Şimdi Ara

Yasal Mirasçılar Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhabalar Anannem vefat etti ve içimi kemiren bir problem ortaya çıktı Çocukken Anannem beni evlatlık edindi ve Annem oldu aynı şeyi Annem içinde yaptı ve Annem kardeşim olmuş oldu kısacası iki mirasçı mevcut.

Miras olarak Asla satma dediği bir ev ve biraz da olsa Mevduat hesabında parası kaldı Ek olarak 18 Yaşındayım

Annemde mirasçı olarak hakkı olduğundan dolayı evi satmak istiyor ve ben istemiyorum Tabi ki böyle bir durumda payını verirsem herhangi bir problem olmayacak ancak 18 Yaşındayım evin yarısını bırak çeyreğini bile tamamlayacak param yok.

2.Olarak Mevzuat hesabında dediğim gibi bir kısım parası kaldı Yarı yarıya alsak benim için bir problem yok ancak sana vermeyeceğim diyor. o sebepten ötürü Bankaya kendim tek başıma bloke falan koydurma şansım var mı iki kişinin(Annem ve ben) imzası dışında para alışverişinde engel kondurtabilirmi.

Veya başka bir çözüm yolu vesaire var ise lütfen yardımcı olun teşekkürler.

• banka zaten kardeşiniz görünümlü annenize ödeme yapmaz. vergi dairesinden veraset intikalle ilişiği yoktur yazısı ve veraset ilamı ister. veraset ilamı götürdüğünüzde de orada yazılı pay oranında ödeme yapar
  • Peki bu ev meselesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • veraset ilamı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilir ve avukatlardan ücretsiz bilgi alabilirsiniz

• Cleoder C kullanıcısına yanıt

Annenizin evi satmak istemesi halinde ortaklığın giderilmesi davası açması gereklidir. Bu durumda kuvvetle muhtemeldir ki mahkeme ortaklığın satış yoluyla giderilmesine karar verecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.