Şimdi Ara

Yarış oyunlarını max. detayda oynatabilecek sistem tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bu sistem toplama işlerinden uzun süredir uzağım son yıllardaki gelişmeleri takip edemedim. Bir arkadaşım oğlu için sistem tavsiyesi istedi, %95 falan araba yarış oyunları oynuyormuş, piyasadaki PC için çıkan Raly, F1,Forza gibi oyunlar.

4k ekranı yok, 1080p de max detayda, max. fps alınacak, fiyat performans bir işlemci ve ekran kartı tavsiyesine ihtiyacım var, Amd Ryzen tarafına mı bakmalı, yoksa intel nvdia yaya mı yönelmeli?
    Belirli bir bütçe yok, böyle bir sistem fiyat/performans kaça mal edilebilir. Elimizde, ekran var, ssd var 512gb, dd3(ram var ama o olmaz DDR4 ram lazım., mevcut kasa kötü durumda kullanmak istemiyorum, klavye mouse seti var.

Alacağım malzeme, kasa güç kaynağı dahil, ddr4 ram, anakart, işlemci, ekran kartı.

Burda kazın ayağı ekran kartı ve işlemci.

Ne önerirsiniz?

• içimden bir ses aa kapatıp 1080pde max ayarda rx 580 8gb ile hiçbir yarış oyununda 60fpsnin altına düşmezsiniz diyor (1.499tl)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci olarak ne seçilmeli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe belirlemeden tavsiye vermek çok zor alabiliyorsa RX 5700, 5700xt, 2060S, 2070 alsın ekran kartı. İşlemcide Ryzen 5 3600 ve üzeri modeller üzmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Bütçe belirlemeden tavsiye vermek çok zor alabiliyorsa RX 5700, 5700xt, 2060S, 2070 alsın ekran kartı. İşlemcide Ryzen 5 3600 ve üzeri modeller üzmez.
    Fiyatlara baktım onlar baya yüksek ekran kartı için, 2bin civarı falan makul olur. Ryzen 5 işlemci olarak uygun fiyatı.
  • Yarış oyunu için 60 FPS önemli. Gtx1660, 5600xt e.kartı tercih edilebilir.
    İşlemci olarak intel 10400 tercih edilebilir.
    AMD de 3600 iyi seçim olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.