Şimdi Ara

Yaş ilerledikçe oyun isteğinin azalması ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
5
Favori
9.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaanair

Yaş 28.
    Sebebi : İnsanın canı başka şeyler istiyor Stoya falan seyrettikten sonra haa bide işsizlik.O yüzden oyun falanda kalıyor öyle raflarda.

Stoya mı istiyor hocam
  • Küçükken NES'de goal 3'ün buz hokeyini oynamak için segam ile kafa kafaya takas etmiştim (ps3ü 4 ile takas etmek gibi birşey) ve sabah 5'te oyunu oynamak için kalktım annemden dayak yemiştim

Şimdi ise yine deli gibi oyun oynuyoruz fakat 10 yıldır 1 oyun bile beni sabah yataktan kaldıramaz, kaldıramadı fakat özellikle bu nesil bloodborne ve souls serisi ile tanıştım (geçen nesil az biraz ds2 oynamıştım) ve beni inanılmaz etkiledi, demekki hala etkileneceğimiz bizde iz bırakan yapımlar var ve olmaya devam edecek ben yine ümitliyim ve oyun oynamaya devam edeceğim sağlığım el verdiği müddetce
  • Yas 40 dayandi ve oynamaya devam icimdeki cocuk hala duruyor daha Red redemtion 2 bad company 3 hayali .Darksouls ve bloodborn oynadiktan sonra onun gibi oyunlarin gelecegi hayali ile devam yani..bana gore oyun oynama istegi emin olun yas ile alakasi yok bence
    Edit .artik biraz gozlerim kaldirmiyo onun icinde dun gittim monitorden oynadigim icin gozluk aldim bu mavi isiklara karsi koruyucu 😜😜😬

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Forumda ilginç tipte asosyaller olduğunun kanıtı bu konu, birisi diyor 30 yaşındayım oyun benim için her şey, biri diyor 35 yaşındayım, iyi ki evlenmemişim oyunlar benim krallığım. Nereye gidiyor bu gençlik derdik ama görüyorum ki yaşını başını almış koca adamlar bile hala çocuk. Allah uzun ömürler versin 20-30 sonra 60 yaşına geldiğiniz zaman size bakacak bir çocuğunuz bile olmayacak, bravo size doğru yoldasınız, hayat böyle çok güzel olmalı.

60 yasında bakılmaya muhtaç olacağımızı kim söyledi? Herkes sağlıksız yaşamıyor, bu bedenimizin bize verilen bir nimet olduğunu ve yalnızca bir hayatımız oldugunu bilenler de var.

Not: ben lise öğrencisiyim ve fazla oyun oynamiyorum. Sadece ileride çocuk sahibi olmayacağım icin cevap verme ihtiyacı hissettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyun oynamayı nasıl bırakabilirim? Resmen bağımlılık. 333 tane oyun oynamışım. Gerçek hayat çok sıkıcı geliyor. Başlığı Güzin ablaya çevirdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik canavar

quote:

Forumda ilginç tipte asosyaller olduğunun kanıtı bu konu, birisi diyor 30 yaşındayım oyun benim için her şey, biri diyor 35 yaşındayım, iyi ki evlenmemişim oyunlar benim krallığım. Nereye gidiyor bu gençlik derdik ama görüyorum ki yaşını başını almış koca adamlar bile hala çocuk. Allah uzun ömürler versin 20-30 sonra 60 yaşına geldiğiniz zaman size bakacak bir çocuğunuz bile olmayacak, bravo size doğru yoldasınız, hayat böyle çok güzel olmalı.

60 yasında bakılmaya muhtaç olacağımızı kim söyledi? Herkes sağlıksız yaşamıyor, bu bedenimizin bize verilen bir nimet olduğunu ve yalnızca bir hayatımız oldugunu bilenler de var.

Not: ben lise öğrencisiyim ve fazla oyun oynamiyorum. Sadece ileride çocuk sahibi olmayacağım icin cevap verme ihtiyacı hissettim.

Niye kısır mısın kardeşim ?

• 32 yaşındayım.1 kızım var.İş yerimde bile oynuyorum.Evimde de ps4 oynuyorum.Commodere 64 den beri oynuyorum.Ben oyunu bir kültür olarak görüyorum.Bazısı sinemaya gider,tiyatroya,baleye gider,müzik yapar vs.Benimde hobim bu.Tabiki her an her seye erişebilmek o eski zamanlardaki isteği kırabiliyor.Ama hiç bir zaman tamamen de bitmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

quote:

Cok mantıklı bir yorum gerçekten.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

quote:

Cok mantıklı bir yorum gerçekten.

Niye gayet mantıklı bir soru sordum.

Kısır olabilirsin hastalıktır, eşcinsel olabilirsin tercih mi hastalık mı onu dünya çözemedi henüz, kötü birşey sormadım.

• Anno 1602 oyna, sonra da aç Anno 2205 oyna, anlarsın neden keyif almadığını...

EDIT: 28 yaşındayım, ölene kadar oynarım. Oyunla kafayı yemedikten sonra sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 28 Kasım 2017; 4:15:5 >
  • 29 yaşında biri olarak bende kendimi çok sorguluyorum. Benim kendimi sorgulama nedenim gereğinden fazla zaman ayırıyor olmam. Üniversitede oyuna ayırdığım zamanın neredeyse aynı vaktini hala oyunlara ayırabiliyorum. İstanbulda dışarı çıkıp gezmeyi sevmiyorsanız yapacak ta başka bir şeyiniz kalmıyor.
  • 27 yaşındayım 3 aylık evliyim, evlenene kadar pc ağırlıklı oyun oynardım fakat evlendikten sonra konsol mevzusuna geçiş yaptım. Ben bekar dönemime göre daha kısıtlı zaman ayırıyorum lakin pişman değilim :) Benim için öncelikli hobilerimden birisi olarak duruyor, sıkıldığımda dışarıya çıkmak istemediğimde açıyorum keyfimi alıp bırakıyorum.

