Şimdi Ara

Yarımağan: 3-5 kişi soruları aldıysa bilemem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ösym başkanı sınav kolaydı demiş zuahaha.
  • kimse birşey takip etmiyor sanırım.1 milyon kişinin girdiği sbs-8'de 1500 kişi tam puan almıştı.3 milyon kişinin girdiği kpss'de bırakın da 300 kişi alsın değil mi.adamın yorumu güzelmiş "mutsuz insanların feryadı"...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbaps3

quote:

Orijinalden alıntı: oviedo

kimse birşey takip etmiyor sanırım.1 milyon kişinin girdiği sbs-8'de 1500 kişi tam puan almıştı.3 milyon kişinin girdiği kpss'de bırakın da 300 kişi alsın değil mi.adamın yorumu güzelmiş "mutsuz insanların feryadı"...

ne demek istiyosun bilader?

• quote:

kimse birşey takip etmiyor sanırım.1 milyon kişinin girdiği sbs-8'de 1500 kişi tam puan almıştı.3 milyon kişinin girdiği kpss'de bırakın da 300 kişi alsın değil mi.adamın yorumu güzelmiş "mutsuz insanların feryadı"...

1) Gerçekten soruyorum ilkokul öğrencisi misin sen?

2) Eğer değilsen şaka mı yaptın?

3) Eğer hiçbir bilgin yoksa KPSS ile ilgili bilgiledirebilirim. Hangisini tercih edersin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsfirtina -- 19 Ağustos 2010; 1:18:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsfirtina

quote:

3) Eğer hiçbir bilgin yoksa KPSS ile ilgili bilgiledirebilirim. Hangisini tercih edersin?

3 ü tercih ettim?

• R E Z A L E T !
  • quote:

quote:

quote:

3 ü tercih ettim?

Heh ben de onu bekliyodum..Şöyle açıklayım.

1)Şimdi bu full yapanların girdiği sınava sadece öğretmen adayları katılıyor.Ve onların sayıları 280 bin civarı. Yani 1 milyonun girdiği SBS ile karşılaştıramazsın.

2)Ayrıca bu sınav iki bölüm toplam 240 soru var. Hadi eğitimden full yapanlar var. Eğitim soruları da 120 soru. SBS ye baktığımızda ise 100 soru.

3)Ayrıca bu zamana kadar hiçbir KPSS sınavında full yapan olmadı. SBS de ise hersene full yapan çıkıyor.

4)Ayrıca 2006-2007 KPSS gibi ortalamaların yüksek olduğu yani sınavın çok kolay olduğu dönemlerde bile full yapan olmamıştı.

Bunlar yeter de artar. Ama inan daha birsürü şey sayabiilirim.

Sonuçta bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Şu an da baya birşey öğrendin bence ve 3 numarayı tercih etmekle iyi bi tercih yaptın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsfirtina -- 19 Ağustos 2010; 2:44:59 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

3 ü tercih ettim?

1)Şimdi bu full yapanların girdiği sınava sadece öğretmen adayları katılıyor.Ve onların sayıları 280 bin civarı. Yani 1 milyonun girdiği SBS ile karşılaştıramazsın.

2)Ayrıca bu sınav iki bölüm toplam 240 soru var. Hadi eğitimden full yapanlar var. Eğitim soruları da 120 soru. SBS ye baktığımızda ise 100 soru.

3)Ayrıca bu zamana kadar hiçbir KPSS sınavında full yapan olmadı. SBS de ise hersene full yapan çıkıyor.

4)Ayrıca 2006-2007 KPSS gibi ortalamaların yüksek olduğu yani sınavın çok kolay olduğu dönemlerde bile full yapan olmamıştı.

bunlar hiçbirşeyi imkansız kılmıyor.
    sbsye giren öğrencilerin içinde hiç eğitim almamış olanlar bile var.o yüzden öğretmendi soruydu telafi ediyor bunlar.kıyası şöyle yapalım.120-100 pek uzak sayılmaz.

280 binde 350
    1000 binde(1 milyon) 1544 kişiye denk geliyormu, hesaplayalım.

orantıyı yaptım.kpssye göre 1 milyonda 1250 kişiye denk geliyor.sbsden azmış bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oviedo -- 19 Ağustos 2010; 3:25:31 >

• Sbs le kiyaslamak zaten sacma sinavlari kendi icinde kiyaslayin.sbs de böyle kpss de böyle diye bi kiyas yapmak mevzu ne olursa olsun anlamsiz burda tartismak bile sacma.kpss de daha basit senelerde bile full ceken yokken busene 350 kisinin fullemesi supriz olamaz hele hele kari koca full yapanida duyunca kopuyo hersey tartismaya gerek yok hakkimizi aramamiz gerek.ve sadece full cekenlere de takilmamali bu olaylar gercekse 3 5 yanlis yaparak birakanlarda olmustur.kapsamli arastirilmali.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3 ü tercih ettim?

bunlar hiçbirşeyi imkansız kılmıyor.
    sbsye giren öğrencilerin içinde hiç eğitim almamış olanlar bile var.o yüzden öğretmendi soruydu telafi ediyor bunlar.kıyası şöyle yapalım.120-100 pek uzak sayılmaz.

