Şimdi Ara

Yaşım 34 ve Sevgili Bulamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
3.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. 10 sene önce de böyle konular görürdüm, abilere derdik zamana bırak, zamanla bulursun birini, şimdi ben de o konumdayım. İşlerim rast gitmiyor. Ameleyim. Yani hipergami denilen şey yüzünden sevgili bulamıyorum, farkındayım. Birçok amele arkadaşımın çoluk çocuğu var, bekar olanların sevgilisi var, hatta evli olanların da sevgilisi var :) Vücut olarak çelimsizim, onun da büyük etkisi var kızlara karşı çekici olmamam da. Başka bir sebep de arabam yok. Çok ilginçtir ki pahalı evin olsa bile araba daha çok çekici etki yaratıyor kızlarda, araba yoksa maça geriden başlıyorsunuz. Tinder, Badoo, Instagram, Facebook, Interpals gibi platformlardan girişimlerde bulunuyorum, ama psikolojik olarak bunaldım.

Şimdi de ben tavsiye vereyim genç arkadaşlara: Bizim büyükler romantizm edebiyatına bayılır, kanmayın. Benim gibi düşerseniz işleriniz rast gitmez. Kader-kısmet konulu dini söylemlere de başvuran çok olur, onlar da boş laflar, ruh ikizi denen şey de edebiyattan öte değil, aynı dini, aynı siyasi görüşü vs. paylaşsanız bile eğer benim gibi düşerseniz olmaz, arkadaşlar. İnanmayın o tarz edebiyatlara. Yani şansa bırakmayın. Kendinizi hem vücut olarak, hem de sosyal statü olarak geliştirin. Yoksa sevgili bulamadım diye ağlar durursunuz benim gibi.

Youtube'da yurt dışında yaşayan Türkler der yok burada sadece para konuşur vs blah blah, benim gibi sosyal statüsü düşük insanlar fark eder ki bizim ülkede de sosyal statü konuşur. Sadece kız konusunda değil. Bizim ülke de aynı bok. Kendiniz geliştirin arkadaşlar, yoksa ne kız bulursunuz, ne de komşularınızdan, akrabalarınızdan, çevrenizden vs saygı görürsünüz. Boş edebiyatlara kanmayın. Herkese saygılar.

• Araba gerçekten önemli. Kızla bir yerlere gideceksiniz kız toplu taşımada insanlarla sürtüne sürtüne 30 dakikalık yolu 1.5 saatte mi gidecek yoksa kapısından biri alıp kapısına geri mi bırakacak ona bakar. Sonra sosyal statü ve para geliyor bunlar da önemli. Ardından da tip ve vücut gelir. Hepsi varsa en iyi kızı bulursun, hepsi yok bazıları varsa iyi kötü bir kız bulursun. Ama hiçbiri yoksa kes kurtul
    Abi selam, yazdığını okudum ve çok üzüldüm açıkçası. Evet bu hayatta karşı cinsten biri ile birbirini karşılıklı sevmek ve hoşlanmak kadar ilginç ve güzel birşey yok. Ama bazen herşey istediğimiz gibi olmuyor maalesef. Bu senin ne tipin ile alakalı ne statün ne de arabanın olup olmaması. Sevgi dediğin şey bunlara bağlı olamaz olmamalı. Arabası ve parası için bulduğu adamlarla evlenen kız çok ve buda ülkemizde bize zorunlu yoksulluk bırakıldığı için. Onlar da istiyor ki geleceğim garanti altına girsin sıkıntı çekmeyim vs vs. Evet bu yanlış çevremde ki kız arkadaşlarım sevgilisi olduğu erkekleri resmen ince eleyip sık dokuyor. Başka birine aşık duygusal olarak onu istiyor ama mantık olarak diyor ki onun parası var niye sıkıntı çekeyim? Hal böyle olunca senin veya bizim gibi insanlar hem psikolojik hem de mantıksal olarak sorgulamaya başlıyor. Ben 25 yaşındayım hayatımda 5-6 sevgilim oldu. Evet bende istiyorum yanında biri olsun gözlerinin içine baktığında o sevgiyi hisset bende arıyorum o sevgiyi ama olmayınca olmuyor. Kimse seni tipinle veya statün ile yargılayamaz senin önemli olan kalbinin güzelliği. Çevrende sana değer veren insanlara sımsıkı tutun aileni yanına al onlara tutun. Kendini motive et birşeyler ile uğraş abi ama unutma senden değerlisi de yok önemli olan her zaman ilk kendini mutlu etmendir. Konuşmak istersen burdayım buradayız her zaman, saygılar.
  • Aga be 13 yıl sonraki ben

