Şimdi Ara

Yarın İlk Kez Uçak ile Yoluculuk Yapacağım Tavsiyeler ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefon artık kullanılabiliyor mu arkadaşlar ? tavsiyeleriniz nedir ilk kez uçak ile yoluculuk yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maul* -- 24 Ağustos 2017; 23:49:17 >

• Hadi hayırlısı. Benim ilk uçak yolculuğum toplamda 3 uçak ile kıtalar arası olmuştu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyem şimdiden online check-in yap. Otomatik atanan koltuk cam kenarı gelmezse çık bi yarım saat kadar sonra tekrar dene.

• Check-In yaptım atanan koltuk dışında kolktuk seçimine 20 lira ücret istiyor pegasus o yüzden atanan koltuğu kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maul*

Check-In yaptım atanan koltuk dışında kolktuk seçimine 20 lira ücret istiyor pegasus o yüzden atanan koltuğu kullandım.

Hangi koltuğu verdi? A ya da F ise cam kenarıdır.

Edit: Su 3 liraydı en son.

Bir dahaki sefere ya check-in başlar başlamaz yap ilk yolcuya 17F verir daima. (Acil çıkışın bir arkası sağ cam kenarı) Ya da baktın cam kenarı vermemiş işlemi onaylamadan çık biraz bekle başkası check-in yapsın o koltuğa. Tekrardan gir dene cam kenarı verene dek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Booker DeWitt -- 24 Ağustos 2017; 23:57:37 >
  • Sakız al yanına çok yukarıda basınç oluyor sakız rahatlatır

• İlk binişimde kalkışta beklemediğim için beynim yamulmuştu.Kalkışta böyle kafan sıkışıyor gibi gelecek.Çok rahatsız olursan gözlerini kapa düzelene kadar hocam.İlk seferde olur sonra alışırsın zaten

• Allah uçak kazası vermesin

• toplamda 2 kez yurtdısı tecrübem oldu hepside aktarmalı ucuslar . onun dısında yurtıcı bıkac tane oldu . ayın 15 inde almanyadan istanbul ankara ucusunu gerçekleştim. söyle söyleyim 3 4 saat sürüyor bi yurtdısı cidden sıkılıyorum. yurtiçi ucuslarını gerçek uçmak sayılır mı bilmiyorum ankara ist 35 dakika sürdü .

Yurtdısında daha yüksekten gidiyor , belki daha hızlı gittigi oluyodur, en önemlisi türkiye üzerinde türbilans denilen bir olay yok. Avrupa ALp dagları üzerinden isviçreye indim. bir türbilans oluyor tarifsiz..
  • İnis kalkislarda elektronik cihaz kullanilmaz sabitlenince serbest zaten yurtici ucuslarda kalkip inmen yarim saat 10 dk kullaniyorsun. Yurtdisi ise pasaport bilmemne ugrascan destek oluruz forumca korkmuyorsan sorun yok

• 15 kg nın dışında bagaj alma yanına (yurt dışı ise 20 kg sanırım) genelde 16-17 olunca pek sorun çıkarmıyorlar ama işini sağlama al. Geçen hafta bununla ilgili sorun yaşamıştım.
    Havalimanında yemek yeme baya pahalıdır mesela burger kingte whooper 30 tl idi
    telefonu ben uçak modunda kullanıyorum genelde bazıları onu bile yapmıyor ama bence uçak moduna alınmalı.
    Uçağa giderken yanına sıvı bir şey alma (deodorant, parfüm vs.) direk çöpe gider acımazlar.
  • Uçağın tuvaletine işe. Gerçekten acayip zevk verdi bana.
  • uçağın kalkış anının tadını çıkar, uçak hızlanırken motorun çıkardığı o ses, uçağın burnu iyice havaya kalkmışken hissedilen g kuvveti paha biçilemez
  • Hostesler teklif ediyor hocam rahat ol

• ben de binecem de, şu check ini önceden yaptırmak falan ne iş? check in ne onu bile bilmiyorum. bi bilet verdiler, kalkış saatinden 2-3 saat önce havalimanında olacağım, orda check in yaptırıcakmışım. e bilet zaten. check in yerine e bilet belgesinin çıktısını verince biletimi vereceklermiş diyolar ama, check ini önceden yaptırın falan diyorlar ben bi kaç saat önce yapsam bi sıkıntı olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdeniz1997

ben de binecem de, şu check ini önceden yaptırmak falan ne iş? check in ne onu bile bilmiyorum. bi bilet verdiler, kalkış saatinden 2-3 saat önce havalimanında olacağım, orda check in yaptırıcakmışım. e bilet zaten. check in yerine e bilet belgesinin çıktısını verince biletimi vereceklermiş diyolar ama, check ini önceden yaptırın falan diyorlar ben bi kaç saat önce yapsam bi sıkıntı olur mu

Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeler için

Check-In önceden internetten yaparsan havaalınında uğraşmazsın sıra beklemezsin rahat olur
  • kalkış anının keyfini çıkar, insanların, arabaların ve koca koca binaların yavaş yavaş küçülmesi muazzam onun dışında arabada yolculuk ediyosun gibi zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.