Şimdi Ara

Yaşadığım çok ilginç Park Sensörü sorunu [Çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi forumlar. Yaşadığım ilginç sorunu video olarak buraya bırakıyorum

Dün yoğun tipiden sonra başıma ilk kez geldi. Önce kardan dolayı ön sensörlerim kapanmıştı kardan, bunu geri vitese taktığımda sensör ışığının yanıp yanıp sönmesinden anladım, bezle sildim 8 tanesini güzelce fakat yine yaptı. Neyse dedim eve gittim evden ılık su doldurdum şişeye ve 8 sensörede püskürttüm tekrar geriye takıp denediğimde videodaki gibi;

önce arıza gibi ötmeye başladı sonra geri geldi. Bende öyle bıraktım yarın sabah bakarım dedim. Bugün oldu ve çalıştırdım dışarı çıkarken hiçbir sorun yoktu hepsi sağlıklı çalışıyordu dışarda kar yağmasına rağmen.

Akşam 7 gibi eve yemek götürmek için avmye uğradım avmye park ederken hooop süprizz gene hiç devreye girmedi sensör ve yanıp yanıp söndü. Avmden çıktım eve gittim ve bu videoyu çektim. Videoda bütün sensörler sağlıklı bir şekilde çalışıyor fakat bi süre sonra videodaki gibi ekran gösterimi gidiyor ve park sensörü arızaya düşüp, yanıp yanıp sönüp tekrar geliyor

Yarın sabah ilk işim bir bilgisayara bağlattırmak ve hangi arızaları vermiş buna bakmak. Arıza yoksa eğer WD-40 alıp sensörlere püskürtüp sileceğim. Gelişmelerden haberdar ederim

Özellikle yağmurlu ve yoğun kar yağışlı havalara denk gelmesinden midir böyle bi sorun yaşayan oldu mu ? Kuru havalarda başıma hiç ama hiç böyle bişey gelmemişti çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 26 Mart 2021; 18:33:52 >

• sensör beyni genelde bagaj kısmında olur, yağmurdan su almış ve ya nem kapmış olabilir mi?
  • Belkide sensor baglantilari korozyon yapmistir elin ulasabildigi yerdeyse soketleri sök wd40 ve dis fircasiyla sürt geri tak belki duzelir.

Sorun duzelirse silikon gresiyle soketleri yagla bir daha pas yapmaz
  • Sorun çözüldü. Sensörden zannettim başta çünkü orda lokal boya yapılmıştı önce dedik acaba boya mı kalın geldi o yüzden mi ? Ben ne olur ne olmaz yedek parçacıdan bi tane sensör aldım götürdüm arabayı.

Usta kablosuna baktı önce fişini çıkardı kablo demetinden bi tanesi kopmuş. Lehim yapıldı oraya ve sorun çözüldü . Yeni sensör almışken onuda takalım dediö ama oraya güzel yapışmış şimdi yenisini taksam güzel olmaz dedi. Bende gittim sensörü iade ettim.

Bu arada alt tarafı bi sensör diyip geçmeyin 940 lira fiyat çıktı tanesine . Demekki 8 ide bozulsa 7.500 lira gibi ütopik fiyat ödeyecek insanlar
    Yedek parçacılara sorduğumdada 320 lira fiyat verdiler. Orjinal birebiriydi. Bende aldım ama sorun kablodanmış

Son kontrollerde sensörlere parmakla bakıldı hepsi vuruyordu sıkıntı kalmadı böylelikle. Lehim sonrası elektrik bandıylada sarıldı. Resim aşağıdadır

Yaşadığım çok ilginç Park Sensörü sorunu [Çözüldü]

• Alisxpressde vw,audi,seat,skoda sensörleri çok ucuz. Sanırım tanesini 55liraya almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

Alisxpressde vw,audi,seat,skoda sensörleri çok ucuz. Sanırım tanesini 55liraya almıştım.
    Hocam aliexpressteki çin ürünlerine güvenemiyorum arkadaşımın skodasına ordan baya çözüm bulduk ucuz diye ama hepsi 1 seneden erken bi sürede cortladı.

Şimdi 10-14 pin xenon connector fişi meselem var onunda konusunu açarım
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Ondan da aldım ben bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

Ondan da aldım ben bu arada.
    Sıkıntı olan sanırım renkli kabloların oraya lehimlenmesi ve lastik conta zımbırtıları var
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir lehimleme yapmıyorsunuz, kablolar soketlere işlenmiş geliyor. Can bus’ı da kullanacaksanız afs modül soketine giriş yapacaksınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.