• benim hiç olmadı sıkıntı yok kabullendim

• Görücü usülü falan yapın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yaktım reis..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para varsa her kadın var, evli bile olsa alırsınız. Yeterki o büyük imkan olsun. Yani PARA.

Bu millete verilmiş en büyük ceza, zorunlu yoksunluk. Hiç bir şey sahibi olamıyorsun, hiç bir şey yapamıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Interpalsda kız düşürme girişimi mi? Allah belanızı versin sizin yüzünüzden rusların çoğu türkiyeye kara listeye alıyor sizin yüzünüzden language exchange yapamıyoruz

• hayatta bazı şeylERi kabullenmek lazım malesef

• Araba gerçekten önemli. Kızla bir yerlere gideceksiniz kız toplu taşımada insanlarla sürtüne sürtüne 30 dakikalık yolu 1.5 saatte mi gidecek yoksa kapısından biri alıp kapısına geri mi bırakacak ona bakar. Sonra sosyal statü ve para geliyor bunlar da önemli. Ardından da tip ve vücut gelir. Hepsi varsa en iyi kızı bulursun, hepsi yok bazıları varsa iyi kötü bir kız bulursun. Ama hiçbiri yoksa kes kurtul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xakler -- 23 Eylül 2021; 8:38:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Araba gerçekten önemli. Kızla bir yerlere gideceksiniz kız toplu taşımada insanlarla sürtüne sürtüne 30 dakikalık yolu 1.5 saatte mi gidecek yoksa kapısından biri alıp kapısına geri mi bırakacak ona bakar. Sonra sosyal statü ve para geliyor bunlar da önemli. Ardından da tip ve vücut gelir. Hepsi varsa en iyi kızı bulursun, hepsi yok bazıları varsa iyi kötü bir kız bulursun. Ama hiçbiri yoksa kes kurtul

Doğanın kanunu  

• Merhaba özel mesaj atarsan sana yardımcı olabilirim

• en azından yaşıyoruz bu da bir şey be abi  

• ¡Escúchame!

Altra Moda Musicyoutube
    Download or Stream: https://AltraModaMusic.lnk.to/Q7jcv Download or Stream The Best Of: https://AltraModaMusic.lnk.to/WT-mF SASH! is a German DJ/production team, fronted by Sascha Lappessen, Ralf Kappmeier and Thomas "Alisson" Lüdke. In the 90s they had great succes with the hits Encore Une Fois and Ecuador. They have sold over 22 million albums worldwide and earned more than 65 Gold and Platinum awards. #Sash! #Ecuador
    https://www.youtube.com/watch?v=9cQlVww0zKo

boş yapma beni dinle demek. 97'den kalma bu şarkı bak kırarım kalbinizi açmayın şöyle konular.biz gençken her naneyi yidik de ne oldu aha geldik 44 biz de kırdık dizimizi oturuyoruz.

