Şimdi Ara

Yaş ilerledikçe oyun isteğinin azalması ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
5
Favori
9.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda ilginç tipte asosyaller olduğunun kanıtı bu konu, birisi diyor 30 yaşındayım oyun benim için her şey, biri diyor 35 yaşındayım, iyi ki evlenmemişim oyunlar benim krallığım. Nereye gidiyor bu gençlik derdik ama görüyorum ki yaşını başını almış koca adamlar bile hala çocuk. Allah uzun ömürler versin 20-30 sonra 60 yaşına geldiğiniz zaman size bakacak bir çocuğunuz bile olmayacak, bravo size doğru yoldasınız, hayat böyle çok güzel olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Bi Karl Marx eksıktı o da geldi
  • 84 dogumluyum..

en son ps4'ü çıktıgı zaman aldım.. 1 oyun bile oynamadım... =((((
  • Yas 33 arada banada oluyor oynayasim gelmiyor bazen ama oynadigim zaman da kalkmiyorum basindan kolay kolay psikolojik sanirim
  • yaş 34. 7 yıl önce evlendiğimde son oynadığım oyun mass effect 2 idi. üç ay önce ps4 alıp yeniden başladım. last of us dışında pek bişey kaçırmamışım.bence herşeyin yeri ayrı ve herşeyi tadında yapmak lazım. oyunlarda stres atmak için birebir fazla abartmamak lazım
  • mertvontrier kullanıcısına yanıt
    Bu oyunu bağımsız sinema gibi düşün kimse izlemez kültür bakanlığının katkısı ile çekilir ama dünyanın ödülünü alır. Vurdu kırdı şiddet oyunları recep ivedik filmi gibidir milyonlar izler milyonlar kazandırır kazandığı paranın vergisiyle dünya kadar bağımsız sinema çekilebilir. ama ödülü yoktur. Tematik oyun cinsi herkese hitap etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 10-15 saati geçen oyunları oynayamıyorum bir türlü. Bir çok kişi oyun çıktığında süresi az diye şikayet eder ama bende tam tersine oluyor bu durum zamansızlıktan.

The Witcher 3 bunda tek istisna, aylardır fırsat buldukça oynuyorum oyunu dizi/film izler gibi, daha da bir yıl gidecek sanırım bu tempoyla. Önceki iki oyunu öğrencilik döneminde birer hafta içerisinde bitirmiştim ama artık olmuyor maalesef.

Yani oyun isteği azalmıyor ama zaman azaldığı için ister istemez ilgimiz başka alanlara kayıyor. Gerçi olumlu yönü daha seçici davranabiliyoruz yaş ilerledikçe.
  • Valla bana da tam tersi oldu. 20'li yaşlarıma gelince elime az-çok para geçmeye başladı artık daha çok oyun oynayabiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

84 dogumluyum..

1 oyun bile bitirmedim diyecektiniz değil mi?

Yoksa gerçekten 1 oyun bile oynamadın mı?

• benimde yaş 36 iki çocuk var. Hem yaştan dolayı hemde sosyal durumdan dolayı fazla oyun oynayamıyorum. Örneğin the witcher 3 oynuyorum bir ay oldu daha level 6 ancak oldum ... iki üç ay daha oynar ancak öyle bitirebilirim oyunu.

Zeten yaştan dolayı 4-5 saat oyun oynarsam kafa beyin gidiyor ve sıkılıyorum, önceden 10 saat oynasam bir şey olmazdı. Platform, adventure tarzı oyunlar daha çok hoşuma gidiyor, bu nesil en sevdiğim oyunlar untill down ve uc 4 oldu , bu tarz hikaye odaklı çok uzun olmayan oyunlar ve trine , ratchet and clank, little big planet gibi oyunları severim, eğlencelik küçük oyunlar fırsat oldukça oynamaya çalışırım.

Artık ister istemez olaya arada kafa dağıttım bir eğlence olarak bakıyorum, önceden resmen yaşam tarzıydı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

84 dogumluyum..

1 oyun bile bitirmedim diyecektiniz değil mi?

Yoksa gerçekten 1 oyun bile oynamadın mı?

hadi o zaman tam anlatim.. =)

1 oyunum var. Açtım. 15dk oynadım. Kapadım. okdr..

Başka yok..
  • Yaş 28.
    Sebebi : İnsanın canı başka şeyler istiyor Stoya falan seyrettikten sonra haa bide işsizlik.O yüzden oyun falanda kalıyor öyle raflarda.
  • kendimi bildim bileli oyun oynarım 30 yaşındayım ps4 var ama oynanacak oyun yok kendi açımdan :) çünkü çok gereksiz uzun ve keyifsiz oyun yapıyorlar. oynarken en zevk aldığım oyunlar şu nesilde the witcher, the order, until dawn ve last of us oldu. çoğu çıkan oyunu deneyim etme şansımda oldu ya yarısında bıraktım ya da o kadar para verdim diye zorla bitirip sattım :) sorun bence geliştiricilerin hikaye anlatımından çok grafik ve şu lanet açık dünya furyasına kendilerini kaptırmaları.
  • Hem evli hem de cocuklu olunca normaldir. Esine ilgi gostereceksin, cocuguna ilgi gostereceksin; Bundan sonra kendine ayirabilecegin vaktin kalirsa, onu da baska seyler yapmak icin harcamak istersin.

