Şimdi Ara

Yarışma:Monster ABRA A7 Şık ve İnce Oyun Bilgisayarı İncelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
2
Favori
15.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nfa54

kardesim bende eklemeyi dusunuyorum bir seyler konuya var mi fikirlerin

Sadece tek önerim olabilir. Videonun alt kısmına videoda bahsettiklerinizi kısa kısa özet geçebilir. Böylece kullanıcıların hem içerik hakkında daha çok bilgilenmesini, hemde videonun tamamını izlemeyen üyelerin kafalarında soru işareti kalmamasını sağlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Times

quote:

Orijinalden alıntı: nfa54

kardesim bende eklemeyi dusunuyorum bir seyler konuya var mi fikirlerin

Sadece tek önerim olabilir. Videonun alt kısmına videoda bahsettiklerinizi kısa kısa özet geçebilir. Böylece kullanıcıların hem içerik hakkında daha çok bilgilenmesini, hemde videonun tamamını izlemeyen üyelerin kafalarında soru işareti kalmamasını sağlayabilirsiniz.

guzel dusunmussun bos zamanimda halledeyim o iside

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ellerine sağlık dostum :).Başarılar yarışmada

• SirDavos kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim...
  • Artık bu inceleme favori durumuna geldi... Son hali, oldukça mesafe kat etmiş durumda... Tebrikler...
  • İncelemeyi okudum. Bana taraflı gibi geldi. Özellikle eksiler olarak verilen başlık altında oyun bilgisayarı kullanan şahsın pek umursamayacağı noktalardan bahsedilmiş. Emin değilim ama hiçbirimiz Battlefield'ı touchpadle oynamıyoruzdur sanırım veya uygun bir ses sistemi/kulaklık olmadan oynamıyoruzdur.

Eksilere SSD bulunmayışı da eklenmeli. Benim kanaatime göre önemli olan sonradan eklenebilmesi değil, alırken içinde gelmesi gerektiğidir. O kadar para döküyoruz şu cihazlara. Bir zahmet de SSD koysunlar içine.

Ben de geniş ekranı çok sevsem de iş notebook olunca her nedense gözümde taşınabilirlik daha ön plana çıkıyor ve 17 yerine 15 inç modeller dikkatimi çekiyor. Tercih meselesi tabii. Yine cihazın ağırlığı da bu şartlar altında incelersek bence biraz fazla. MSI GE60 serisine baktığımda ağırlık olarak 2.6kg görüyorum. Ortalama değer bu olmakla beraber beni yine de tatmin etmeyen bir değerdir. MSI GS60 serisine bakarsak da takdire şayan bir ağırlık var: 2kg ve de çok çok ince yapılı bir makine. Isınma sorunları olabileceği yorumu geliyor akla ama MSI bu konuda çok iddalı. Şahsen ben bu iddaya güveniyorum. Ayrıca aynı konseptte bir makinayı Razer da yaptı, Blade serisiyle ve bu makina da yapılan yorumların aksine ısı konusunda harikalar yaratmakta. Son olarak bu özellikler yarattıkları farkları fiyata da yansıtıyor. Ama bence oyuncu notebooku üretecek olan firmanın ordan burdan kısıp makinayı ucuzlaştırmaması ve alacak olan kişinin de kesenin ağzını centilmence açması gerekir ki uzun ömürlü bir çözüm bulunabilsin, herkes memnun olsun.

• Eline saglik hocam, guzel inceleme olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: OsbourneReynolds

İncelemeyi okudum. Bana taraflı gibi geldi. Özellikle eksiler olarak verilen başlık altında oyun bilgisayarı kullanan şahsın pek umursamayacağı noktalardan bahsedilmiş. Emin değilim ama hiçbirimiz Battlefield'ı touchpadle oynamıyoruzdur sanırım veya uygun bir ses sistemi/kulaklık olmadan oynamıyoruzdur.

Eksilere SSD bulunmayışı da eklenmeli. Benim kanaatime göre önemli olan sonradan eklenebilmesi değil, alırken içinde gelmesi gerektiğidir. O kadar para döküyoruz şu cihazlara. Bir zahmet de SSD koysunlar içine.

Ben de geniş ekranı çok sevsem de iş notebook olunca her nedense gözümde taşınabilirlik daha ön plana çıkıyor ve 17 yerine 15 inç modeller dikkatimi çekiyor. Tercih meselesi tabii. Yine cihazın ağırlığı da bu şartlar altında incelersek bence biraz fazla. MSI GE60 serisine baktığımda ağırlık olarak 2.6kg görüyorum. Ortalama değer bu olmakla beraber beni yine de tatmin etmeyen bir değerdir. MSI GS60 serisine bakarsak da takdire şayan bir ağırlık var: 2kg ve de çok çok ince yapılı bir makine. Isınma sorunları olabileceği yorumu geliyor akla ama MSI bu konuda çok iddalı. Şahsen ben bu iddaya güveniyorum. Ayrıca aynı konseptte bir makinayı Razer da yaptı, Blade serisiyle ve bu makina da yapılan yorumların aksine ısı konusunda harikalar yaratmakta. Son olarak bu özellikler yarattıkları farkları fiyata da yansıtıyor. Ama bence oyuncu notebooku üretecek olan firmanın ordan burdan kısıp makinayı ucuzlaştırmaması ve alacak olan kişinin de kesenin ağzını centilmence açması gerekir ki uzun ömürlü bir çözüm bulunabilsin, herkes memnun olsun.

Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için... Touchpad kısmı ile başlarsam, bu bilgisayar Battlefield açmadan önce taşınabilir olduğu için her an her yerde mouse taşımanız gerekmekte. Taşımak istemeyen kullanıcılarda olabilir. Bu onlar için pek iyi olmaz çünkü touchpad beklenen kaliteyi vermiyor. Kulaklıkta yine kişisel tercihe kalmış ben yorumumu belirttim.

Eksilerde SSD olması gerekmiyor. Bence de önemli bir sorun ama biliyoruz ki şuan SSD fiyatları pekte uygun değil. Fiyat anlamında cihazı çok daha alınabilir kılması için SSD'nin kullanıcı tercihine bırakılması bence daha iyi olmuş. SSD'ye ihtiyaç duymayan kullanıcılarda var sonuçta. Cihazla gelen SSD pahalı ve istediğiniz model gelmeyebilirdi. İstediğiniz modeli tercih etmeniz artık size kalmış.

Bahsettiğiniz bütün şeyler... Ağırlık, ekran boyutu, SSD tercihi, touchpad, kulaklık hepsi aslında kişisel isteklere kalmış. Monster bu cihazda uygun fiyat politikasını tercih etmiş. Dediğiniz gibi yaratılan farklar fiyata çok güzel yansıyor. İmkanı olan olmayan herkesin kullanması için bu tip kullanışlı ve esnek ürünler olması bence daha iyi. Tabi ki diğer her şey gibi buda kişisel bir tercihtir. Bende konumda görüşlerimi bildirdim. Umarım bunları okuduktan sonra hala taraflı olduğumu düşünmüyorsunuzdur.

Son olarak not bu yorumda yazdıklarım zaten konuda da bulunmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Times -- 14 Mayıs 2014; 8:25:30 >

• Gerginix kullanıcısına yanıt
    Hocam, görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
  • Ellerine sağlık, hakkını vermişsin Türk firmasıysa kesinlikle desteklenmeli kanaatindeyim, eksiklerinide zamanla gidereceklerdir.

• Ashera kullanıcısına yanıt
    Beğendiğinize sevindim. Aradığınız özelliklerde aynı ama başka marka iki notebook varsa, birisi x markası diğeri Monster ise özellikle fiyatı daha sonra ise servisi ve firmanın kullanıcılara sunduğu olanaklar sayesinde eminim ki insanlar Monster'ı tercih eder.
  • Güzel ve ayrıntılı bir inceleme.

Böyle bir makineyi kim istemez ki .
  • Güzel inceleme
  • Güzel bir inceleme olmuş eline sağlık
  • Oyun oynamayı seven için güzelmiş.Teşekkürler bilgi için:))
  • Hocam 860 maxwell değil kepler galiba maxwell olanı 770 den daha güçlüdür ama kepler ondan güçsüzde yukarıdaki testlere de bakarsam maxwell olmadığı için ultrada 30 fps üstü zor olur çok ayar kısmak gerekir...
    İnceleme güzel olmuş tebrik ederim bir tek benchmark testleri eksik kalmış ama eğer laptop elinizde olsaydı onu da yapacağınıza eminim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @The Times : İncelemeniz etkili ve çok fazla gereksiz detaylara inilmeden, ancak detaylarda atlanmadan gayet güzel hazırlanmış. Bu incelemede sizin kendi yorumlarınız da tek tük bazı yerlerde geçmiş ancak bir incelemeyi yapanın tecrübesine güvenen kişiler için güvence oluşturur.

Kısacası gayet güzel bir inceleme, videolara biraz daha ağırlık vermelisiniz. Görsel hafıza daha etkili bu konularda.
  • Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için...
  • yazılı metnin hepsini siz mi hazırladınız.anlatım güzel olmuş. akıcı bir şekilde okunuyor. resimler de kaliteli. insanın aklında pek soru işareti kalmıyor. beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emresalvation

yazılı metnin hepsini siz mi hazırladınız.anlatım güzel olmuş. akıcı bir şekilde okunuyor. resimler de kaliteli. insanın aklında pek soru işareti kalmıyor. beğendim.

Evet ben hazırladım. Teşekkür ediyorum... Beğenmenize sevindim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.