Düzenli spor yapıyorum, eşimle düzenli düzensiz geziyorum eğleniyorum, haftanın 2 günü arkadaşlarımla buluşup takılabiliyorum. Bunlardan artan zamanlarda oyun oynuyorum, her açtığımda keyif alıyorum aksine böyle yapınca kolay tüketmemiş oluyorsun :)

Mesai saatleri forumda baya aktif oluyorum, sebebi işi ofisimden yönetiyorum bu da bilgisayar başında uzun boşluklarla oturmama sebep oluyor, bu sebeple bilgisayardan çoğu zaman soğuyorum :) O sebeple konsolu herhalde reflekslerim izin verene kadar oynarım :)
  • Arkadaşlar 47 yaşındayım, daha öncede bahsetmiştim oyuna atari 600, 800, commodore 64, amiga 500, sega,ps1,ps2,ps3... ile başladım ve devam ettim. bunların yanında z5500 ve g25 te bunların yanında ilaveten aldım.Dikkat ederseniz bu listede ps4 yok.Halbuki konsolların ilk çıktığı anlarda alan biriydim.14 yıllık evliyim ve ps3 ü alışım, o heyecanım hala unutamıyorum. bu evlilikle alakalı değil. yaş kemale erdiği için ve bir ayağımız artık toprağa baktığı için ve oyundan daha önemli şeylerin farkına varıldığı için oluyor. mesela şu andada internetten satranç oynuyorum. Ama geçenlerde aklımda hala ps4 olduğu için 4k ve hdr destekli bir tv aldım.ama bir türlü artık son hamleyi yapıp alamıyorum nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Powered by Plants

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

benimde yaş 36 iki çocuk var. Hem yaştan dolayı hemde sosyal durumdan dolayı fazla oyun oynayamıyorum. Örneğin the witcher 3 oynuyorum bir ay oldu daha level 6 ancak oldum ... iki üç ay daha oynar ancak öyle bitirebilirim oyunu.

Zeten yaştan dolayı 4-5 saat oyun oynarsam kafa beyin gidiyor ve sıkılıyorum, önceden 10 saat oynasam bir şey olmazdı. Platform, adventure tarzı oyunlar daha çok hoşuma gidiyor, bu nesil en sevdiğim oyunlar untill down ve uc 4 oldu , bu tarz hikaye odaklı çok uzun olmayan oyunlar ve trine , ratchet and clank, little big planet gibi oyunları severim, eğlencelik küçük oyunlar fırsat oldukça oynamaya çalışırım.

Artık ister istemez olaya arada kafa dağıttım bir eğlence olarak bakıyorum, önceden resmen yaşam tarzıydı :)

Hocam 4-5 saat demişsiniz eskiden 10 saat demişsiniz ben bir garip oldum. Lise okuyorum ve iki saatten fazla oynayamiyorum.

Ben 20 li yaşlarda commore 64 te abartmıyorum aralıksız (sadece yemek ve tuvalet için kalkmışımdır, belki 3-4 saatte uyumak için) 3 gün oynadığımı bilirim. Bunlar neki...

• quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

quote:

Orijinalden alıntı: codred

yaş geçtikçe fps den zaten favorim puzzle adventure tarzına iyice geçtim. uncharted, tomb raider, assassin's creed de oynanıyor ama savaş, öldür oyunlarından gına geldi. sert aksiyon çekilmez oldu.

Millet şiddet oyunlarına o kadar alışmış ki Last Guardian yeterli ilgiyi görmedi.

Ben sırf bu oyun için ps4 alma arefesindeyim.
  • foruma bak herkes 30-35 yaşındaymış haberimiz yok yahu

Yalnız arada bir kaç tane ezik insan gördüm cidden.Hayat kuramamış,aile kuramamış kişiler kendilerini oyunlarla mı teselli etmeye çalışıyor anlamadım? Yol yakınken o dönün o yoldan ve kendinize bir aile kurun bence.Şimdi böyle yaş 50-60 lara gelince ne olacak? Evlat yok , torun yok,bayramda gelen giden yok.Böyle ot gibi yaşayıp ölünmez ki
  • Oyun isteğim azalmadı. Zorluk seviyesini düşürdüğüm sürece sıkıntı yok.
  • Yaşım 40 ama oyun isteğimde zerre azalma yok hatta bu arzum tavan yaptı diyebiliriz. Sağolsun benim ufaklık makine yüzü göstermiyor bana Ondan bana sıra gelmiyor ki oynayayım. Oyun özlemi ile gece oynayıp uykusuz kalıyorum artık.
  • Yaş 35, oyun oynama isteği 15 yaşındaki kadar olmasa da günlük bir ihtayaç hala. İşten güçten zaman yok zaman. Alıp da bitirmediği bir sürü oyun var.
  • Yaş 30 oldu olacak 2 ay önce PS4 Pro aldım EXC leride bir bir diziyorum hesabıma, ilk günkü heyecan devam ediyor.
    Eski ile tek fark aşırı seçici olmam. Ortalama ya da kötü bir oyunu oynamıyorum eskisi gibi.
    Yarısına gelip bıraktığım oyun yok denecek kadar azken son 1 yılda ciddi oranda arttı bu da bonus fark.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.