Şimdi Ara

Yaşım oldu 17 hala hangi mesleği seçeceğime karar veremedim :/ YARDIM! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
30.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: berq219

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

quote:

Orijinalden alıntı: doktorum60

Kardeşim doktor ol işte ben oldum memnunum.

1-) Ünv. hayatı süper birşey ki en uzun tıp fak. de.
    2-) Girdiğin her ortamda ilgi kaynağı saygı değersin.
    3-) okul bitince uzmanlık istersen yaparsın istemezsen hemen atanırsın sınav derdi yok meslek başlangıcında.
    4-) Diğer meslek gruplarına göre maaşı daha ii.(döner sermaye var tek derdi o aldığın para her ay farklı)
    5-) Sözelim iyi demişsin tamamen sözel bir bölümdür :D
    6-) Yaptığın işler hayır dua olarak geri döner.
    7-) İstediğin kişiyi hemen alırsın kız istemese ailesi baskı yapar :D
    7 yıla 7 sebep ii düşün...

Ego nal gibi doktorlarda da. Ondan sonra neden dayak yiyoruz, neden maaşımız az ?

Çok çok çok çok çok çok inanılmaz saçma yaklaşmışsın konuya. Ben de tıp fakültesinde okuyorum, senin gibi zihniyetlerden gerçekten korkuyorum.

Haklisin hobi olarak doktor dovuyorum haftada 1.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doktorluk iyidir candır.
  • Bence tek hedefin tıp olsun.Bu ülkede daha okurken para kazandıran ender mesleklerden,toplumdaki saygınlığında cabası.Hoca olunca 20-30000 tl'yi cebine indirirsin.Kimsede sesini çıkaramaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berq219

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doktorum60

Kardeşim doktor ol işte ben oldum memnunum.

1-) Ünv. hayatı süper birşey ki en uzun tıp fak. de.
    2-) Girdiğin her ortamda ilgi kaynağı saygı değersin.
    3-) okul bitince uzmanlık istersen yaparsın istemezsen hemen atanırsın sınav derdi yok meslek başlangıcında.
    4-) Diğer meslek gruplarına göre maaşı daha ii.(döner sermaye var tek derdi o aldığın para her ay farklı)
    5-) Sözelim iyi demişsin tamamen sözel bir bölümdür :D
    6-) Yaptığın işler hayır dua olarak geri döner.
    7-) İstediğin kişiyi hemen alırsın kız istemese ailesi baskı yapar :D
    7 yıla 7 sebep ii düşün...

Ego nal gibi doktorlarda da. Ondan sonra neden dayak yiyoruz, neden maaşımız az ?

Çok çok çok çok çok çok inanılmaz saçma yaklaşmışsın konuya. Ben de tıp fakültesinde okuyorum, senin gibi zihniyetlerden gerçekten korkuyorum.

Haklisin hobi olarak doktor dovuyorum haftada 1.

Doktor dövdüğünü falan kasdetmedim ki zaten. İnsan gibi konuş sadece. Genelleme yapma, umarım ihtiyacın olmaz ama o dayak yemeye mustahak gördüğün insan senin aileni, seni yaşatmak, hayat standardını yükseltmek için çabalıyor. Bu kadar çirkin bir dille ifade etme kendini

• quote:

Orijinalden alıntı: ORKUN///M

Bence tek hedefin tıp olsun.Bu ülkede daha okurken para kazandıran ender mesleklerden,toplumdaki saygınlığında cabası.Hoca olunca 20-30000 tl'yi cebine indirirsin.Kimsede sesini çıkaramaz.

hoca olmayı geç 20 yıllık profesörler bile clio ya biniyor. akademisyen olarak para kazanılmaz. bildiğim kadarıyla her rütbede 1000 tl artıyor maaş. prof maaşı da ancak 4-5 bindir yani. senin bahsettiğin kişiler aynı zamanda klinikte de görev yapanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: imperial93

quote:

Bence tek hedefin tıp olsun.Bu ülkede daha okurken para kazandıran ender mesleklerden,toplumdaki saygınlığında cabası.Hoca olunca 20-30000 tl'yi cebine indirirsin.Kimsede sesini çıkaramaz.

hoca olmayı geç 20 yıllık profesörler bile clio ya biniyor. akademisyen olarak para kazanılmaz. bildiğim kadarıyla her rütbede 1000 tl artıyor maaş. prof maaşı da ancak 4-5 bindir yani. senin bahsettiğin kişiler aynı zamanda klinikte de görev yapanlar

Tamam kliniktede görev yapmamak için önünde engel ne? Ben devlet hastanesinde ve özel hastanede aynı anda çalışıp+ muayenehanesinden ayrıca para alan hocalara hiçbirşey demiyorum.Adam 6 sene+ 4 yıl daha okuyup bir yerlere geliyor.Sadece okumak değil resmen kafa patlatıyor.Ayrıca can kurtarıyor.Hakkıdır alacak.Ayrıca adam 30000 tl'de kazansa arabayı sadece ulaşım aracı olarak görüyor olabilir.Onun için clio'ya binebilir.Arabasına göre değerlendirme.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: imperial93

quote:

Tamam kliniktede görev yapmamak için önünde engel ne? Ben devlet hastanesinde ve özel hastanede aynı anda çalışıp+ muayenehanesinden ayrıca para alan hocalara hiçbirşey demiyorum.Adam 6 sene+ 4 yıl daha okuyup bir yerlere geliyor.Sadece okumak değil resmen kafa patlatıyor.Ayrıca can kurtarıyor.Hakkıdır alacak.Ayrıca adam 30000 tl'de kazansa arabayı sadece ulaşım aracı olarak görüyor olabilir.Onun için clio'ya binebilir.Arabasına göre değerlendirme.

ben bineni tanıyorum o yüzden değerlendiriyorum. o adamın parası olsa gider volvoya mercedes e biner zaten. benim anlatmak istediğim, kişinin amacı para kazanmaksa bunun yolu tıp olmamalı. dediğin zaten doğru klinik + akademisyenlik yapılabilir, güzel para da kazanılabilir bunun sonucunda, ama bu işi yapmak gerçekten büyük sabır ve emek ister, 6+5 yılı geç, ondan sonra yar.doç-doç-prof olana kadar bir çok bilimsel etkinlikte rol almak lazım. yani idealist olmak lazım, bu arkadaş tıbbı tercih edip 5 sene sonra bırakırsa bu sefer hayatının 5 senesi gitmiş olacak.

• Elektronikle ugras seversen muhendislik okursun hayatin kurtulur bi duşün derim ben.

• senin yine iyi ben universite 2 ye'gidiyorum hala secemedim.

• Aynen seçtiniz mi mesleğinizi merak içerisindeyim.

• Pilot ol 17bin lira maasla basliyorsun

• Çalışmak insa ı fakirleştirir. Teşekkür ederim Marks

• bluefishh B kullanıcısına yanıt
    Endüstri müh okuyorum 1.sınıf mesleğim bu olacak severek seçtim. Ama başka işler de yapacağıma eminim takipte kalın.

• Arkadasa çok benziyorum yardımcı olabilecek varsa bi pm de ben alırsam sevinirim.
  • Ben 20 yim bendede aynı kasma bu kadar

Edit:konu hortmuş sorry

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arddsc38 -- 24 Ocak 2016; 10:54:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.