PS4 icin gittim 65inch 4K Android TV aldim dakikasunda el koydu cocuklar ve hanim. TV gece 10'a kadar onlarin esiri. Lan sabah en gec 8'de kalkmak gerekiyor ise yetismem icin. Cogu kiside boyledir zaten. Ciddi gamer olan adamin normal bir hayati olamaz zaten.

Bir de o eski tat yok. 90'larin sonu, 2000'lerin basindaki oyun tecrubesi baskaydi. O zamanlar gercekten guzeldi; Quake, HL, AOE serileri vs.. Yeni oyunlarin cogundan o tadi alamiyorum. E her sene de bi UC, TLOU gibi bas yapitlar ortaya cikmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirgilSollozzo -- 20 Ocak 2017; 4:47:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

benimde yaş 36 iki çocuk var. Hem yaştan dolayı hemde sosyal durumdan dolayı fazla oyun oynayamıyorum. Örneğin the witcher 3 oynuyorum bir ay oldu daha level 6 ancak oldum ... iki üç ay daha oynar ancak öyle bitirebilirim oyunu.

Zeten yaştan dolayı 4-5 saat oyun oynarsam kafa beyin gidiyor ve sıkılıyorum, önceden 10 saat oynasam bir şey olmazdı. Platform, adventure tarzı oyunlar daha çok hoşuma gidiyor, bu nesil en sevdiğim oyunlar untill down ve uc 4 oldu , bu tarz hikaye odaklı çok uzun olmayan oyunlar ve trine , ratchet and clank, little big planet gibi oyunları severim, eğlencelik küçük oyunlar fırsat oldukça oynamaya çalışırım.

Artık ister istemez olaya arada kafa dağıttım bir eğlence olarak bakıyorum, önceden resmen yaşam tarzıydı :)

Hocam 4-5 saat demişsiniz eskiden 10 saat demişsiniz ben bir garip oldum. Lise okuyorum ve iki saatten fazla oynayamiyorum.

• commodore amiga500 supervision gameboy atari en son ps1 sonrasında heves azaldı hayat okul üniversite ..vs derken yaş 35 bendede oyunla alakalı istek mstek kalmadı ama ufak yiğenime abisi 3-4 ay önce ps4 aldı onla bi heves geldi yarında karne hediyesi olarak araba yarışımı yoksa dövüş oyunumu istersin dedim

yarın gidip dövüş oyunu alıcam sizce hangisini alayım street fihter v iyimidir
    birde tekken vardı oda zamanınd iyiydi veya tavsiye ediceğiniz başka var mı,
    mortal kombat demeyin yiğen daha ilkokul 1

• Bu konuya bir kere yorum yaptım herhalde. Bu gün bir kere daha anladım yaşın geçtiğini. TV nin karşısına geçip baba baba diyor benim yaramazlar. Aldım elime bir oyuncak araba motor sesi çıkartıp onlarla oyun oynadım. Sonrada oturdum barbi giydirdim. Bu saatten sonra en fazla günde 1,5-2 saat oynarım. Belkide hiç oynamam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik canavar

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

benimde yaş 36 iki çocuk var. Hem yaştan dolayı hemde sosyal durumdan dolayı fazla oyun oynayamıyorum. Örneğin the witcher 3 oynuyorum bir ay oldu daha level 6 ancak oldum ... iki üç ay daha oynar ancak öyle bitirebilirim oyunu.

Hocam 4-5 saat demişsiniz eskiden 10 saat demişsiniz ben bir garip oldum. Lise okuyorum ve iki saatten fazla oynayamiyorum.

:-):-)

Şöyle söyleyeyim eskiden arada bir günde 10 saat oynadığım olurdu,
    normale de oyun oynadığım günler 3~4 saat kesin oynardım. Yaş. İlerledi bu iyice azaldı artık haftada bir iki kere bir kaç saat oluyor, hafta sonu gündüz evde kimse yoksa 4 ~5 saat kesin oynuyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 21 Ocak 2017; 16:54:14 >

• gael kullanıcısına yanıt
    Bu nesilde iyi bir dövüş oyunu yok. Street fighter daha uygun olur

• bigbooss kullanıcısına yanıt
    eyvallah onu aldım zaten, oynadık fena değil,birde injustice gods among us diye bir oyun varmış onuda ilerleyen zamanlarda alabilirim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.