Şimdi Ara

Yasin Öztekin Trabzonspor-Galatasaray Karşılaşmalı Sözleşmeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorumum neden silindi anlamadım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugunler iyi gunlerimiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende fazla buluyorum parayı acıkca soyleyeyim fakat bu şekilde düşünemezsin.
    Sen A şirketinde calısıyorsun diyelim en düşük 1000 Tl en fazla 3000 Tl var ortalama bir elemansan 1800 TL verirler .
    Sonra cıkıp B sirketine giriyorsun orda en düşük 3.000TL en yüksek 10 Bin TL alan var. Sen bu B şirketinde 1800 TL ye calısabilir misin? Calısma motivasyonun olur mu=
  • buna verceğin parayla gidip niasseyi alaylardi çöp.

Hiç olmadi 2 seneye iyi paraya satardin.

Sneijder hariç ucuza aldiğimiz bir tane adam yok.hep zarar. Yasin kaç gol atmiş attirmiş.

Illa türk olacaksa adem büyük vardi kasimpaşada.

• Trabzon'da ya da Kayseri'de yaşayacağı hayatın maliyeti de bir değil. Her şeyden önce bi İstanbul kulübüne geliyor adam. Çok abartıyorsunuz bu ücretleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jungle Boogie

Trabzon'da ya da Kayseri'de yaşayacağı hayatın maliyeti de bir değil. Her şeyden önce bi İstanbul kulübüne geliyor adam. Çok abartıyorsunuz bu ücretleri.

bende istanbulda yaşıyorum ama yıllık 1m avrom olmadan da geçiniyorum?? tamam maaş konusu tartışılabilir fakat kusura bakma bu yorum bana saçma geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

Cidden bıktırdın artık. Git Fenerbahçeli ol da kurtulalım.

yok öyle dünya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Ben bu tarz şeylerin çok abartıldığını düşünüyorum.

Sonuçta Galatasaray zengin, gözde bir kulüp.
    Sonuçta bir holding ile bir sanayi firmasının aynı elemana aynı ücreti vermesi mümkün değildir.

Siz forsunuzu koyup farkınızı belli edersiniz, bu kamu içinde mesajdır, kulübün gücünü göstermektedir.
    Bunu gören futbolcular Galatasarayi iyi para veriyor deyip buraya gelmek için çabalayacaktır, iş hayatının gereği budur.

Ünal başganın hedefinin de bu olduğunu düşünüyorum, işletmeci-yönetici adamlar bu incelikleri düşünür. Bu kavramı oturtmak yeri gelir çok daha fazla şey getirir takıma dolaylı olarak. Drogba meselesi gibi aynı... Drogba aldığı paranın belki birkaç katı dolaylı ve doğrudan katkı sağladı. Forumda pek yazamıyorsun böyle şeyleri, biraz yaş ve tecrübeyle beraber yönetim kavramından haberdar olmak gerekiyor. Yazıp da çoluk çocukla uğraşmayalım diye hiç yazmamıştım, benim gibi düşünenler varmış demek ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

quote:

Trabzon'da ya da Kayseri'de yaşayacağı hayatın maliyeti de bir değil. Her şeyden önce bi İstanbul kulübüne geliyor adam. Çok abartıyorsunuz bu ücretleri.

bende istanbulda yaşıyorum ama yıllık 1m avrom olmadan da geçiniyorum?? tamam maaş konusu tartışılabilir fakat kusura bakma bu yorum bana saçma geldi

Senin yorumun da bana saçma geldi. Bizim sefil hayatlarımızla bu adamlarınki bir değil. Sen günlük hayatında lise arkadaşın mehmet, asker arkadaşın faruk, kahveci asım amcayla takılırken bu adamın arkadaş çevresi Selçuk İnan, Sneijder, Hamit olunca yaşam standartları, oturduğu ev, bindiği araba, takıldığı mekanlar, yaptığı tatiller, kız arkadaşları ve beklentileri doğal olarak bir olmuyor. Biraz empati kurun öyle yazın rica ediyorum. Büyük ihtimalle bir araban dahi yok, Galatasaray futbolcusunun harcamasını kendi harcamalarını kıyaslaman son derece komik ve absürd olmuş.

