Şimdi Ara

Yaş 22 Hala Bir sevgilim yok ( Konu Ciddi ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
3
Favori
21.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cronic

22 yaşında hiçkimselye cıkmadıysan, ilk cıktıgın kıza şiir yazacaksın, serenat yapacaksın, türlü türlü rezillikler yapacaksın.. Bu rezillikleri aslında ortaokulda lisede yapman gerekirdi ki bu yaşlarda yapmayasın. Ama bunları yaşayıp da nasıl davranılması gerektiğini bilmeyeceksin. Ondan sonra o kız senden ayrılacak, sen de üzüleceksin.. Halbuki daha önce yaşasaydın bunları, belki o kızın suratına bile bakmayacaktın ama ilk oıldugu için cok deger vereceksin.. Uff yazmaktan yoruldum neyse..

•  Yaş 22 Hala Bir sevgilim yok ( Konu Ciddi )

seni oyalayacak birşey lazım sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: budden

Kardeşim tanışmayın, görmeden evlenin demiyoruz. Tabii ki görüşeceksiniz.

Ama samimi olun buradaki karı kız muhabbetleri evlenme amacıyla mı yapılıyor? Birbirimizi kandırmayalım. Amaç gönül eğlendirmek bu açıkça görülüyor.

Ama niyetiniz ciddi ise, oturur konuşursun, arada buluşur yemeğe gider birbirini tanımaya çalışırsın. Buna bir şey dediğimiz yok. Ama her şey ölçülü olmalı. Birbirimizi tanıyoruz diye yatağa mı gireceksin? Orasını burasını mı elleyeceksin? Kız arkadaşım diye yapmadıklarını bırakmıyorlar, olmaz kardeşim. Allah'ın emirlerini söylüyoruz diye dinden çıkacaklarsa öyle adam lazım değil zaten adam gibi adam olanlar gelsin..

Bu adamın amacını nereden bilebilirsin ki ya da herhangi birinin? Müneccin olmadığını ya da zihin okuyamadığını varsayıyorum. Ha belki gördüklerinden çoğu öyledir ama bu yargı yine de sana düşmez. Yanılma payın yüksek. Zaten hadi evleneyim diye de ortalıkta kız aranmaz. Önce tanışırsın, tanırsın. Sevgili olursun. Belki 5-6 sene sürer ve bu işte ölüme kadar birlikte olmak istediğim kişi der ve onunla evlenirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyradel -- 11 Şubat 2011; 23:50:04 >

• Ya bizde bir sorun yok allahtan ama sorun kızlarda. Bak geçenlerde arkadaş ve ben hoşlandıgımız kızların peşine düştük kızlar 2 kişi biz 2 kişiyiz kızlar ayrılınca bizde ayrılıcaktık yarım saat takip ettik anasını satim... Ondan sonra bu salaklar bizim takip ettigimizi anladı ve birden panik oldular. Sanki ne yapacaksak!... Durmadan yön değiştiriyolardı ve biz olayı çaktık ondan sonra bu beyinsizler gidipde bi markete dalmazmı?. Kızlar ayrılınca çıkma teklif edicektik ama bu odunlar korkudan gidip markete daldı sanki kızı yicez. Ya uzaktan takip etmek hoş birşey değil bizde biliyoruz durumu ama bulundugumuz ortam hiç müsayit değil o yüzden iletişim kuramadık bizde böyle bi yol seçtik. Kızlar dengesiz kardeşim hiç kafanı yorma. Ortamlarda köpek gibi bakarlar hoşlanırlar ama dışarda sapık muamelesi yeriz.

• quote:

Müslüman adamın zaten sevgilisi olamaz. Müslümanlar bunu nasıl normalleştirmişler anlayamıyorum. Nikahın yoksa elini bile tutamazsın ama bizimkiler ohoooo...

Allah boşuna "Zinaya yaklaşmayın" demiyor. Yaklaşınca paçayı kurtarmak zor..

Ne bicim bı düşünce tarzı 5 tane önüne koysunlar hangisi güzelse onu al böyle saçmalık olmaz illa kızla tanisip sevgili olacaksın
  • quote:

Müslüman adamın zaten sevgilisi olamaz. Müslümanlar bunu nasıl normalleştirmişler anlayamıyorum. Nikahın yoksa elini bile tutamazsın ama bizimkiler ohoooo...

subhanallah kardeşim gerçekten ibret aldım
  • bende 19 yaşıma girdim,benimde olmadı.bu sene üniye gidince bir şeyler olmazsa vatikana rahip olacam.
  • Peki şunu sor; olmak zorunda mı?
  • quote:

Ama samimi olun buradaki karı kız muhabbetleri evlenme amacıyla mı yapılıyor? Birbirimizi kandırmayalım. Amaç gönül eğlendirmek bu açıkça görülüyor.

