoksa nasıl büyütecek? GH Zaten büyüme hormonu organların büyümesi normal değilmi?
    hücreler hızlı büyüdüğü için tümör oluşumana neden olabilir. hücreler oluşur gelişir ve ölür. bu dengeyi 1 hücrenin bozup fazla çoğalması demek tümör oluşumu demek. gh bu dengeyi bozabiliyor dışarıdan alındığı takdirde. ergenlikten sonra da organların büyümesi normal değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B8937EC2

Dışarıdan alınan testo gh falan hepsi zararlı tedavi amaçlı değilse. İnsanın normal fizyolojisi var. Yaşlanınca testo falan düşecek bu doğal birşey. Kadinlar menopoz sonrasi hormon replasman tedavisi uyguluyor sonucunda meme kanseri over kanseri riski artıyor
    peki düşük dozlarda vursak da aynı mı? sonuçta erkekte en etkin ve yüksek seviye olması gereken hormonlardan biri değil mi?
  • Gençken düşükse bence alınabilir ama 50-60 yaşında adamın 18-20 yaşındaki bir erkeginki kadar yüksek olmasi bence doğal değil. Testosteronun aterosklerozu hızlandırıcı etkisi de var. O sebeble tüm dünyada kadınların ortalama yaşam süresi erkeklerde 4-5 sene fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 26 Nisan 2018; 13:22:49 >
  • Ya tabikide normal değil, dışarıdan aldığın testosteronda normal değil, bu iş zaten komple normal değil. Ünlülerin aldığı gh ile vücutcuların aldığı gh birbirine karıştırılmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QueryTr

Ya tabikide normal değil, dışarıdan aldığın testosteronda normal değil, bu iş zaten komple normal değil. Ünlülerin aldığı gh ile vücutcuların aldığı gh birbirine karıştırılmamalı.
    ne farkı varmış iki gh'nin? ikisi de aynı hormon değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B8937EC2

Gençken düşükse bence alınabilir ama 50-60 yaşında adamın 18-20 yaşındaki bir erkeginki kadar yüksek olmasi bence doğal değil. Testosteronun aterosklerozu hızlandırıcı etkisi de var. O sebeble tüm dünyada kadınların ortalama yaşam süresi erkeklerde 4-5 sene fazla
    yani benim mesela şuan düşük. yaş skalasına göre normale çekmek için diyorum normalden düşükse. 80 yaşında olduğumda eğer 80 yaşına göre düşükse o yaşa göre normal seviyeye çekmek için vurmayı düşünüyorum. her yaşa uygun test seviyesi yani.
  • dozaj
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.