araba yok diyorsun 95

Türkçe Rap Fanpageyoutube
    Parça : 08 Araba Yok Albüm : Cartel (1995)
    https://www.youtube.com/watch?v=u3zGVQFNz9k

maharet arabada olsa abin harem kurmuştu civic piyasada arabası ise bizimki hb astra ikincidir beyaz tabi ki.işte bize de seri katil diyorlar iş ev tip araba hepsi var ama amirlerim bile tırsıyor ben ne yapayım?birader 40 yaşında adam milyoner mühendis hep yurt dışında ona da arap tiplisin müslümansın falan diyorlarmış kaç tane aile vermedi kızını o ne yapsın 1.3 milyonluk cadillac'a biniyor.olmayınca olmuyormuş demek ki yoksa para yok ondan yok araba yok ondan yok bunlar hep tıraş.vermeyince mabut neylesin mahmut diye eski bir söz vardır.insanlar hayatlarına bir anlam katabilmek için evleniyorlar büyüdün iş askerlik iş ee sonra'ya düşen direkt evleniyor.ben işime odaklanacam keyfime bakacam diyen evlenmiyor.hz. ibrahim'i ateşe atmışlar karınca bir damla su ile koşturmuş gülmüşler o ne işe yarar diye karınca demiş tarafımız belli olsun.millet borç harç bulup evleniyor purpose çünkü demek ki senin gözün oynaşta değil istemem yan cebime koy hesabı istiyorsun.bi az kudur bütün konforunu elinle it tek amacın olsun bakalım nasıl evleniyorsun.

• Abi selam, yazdığını okudum ve çok üzüldüm açıkçası. Evet bu hayatta karşı cinsten biri ile birbirini karşılıklı sevmek ve hoşlanmak kadar ilginç ve güzel birşey yok. Ama bazen herşey istediğimiz gibi olmuyor maalesef. Bu senin ne tipin ile alakalı ne statün ne de arabanın olup olmaması. Sevgi dediğin şey bunlara bağlı olamaz olmamalı. Arabası ve parası için bulduğu adamlarla evlenen kız çok ve buda ülkemizde bize zorunlu yoksulluk bırakıldığı için. Onlar da istiyor ki geleceğim garanti altına girsin sıkıntı çekmeyim vs vs. Evet bu yanlış çevremde ki kız arkadaşlarım sevgilisi olduğu erkekleri resmen ince eleyip sık dokuyor. Başka birine aşık duygusal olarak onu istiyor ama mantık olarak diyor ki onun parası var niye sıkıntı çekeyim? Hal böyle olunca senin veya bizim gibi insanlar hem psikolojik hem de mantıksal olarak sorgulamaya başlıyor. Ben 25 yaşındayım hayatımda 5-6 sevgilim oldu. Evet bende istiyorum yanında biri olsun gözlerinin içine baktığında o sevgiyi hisset bende arıyorum o sevgiyi ama olmayınca olmuyor. Kimse seni tipinle veya statün ile yargılayamaz senin önemli olan kalbinin güzelliği. Çevrende sana değer veren insanlara sımsıkı tutun aileni yanına al onlara tutun. Kendini motive et birşeyler ile uğraş abi ama unutma senden değerlisi de yok önemli olan her zaman ilk kendini mutlu etmendir. Konuşmak istersen burdayım buradayız her zaman, saygılar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 24 yaşındayım liseye kadar hep kızlar gelip bana açıldığı için gidip konuşma olayını hiç çözemedim onlar gelir konuşurdu iş ilerlerdi ama lise bittikten sonra böyle bir şey bir daha olmadı bilmediğim için gidip konuşamıyorum kaldım böyle mal gibi

• Merhabalar hocam, güzel görüşlerinizi bizimle paylaşmışsınız. Kendi bakış açınızı belirtmişsiniz ki ne güzel. Sayenizde güzel sohbet ortamı olmuş olur. Genç arkadaşlar faydalanır. Dediklerinize yer yer katılıyorum. Kendi durumumu da yazmak istedim. Zıt geldiği yerler de olacaktır, kesiştiği yerler de olacaktır.