• Gecen yil Sneijder'dan fazla asist yapan adam icin ne yapmis diyorlar yani bazen insan oyle bir sinirleniyor ki ne yazacagini sasiriyor. 2,5 milyon euroya bile kiziyorlar kaca alacagiz arkadasim 500 bine mi? Her transfere bok atiyorsunuz iyice sıkmaya basladi. Ne karamsar insanlarsiniz insanin icini karartiyorsunuz yemin ederim.
  • quote:

quote:

quote:

Senin yorumun da bana saçma geldi. Bizim sefil hayatlarımızla bu adamlarınki bir değil. Sen günlük hayatında lise arkadaşın mehmet, asker arkadaşın faruk, kahveci asım amcayla takılırken bu adamın arkadaş çevresi Selçuk İnan, Sneijder, Hamit olunca yaşam standartları, oturduğu ev, bindiği araba, takıldığı mekanlar, yaptığı tatiller, kız arkadaşları ve beklentileri doğal olarak bir olmuyor. Biraz empati kurun öyle yazın rica ediyorum. Büyük ihtimalle bir araban dahi yok, Galatasaray futbolcusunun harcamasını kendi harcamalarını kıyaslaman son derece komik ve absürd olmuş.

500 bin avro versen ne değişecek ben onu anlamıyorum.. misal dortmuntta a takıma yükselmiş 2010 yılında, acaba demişler midir bu adam weydenfellerle takılırken ne yiyip içecek.. götze hummelsle takılırken bu maaşla ancak ihlas armutlu tatil köyüne gider dur bi zam yapalım falan ibizaya gitsin.. misal semih kaya adam yazları tatile gitmek yerine köyüne gidip traktörle geziyor maaşını yarı yarıya **** bu ne biçim futbolcu?? bi de benim orada demek istediğim ben 1 milyara geçiniyorum sende 1 milyara geçin üste kalanın müsrüf değil yani atıyorum 500 bin avro al diyosun adamda ben geçinemem abii bu parayla super clubün kapısından bile almazlar beni mi diyecek? yani demek istediğim biraz abartıyorsunuz futbolcu yaşamlarını, avrupada birçok futbolcu bu paraya oynayamıyor genç yııldız diyebileceğimiz kategoride olanlar bile yani..

• quote:

quote:

quote:

quote:

500 bin avro versen ne değişecek ben onu anlamıyorum.. misal dortmuntta a takıma yükselmiş 2010 yılında, acaba demişler midir bu adam weydenfellerle takılırken ne yiyip içecek.. götze hummelsle takılırken bu maaşla ancak ihlas armutlu tatil köyüne gider dur bi zam yapalım falan ibizaya gitsin.. misal semih kaya adam yazları tatile gitmek yerine köyüne gidip traktörle geziyor maaşını yarı yarıya **** bu ne biçim futbolcu?? bi de benim orada demek istediğim ben 1 milyara geçiniyorum sende 1 milyara geçin üste kalanın müsrüf değil yani atıyorum 500 bin avro al diyosun adamda ben geçinemem abii bu parayla super clubün kapısından bile almazlar beni mi diyecek? yani demek istediğim biraz abartıyorsunuz futbolcu yaşamlarını, avrupada birçok futbolcu bu paraya oynayamıyor genç yııldız diyebileceğimiz kategoride olanlar bile yani..

A takıma yükseldiği yaşla aynı mentaliteye sahip olamaz, bu adam artık 27 yaşına gelmiş ligde de kendini kanıtlamış başarılı bi topçu. Bizim takımda Aydın'ı, Emre'yi çok rahat katlayacak bir adam. Onlardan az bi maaş verdiğin zaman adam takımdaki yerini sorgulamaya başlar, kendi kafasında sorun yapar. Bu dengeyi oluşturmak zorundasın. Eray'a yapılan zam da bundan kaynaklanıyor, geçen seneye kadar arabasını takımdakiler toplanıp alıyordu. O yüzden çok takmayın bu maaş işini. Şu sınırda normal bir fiyata kaliteli bi rotasyon oyuncusu aldık. Adama 500 versen adam aldığı maaştan ötürü takımda daha çok alanlarla kendini kıyaslasa, adaletsiz olduğunu düşünse kendini oyununa veremese mi daha karlı oluruz, yoksa takım dengelerine uygun bi maaşla kafası rahat rahat oynarsa mı? Bunun ayırdına varmak lazım. Adam ligde ulaşabileceği en üst seviyeye ulaşmış Galatasaray'a transfer daha performansını görmeden bu maaş tartışmaları yersiz. Kendisinin sizin değil bizim topçumuz olmasına değinmiyorum bile.

• Jungle Boogie kullanıcısına yanıt
    maaş dengesi sorunun ana kaynağı işte.. bu konuda gsnin çıtası çok yüksek.. eğer çıta daha düşük olsaydı 500 bin versen sorun olmazdı, başka bir sebebi yok bu durumun aynen..
  • quote:

maaş dengesi sorunun ana kaynağı işte.. bu konuda gsnin çıtası çok yüksek.. eğer çıta daha düşük olsaydı 500 bin versen sorun olmazdı, başka bir sebebi yok bu durumun aynen..