Ama niyetiniz ciddi ise, oturur konuşursun, arada buluşur yemeğe gider birbirini tanımaya çalışırsın. Buna bir şey dediğimiz yok. Ama her şey ölçülü olmalı. Birbirimizi tanıyoruz diye yatağa mı gireceksin? Orasını burasını mı elleyeceksin? Kız arkadaşım diye yapmadıklarını bırakmıyorlar, olmaz kardeşim. Allah'ın emirlerini söylüyoruz diye dinden çıkacaklarsa öyle adam lazım değil zaten adam gibi adam olanlar gelsin..

yazman var ama okuman yok galiba.

yukardakiler afedersin çakacak karı, elleşecek manita arıyorum mu demiş? için fesat yemin ediyorum. nerden çıkardın yazdıklarını anlam veremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PaNoZ

Ya bizde bir sorun yok allahtan ama sorun kızlarda. Bak geçenlerde arkadaş ve ben hoşlandıgımız kızların peşine düştük kızlar 2 kişi biz 2 kişiyiz kızlar ayrılınca bizde ayrılıcaktık yarım saat takip ettik anasını satim... Ondan sonra bu salaklar bizim takip ettigimizi anladı ve birden panik oldular. Sanki ne yapacaksak!... Durmadan yön değiştiriyolardı ve biz olayı çaktık ondan sonra bu beyinsizler gidipde bi markete dalmazmı?. Kızlar ayrılınca çıkma teklif edicektik ama bu odunlar korkudan gidip markete daldı sanki kızı yicez. Ya uzaktan takip etmek hoş birşey değil bizde biliyoruz durumu ama bulundugumuz ortam hiç müsayit değil o yüzden iletişim kuramadık bizde böyle bi yol seçtik. Kızlar dengesiz kardeşim hiç kafanı yorma. Ortamlarda köpek gibi bakarlar hoşlanırlar ama dışarda sapık muamelesi yeriz.

Sorun kızlarda değilmiş gibi geldi bana

• quote:

Orijinalden alıntı: EMRECAN11

quote:

Ne bicim bı düşünce tarzı 5 tane önüne koysunlar hangisi güzelse onu al böyle saçmalık olmaz illa kızla tanisip sevgili olacaksın

İkinci yazdığımı okumadın herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

quote:

Bu adamın amacını nereden bilebilirsin ki ya da herhangi birinin? Müneccin olmadığını ya da zihin okuyamadığını varsayıyorum. Ha belki gördüklerinden çoğu öyledir ama bu yargı yine de sana düşmez. Yanılma payın yüksek. Zaten hadi evleneyim diye de ortalıkta kız aranmaz. Önce tanışırsın, tanırsın. Sevgili olursun. Belki 5-6 sene sürer ve bu işte ölüme kadar birlikte olmak istediğim kişi der ve onunla evlenirsin.

yahu adam bir şey dememiş ki. her şeyin ölçüsünde olması gerektiğini ve eğer müslümanım diyorsan dinin kurallarının bu olduğunu söylemiş. bunlar bir nevi tavsiye ve uyarı niteliğindedir. sen yine de istediğini yapmakta özgürsün. herkes için diyorum biraz anlayıp da yorum yapınız yahu.

ayrıca @budden arkadaşımın dediklerine aynen katılıyorum. görünen köy kılavuz istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertkanabi

Böyle hep en kötüyü düşünmiyeceksin , ders konusunda da arkadaş konusunda da ve kız konusunda da..
    biraz pozitif düşün , moralini her konuda yüksek tut. herşey kendiliğinden gelişir. merak etme sen kafa dengin kızı bulacaksın. reel hayattaki arkadaşlarının 22 yaşında hala sevgilin olmamasına küçümseyerek baktığını tahmin edebiliyorum , bu konuyuda forumda paylaşman güzel birşey. reel hayatta millet birbirini kız uğruna arkasından vuruyor bi .. uğruna neler neler yapıyorlar. sen relax ol kendiliğinden gelişir.

22 oldu hala bişi yok diye düşünce sisteminden çık ilk olarak , lisedeykende 17 oldu hala bişi yok diyorsundur muhtemelen. öyle düşünme. sen akışına bırak.

Mutlu ve Huzurlu olman için önünde HİÇBİR ENGEL YOK!

anlatabilmişsem ne mutlu bana.

Hocam küçümsemek olmasa bile el altından çok şakalar dönüyor.

Kızlar için değişenleri yakınen tanıdım zaten bolca.

Herşeyin hayırlısı olsun , olmuyorsada vardır bir hayır.