Yaşım 32, bu bilgiyi vererek başlayalım. Öncelikle lise mezunuyum. 2 üniversite terk ettim. Şu anda bir çağrı merkezinde ingilizce yabancı dil tazminatlı olarak çalışıyorum. Aşırı kazanmıyorum. Evim, arabam, marka kıyafetlerim yok. Toplumun tahsilli olarak kabul etmediği bir birey olmakla beraber kendimi grafik tasarım, web tasarım alanında geliştirdim. Şu anda unreal engine ile oyun geliştirmeye çalışıyorum. Bütün bunları neden anlattım derseniz; bahsettiğiniz hipergami olayını vurgulamak için. Kimi insana bu özellikleri saydığımda lise mezunu vasıfsız, kimi insana bu özellikleri saydığımda eğitimli olarak görebiliyor beni. Hipergami kavramı da kabından taşıp subjektif bir anlam taşımaya başladığı için örnek veriyorum bunları. Hayatım boyunca en eğitimli yüksek lisans mezunu kişiden en saf kesime kadar kız arkadaşım oldu. Toplum tarafından çirkin olarak yaftalanabilecek tipte olan kız arkadaşlarımla sabahlara kadar keyifle uykusuz muhabbet ettiğim de oldu; insanların dibinin düşeceği manken gibi kızlarla 1 ay çıkıp ayrıldığım da. Sayısız kız arkadaşım oldu ve toplumun hipergami normları içerisinde kabul ettiği para, ün, güç bende yoktu.

Hipergami, alfa erkek, ezik kişilik v.b. gibi toksik güruhların ürettiği yaftaları kendinize yakıştırmayın kesinlikle. Bu yaftalar kendi nezdinizde kendi değerinizin düşmesini sağlar. Kendinizi öyle görmeye başlarsınız. Kendi değerinizi görün. Öğrenin, öğrenin, öğrenin. Bütün bu yazdıklarımdan ufacık dahi çıkarım yapabilirseniz ne ala. Lütfen toplumun x kesimi y olmazsa z yapmaz; o kızlar para olmazsa sana bakmaz gibi şeyler demeyin. Kız, erkek tüm arkadaşlarıma söylüyorum; toplumsal normları yıkıp modern bir toplum yaratmak tamamen sizin elinizde.

• Hocam ben sizi hatırlıyorum bayadır görmeyince herhalde birini bulup evlendiniz sanmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Base-Collector

hayatta bazı şeylERi kabullenmek lazım malesef

Çok doğru. yıllarca uçuk ihtimallerin peşinden koştum, akıntıya kürek çekmeye çalıştım ama hiçbir şey elde edemedim onca zaman ve emek boşa gitti(kız konusu değil ama önemli değil). Güçlü yanlarınıza odaklanın ve doğuştan gelen zayıf yönlerinizle ilgilenmeyi bırakın çok daha mutlu olursunuz. Hayatta her şey kız değil. Hayata bir şekilde tutunmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 25 Eylül 2021; 22:22:1 >
  • Abi bu işler özgüvene bakiyor tipsiz celimsiz parasizda olan özgüvenle buluyor bu hayatta en önemli şey kendini pazarlayabilmektir insanlarda öyle yapiyor farkinda olmadan.Not:27 yasindayim bende 0im sorunu biliyorum ama çözüm zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 26 Eylül 2021; 5:0:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Araba gerçekten önemli. Kızla bir yerlere gideceksiniz kız toplu taşımada insanlarla sürtüne sürtüne 30 dakikalık yolu 1.5 saatte mi gidecek yoksa kapısından biri alıp kapısına geri mi bırakacak ona bakar. Sonra sosyal statü ve para geliyor bunlar da önemli. Ardından da tip ve vücut gelir. Hepsi varsa en iyi kızı bulursun, hepsi yok bazıları varsa iyi kötü bir kız bulursun. Ama hiçbiri yoksa kes kurtul

Hepsi var. Allah gani gani vermiş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.