Futbolda dönen bu astronomik paranın sebebi bu üst limitler zaten hocam. Yoksa bi topçuyu kulübünde oynatabilmek için 100 milyon euro ödemek, 40 tane maça çıkacak diye milyon eurolar ödemekte nasıl bir mantık aranabilir? Şöyle iyi topçu böyle iyi istatistik diyoruz da, bi insanın tek başına bu kadar kısa sürede böyle paraları haketmesi mümkün mü? Her gün açlıktan ölenlere, üstüne kıyafet alamayanlara, çoğunluğun yaşam standardına bakıp kim diyebilir bu adamlar hakediyor bunu diye? Bu insanlar bu paraları kazanmaya devam edecek yapacak bi şey yok bu konuda çünkü talep var, kulüplerin ve futbolun başındaki insanlar için gayet güzel getirisi de var. Zenginin malı bizim çenemizi yoruyor, bizim cebimizden çıkmıyor diyip oynanan oyundan zevk almaya bakmak en mantıklı yol gibi geliyor bana. Öbür türlü insanın gözüne uyku bile girmez.

• O zaman Burak Yılmaz'ın fi tarihindeki Manisa sözleşmesini koyalım.

Yasin Erciyes'te 550 bin euro alan bir oyuncu.Büyük bir şirket onu kendi bünyesine dahil ediyorsa bu elemanı tabiki daha yüksek ücretle işe alacak.Sen Yasin'sin diğer tarafta yıldızsın 550 alıyorsun bu tarafta yedek misin kadroya girer misin belli değil yine bu paraya mı oynayacaksın ? Maalesef sizin düşündüğünüz gibi 15 yaş mantığıyla bu iş olmuyor yok öyle real de oynayayım ona değil bire oynayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

buna verceğin parayla gidip niasseyi alaylardi çöp.

Sneijder hariç ucuza aldiğimiz bir tane adam yok.hep zarar. Yasin kaç gol atmiş attirmiş.

Kaç gol attırdığın baksana şurdan bi.

Türklerden alınacak en iyi alternatif adamları alıyoruz.Daha ne? Süper ligde 10 golü geçen Türk forvet oyuncusu tek tük varken bu adam küme düşmeye oynayan takımda 6 gol atmış.

Verilen ücretlere bende karşıyım tabi ama yasin iyi bir alternatif en azından aydından daha iyi iş yapar.

Yabancı sorununu çözmeden de niasse demen pek normal geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Opsss mademoiselle

quote:

Türklerden alınacak en iyi alternatif adamları alıyoruz.Daha ne? Süper ligde 10 golü geçen Türk forvet oyuncusu tek tük varken bu adam küme düşmeye oynayan takımda 6 gol atmış.

Verilen ücretlere bende karşıyım tabi ama yasin iyi bir alternatif en azından aydından daha iyi iş yapar.

3 tane fw var takimda 5 tanede kanat.

Git ishaki al sol bek yok yedek .belki tellesi bile keser.kesemesede baltaya kalmazsin.

Sağ bek al veysel var başkada alternatif yok.

Tamamen saçmalik transferler.

Muslerayi satacaklar sanirim. yedek kaleciye dunyada en çok para veran takimlardan biriyiz herhalde.başka açiklamasi olamaz.

yerli altrnatif alinsinda lazim olan yere alinsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Opsss mademoiselle

quote:

Ben de dogru transfer oldugunu ve 2.5 edecegini dusunuyorum mevcut kosullarda ama yillik ucrette durum boyle degil, bu adam 300 alirken de yabanci siniri boyle olacagi belliydi ve sadece 1 sene once imza atti bu bedele, akil almaz bir sicrama da yapmadi, iyi bir performans gosterdi, belli bir zam olacagi asikar ama bu arada ucurum var. Yani sunu demeye calisiyorum, su adama 500.000 veriyoruz deseler gelmeyecek mi ya da bu pazarlik kactan basladi ki 1m'de anlasildi. Anlatmaya calistigim profesyonel bir kurumdaki yetkin olan gorevliler bu isi daha ucuza bitirebilir, bitirmelidir. Yoksa bunla batip cikmayacagiz ama bu da yanlisi dogru yapmiyor. Sorun zaten digerlerinin ucmus ucretlerine bir de bunun eklenmesi, ben gene de bu parayi hak edecegini dusunuyorum, yabanci siniri vs. goz onunde bulundurulunca ama yonetim acisindan eksik puandir daha ucuza alamamak.

• Bu adami trabzon nie verdi erciyese anlamadim zaten..

Maas konusundada hakkaten cok buyuk basariymis.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.