Şimdi Ara

silinebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
22.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 377

Frene 5 saniyeden fazla basarsan da geri gitmeye başlıyor araba. Klavyedeki geri tuşu gibi düşün freni.

Harbiden boyle bir sey var mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legendery

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: I need $

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: I need $

geri giderken gaza basmayın.

sadece debriyaj fren mi hocam nasıl yapıyoruz

evet debriyajdan hafif çek ayağını araba hareket eder durmak istediğinde debriyajı sonuna kadar bas yavaşlar araç iyice tam durmak içinde frene bas bu kadar.Geri giderken gaza basılmaz yani.

Hocam yaşaaaa sen evet böyle yapmıştım hatırladım şimdi

ya bu arada bi de mesela yokuş yukarı nasıl gidicez debriyaj iş görmez di mi yokuşta

yokuşta frene bastın durdun kaldın bi yerde diyelim.Frenden ayağını çekmıyorsun kesinlikle kuru kuru frene basma araba stop eder debriyaj+fren neyse sonra ikisinede sonuna kadar basılısın.Ayağını debriyajdan hafif hafif çekiyorsun kavrama noktasına gelince araba titremeye başlar patara kütere öyle olunca frenden çekiyorsun ayağını araba yavaş yavaş yokuşu çıkıyor sonra gazıda verdin mı yardırup çıkıyorsun yokuşu.

• çıkmaz o soru ama yine de göstereyim şöyle:

Gırgırı geçtik yardım amaçlı:
    quote:

Orijinalden alıntı: Hit Me Baby One More Time

Sınavda Geri Geri Sürdürmezler.

Cidden onu yaptırmıyorlar.Park felanda yaptırmadılar bana.Yaptırmıyorlarda zateb.Sen istop ettirme, hızlı gitme şeridine sinyaline dikkat et.Birazda adamları kafala tamamdır
    Araba süremeyip geçen gördüm ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi araknafobia -- 27 Temmuz 2012; 23:15:17 >

• Bir sey yapmana gerek yok elini arkaya attığında fitese bile gerek yok o gider.

Şaka bir yana stop ettireceğinden korkuyorsan gaz ver debriyaji yavaş yavaş bırak sıkıntı olmaz :) gaza da kokleme tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maalesef onu da gösterdiler ve soruluyormuş o yüzden şey ettimteşekkürler cevaplar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: codeGenius

Geri geri giderken gaza basmayin ne demek yahu? Direksiyon sinavinin bi kurali mi mi bu?

Adami asagiya egimli rampada durdursalar ne yapacak? Sonsuza kadar bekler artik gaza basmadan.

Sinavi gecmek icin basmasan da sonrasinda geri giderken gaza bas.

Geri geri giderken gazi ayarlamak aliskanlik ister, biraz fazla verdin mi kaza kacinilmaz olur.O yuzden de kurs hocalari riske atmamak icin boyle bir kural atar ortaya.Sinavindan sonra normal yonteme alismani tavsiye ederim.

hakkaten her araçta kavramaya başlayınca kendi gider diye bişey yok. ağırlık tork oranına bağlı birşey.

• gaza basarsan ileri gider frene basınca araba duruyosa geri gider zaten
  • Geri vitese taktıktan sonra ayağını debriyajdan yavaşça çek.Duruma göre gaza biraz bas.Geri giderken gaza basılmaz.Durmak istediğinde debriyaja bas sonra fren yap.
  • ben sınava girdiğimde geri gitme felan yapmadılar bi tane tur attık tamamdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_11

Geri vitese taktıktan sonra ayağını debriyajdan yavaşça çek.Duruma göre gaza biraz bas.Geri giderken gaza basılmaz.Durmak istediğinde debriyaja bas sonra fren yap.

Abicim geri giderken gaza basılmaz diyon ama ama duruma göre gaza bas diyon

Not : bu arada bugün sınavdan geçtim geri geri de gittim
  • quote:

quote:

Geri vitese taktıktan sonra ayağını debriyajdan yavaşça çek.Duruma göre gaza biraz bas.Geri giderken gaza basılmaz.Durmak istediğinde debriyaja bas sonra fren yap.

Orada tam anlatamadım.İlk başta gaza dokunduktan sonra bir daha gaz verilmez yazacaktım

• Bu turkiyedeki sisteme hastayım zaten sınavda ne park ettirirler ne geri geri surdururler.Düz yolda arabayı kaldırabiliyorsan veriyorlar direk ehliyeti sonra kasaplar neden çogalıyor...
  • quote:

quote:

quote:

Orada tam anlatamadım.İlk başta gaza dokunduktan sonra bir daha gaz verilmez yazacaktım

arkadaşım adam ilk yazısında beri dalga geçiyor gerçekten arabayı sürmüş olsan benzileliler zaten baştan kaybedersinde gene dizellerinde çoğunda gaza hiç basmadan ayağını debriyajdan çektiğin an araba stop eder. Herifler bilmiyorum karşıklı bilmiyorum tek dalga geçip duruyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasimsek06 -- 28 Temmuz 2012; 16:03:08 >

• quote:

1 ay önce direksiyon dersleri gördüm araba olmadığı için geriye doğru nasıl gidildiğini unuttum tek bildiğim vitesi geriye alıyoruz sonrasında ?

Yeni Ford Focus Hb Al Rahat Et
  • sen ehliyet alma bence. pratik olarak bilmesen bile teorik olarak bilmen lazım.
  • aşağı oka bas önce araba yavaslayacak duracak ve geri geri gitmeye baslayacak

Boşuna girme sınava.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sholeslot -- 28 Temmuz 2012; 16:25:18 >
  • zaten bi cacık bilmiyorsun boşuna sınava falan girme senin direksiyon eğitimin eksik tamamlanmasını iste ya da bu işten vazgec neyine senin ehliyet eğer sınavı gecersen ömrün uzun olmaz trafikte ya carparsın yüklü tazminat ödersin ya da bariyerlere gidersin hayatına yazık olur daha bu işte toy olduğun belli
  • Neyin tribini yaşıyorsunuz siz ?
    Sınava girdim ve geri geri de gittim arabayı öyle stop falan da ettirmedim ve araba benzinliydi hey Allah'ım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShoLesLoT

aşağı oka bas önce araba yavaslayacak duracak ve geri geri gitmeye baslayacak

Boşuna girme sınava.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.