Ama yalnızlık koyuyor bazen adama

• quote:

Orijinalden alıntı: eerenn

quote:

Orijinalden alıntı: [TR] P.E.K.E.R

bı tanesıne dıgerlerınden fazla degr verdıgını bellı et
    hıc bır kıza kardesım deme
    akıcı hareketlerde bulun konusman duzgun olsun
    kızla konusurken ne hızlı ne yavas kızın konusma hızına gore kendını ayarla o tonda konus.

son olarak para her seyı alır

Parayla her şeyi yapabileceğini düşünen insan para için her şeyi yapar ;)

Hiçbir zaman çok parası olan biri olmadım.
    Buna rağmen güzel şeyler yaşadım.
    Bu işin para ile alakası yok.
    Para ile anca cinsel anlamda bir ilişki kurabilirsin.
    O da emin olun normal bir ilişkinin yanında hiç kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: (Coldplay)

quote:

Orijinalden alıntı: mertkanabi

Böyle hep en kötüyü düşünmiyeceksin , ders konusunda da arkadaş konusunda da ve kız konusunda da..
    biraz pozitif düşün , moralini her konuda yüksek tut. herşey kendiliğinden gelişir. merak etme sen kafa dengin kızı bulacaksın. reel hayattaki arkadaşlarının 22 yaşında hala sevgilin olmamasına küçümseyerek baktığını tahmin edebiliyorum , bu konuyuda forumda paylaşman güzel birşey. reel hayatta millet birbirini kız uğruna arkasından vuruyor bi .. uğruna neler neler yapıyorlar. sen relax ol kendiliğinden gelişir.

22 oldu hala bişi yok diye düşünce sisteminden çık ilk olarak , lisedeykende 17 oldu hala bişi yok diyorsundur muhtemelen. öyle düşünme. sen akışına bırak.

Mutlu ve Huzurlu olman için önünde HİÇBİR ENGEL YOK!

anlatabilmişsem ne mutlu bana.

Hocam küçümsemek olmasa bile el altından çok şakalar dönüyor.

Kızlar için değişenleri yakınen tanıdım zaten bolca.

Herşeyin hayırlısı olsun , olmuyorsada vardır bir hayır.

Ama yalnızlık koyuyor bazen adama

Hem de nasıl... bu durumda olmayan bilemez anca boşver olmasa da olur masalları anlatırlar.

• bende hiç aşık olamıyorum(ne sevcem elin kızını) sadece cinsel gözle bakıyorum kızlara
    birde bir kıza iltifat falan edince(çok nadir oluyor) kendimi küçük düşmüş gibi hissediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

quote:

quote:

yahu adam bir şey dememiş ki. her şeyin ölçüsünde olması gerektiğini ve eğer müslümanım diyorsan dinin kurallarının bu olduğunu söylemiş. bunlar bir nevi tavsiye ve uyarı niteliğindedir. sen yine de istediğini yapmakta özgürsün. herkes için diyorum biraz anlayıp da yorum yapınız yahu.

ayrıca @budden arkadaşımın dediklerine aynen katılıyorum. görünen köy kılavuz istemez.

Burası da bir forum unutmayın. O görüşe karşıyım bunu da dile getiriyorum. Anlamamda kesinlikle bir sorun yok.

Siz zaten her şeyi çok iyi bilirsiniz. Görünen köy klavuz istemez pek tabi. Bu adamın tanışacağı ve sevgili olacağı kişiyle ileriyi düşünüp düşünmeyeceğini nasıl bilebilirsiniz? Bu kadar küstahça bir yazıyla onun sadece gönül eğlendirmek istediğini bilebilecek kadar Allah mısınız?

• quote:

Subhanallah up mümin kardeşim tamam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

quote:

quote:

Burası da bir forum unutmayın. O görüşe karşıyım bunu da dile getiriyorum. Anlamamda kesinlikle bir sorun yok.

Siz zaten her şeyi çok iyi bilirsiniz. Görünen köy klavuz istemez pek tabi. Bu adamın tanışacağı ve sevgili olacağı kişiyle ileriyi düşünüp düşünmeyeceğini nasıl bilebilirsiniz? Bu kadar küstahça bir yazıyla onun sadece gönül eğlendirmek istediğini bilebilecek kadar Allah mısınız?

Fazla ileri gidiyorsun. Olayı çarpıtıyorsun. Forumda yapılan genel muhabbetten bahsettik. Genelleme yaptık. Forumda dönen çoğu kız muhabbeti bu yönde dedik. Kimsenin tabii ki içini bilemeyiz, niyetini de. Yukarıda yazdıklarım sanırım seni rahatsız etti, yarası olan gocunur misali. Neyse, anlayan ne demek istediğimizi anlamıştır.

• Bizimde yaş 20 ama 1 tane bile diyemeyeceğim yarım bi ilişkim olmuştu. Daha da yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.