280 binde 350
    1000 binde(1 milyon) 1544 kişiye denk geliyormu, hesaplayalım.

orantıyı yaptım.kpssye göre 1 milyonda 1250 kişiye denk geliyor.sbsden azmış bakın.

yukarıda linkleri var. eski sınav sonuçları da verilen karı-koca iki kişi eğitimden full yapmış. bu kişiler facebookdaki profillerini gelen tepkiler üzerine silmişler. birinin facebook unda işveren: malum dersane diye yazıyormuş. bu çift tek örnek değil üstelik. bunlar gibi daha çok örnek var. sadece bu çift bile soruların sızdırıldığının kanıtıdır. biraz araştırma yaparsanız sağda solda bu kişilerin tc kimlik numaraları adı soyadı vs. de var. kendiniz tckimlik numaralarını girerek ösym nin sitesinden kontrol de edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lcdekran -- 19 Ağustos 2010; 11:21:10 >

• sbs olayıyla kıyaslanmasına neden bu kadar karşı çıkılıyor anlamıyorum gerçekten. ben 2003 te lgs ye girdim 3 tane yanlışla 150 küsür olabilmiştim. oysaki son sbs de o neti yapsaydım büyük ihtimal ilk 1000 e giremezdim. 4. 5. sınıfta o zamanlar dpy sınavında türkiye de 10. falan olmuştum fakat öss de ilk 400 e zor girdim. bu seneler arasında benim çalışma tempom ya da zeka seviyem değişmedi. insanlar gerçekten yeni sınav sistemlerine çok kolay uyum sağlayabiliyorlar. sbs gibi sadece lisenizi belirleyen çok da hayat memat meselesi olmadığını düşündüğüm sınava benim kuzenlerimin nasıl çalıştığını onların arkadaşlarının nasıl çalıştığını görünce artık hiçbirşeye şaşırmıyorum. hele bu kpss gibi hayatınızın yönünü belirleyen bir sınavsa inanılmaz çaba gösterebilirsiniz. ilk seneyle ikinci sene arasında inanılmaz bir fark oluşturabilirsiniz.

yok geçen yıl çok düşük almışlar falan. bunların hepsi olabilir. çevremde ilk yıl 320(bir önceki öss sistemi) puan alamayıp daha sonra öss de sayısal-2 de ilk 100 e girmiş adam var. arkadaşlar bu tip inanılmaz artışlar her zaman mümkün. denemelerde son sene 280 le başlayıp 375 le öss puanı alanlar gördüm.(bunlar öss değişmeden önce tabii).

bence en mantıklı şey bu karı-koca zırvalarına odaklanmayıp, tc kimlikleri vererek linç kültürü oluşturmayı bırakıp, atıyorum ilk 5000 nin soru kitapçıklarına üzerine titiz bir çalışmayla bakılması için ösym e baskı yapılması. insanların isimlerini vererek tc lerini vererek saçma sapan işlerle vakit kaybetmeyin. hakkınızı arayın ama sonuç alabilieceğiniz yöntemlerle işe koyulun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilge Kaan
    sbs olayıyla kıyaslanmasına neden bu kadar karşı çıkılıyor anlamıyorum gerçekten. ben 2003 te lgs ye girdim 3 tane yanlışla 150 küsür olabilmiştim. oysaki son sbs de o neti yapsaydım büyük ihtimal ilk 1000 e giremezdim. 4. 5. sınıfta o zamanlar dpy sınavında türkiye de 10. falan olmuştum fakat öss de ilk 400 e zor girdim. bu seneler arasında benim çalışma tempom ya da zeka seviyem değişmedi. insanlar gerçekten yeni sınav sistemlerine çok kolay uyum sağlayabiliyorlar. sbs gibi sadece lisenizi belirleyen çok da hayat memat meselesi olmadığını düşündüğüm sınava benim kuzenlerimin nasıl çalıştığını onların arkadaşlarının nasıl çalıştığını görünce artık hiçbirşeye şaşırmıyorum. hele bu kpss gibi hayatınızın yönünü belirleyen bir sınavsa inanılmaz çaba gösterebilirsiniz. ilk seneyle ikinci sene arasında inanılmaz bir fark oluşturabilirsiniz.

yok geçen yıl çok düşük almışlar falan. bunların hepsi olabilir. çevremde ilk yıl 320(bir önceki öss sistemi) puan alamayıp daha sonra öss de sayısal-2 de ilk 100 e girmiş adam var. arkadaşlar bu tip inanılmaz artışlar her zaman mümkün. denemelerde son sene 280 le başlayıp 375 le öss puanı alanlar gördüm.(bunlar öss değişmeden önce tabii).

bence en mantıklı şey bu karı-koca zırvalarına odaklanmayıp, tc kimlikleri vererek linç kültürü oluşturmayı bırakıp, atıyorum ilk 5000 nin soru kitapçıklarına üzerine titiz bir çalışmayla bakılması için ösym e baskı yapılması. insanların isimlerini vererek tc lerini vererek saçma sapan işlerle vakit kaybetmeyin. hakkınızı arayın ama sonuç alabilieceğiniz yöntemlerle işe koyulun.

Senin bireysel performansın farklı kpssin mantığı farklı kpss tarihinin en kolay sınavımı ki bu 350 kişi full çekiyor ki öncesinde de böyle birşey yok, üstüne bir sürü entrika kol geziyor.Bu olağan birşey olsa birton insan ortalığı ayağa kaldırmaz bu haberlerde gazetelere düşmezdi zaten neden sbs de böyle birşey olduğunda millet ayaklanmadı bir düşünün.

Kpss zaten öss sbs gibi bir sınav değil kpss tekrar tekrar enfazla girilen sınavlardan biridir sonuçta eğitim hayatı sonlanmıştır kişinin öğretmen olabilmek için veya bir memur pozisyonuna girebilmek için her sene girer ve bu zamana kadar millet beceriksiz kimse full yapamıyor bu sene herkes ayaklanıyor .) zaten ben genel yeteneğe lafım yok onu full yapmak kolay genel kültürde birikim işi onada eyvallah ama adamlar eğitim bilimlerini full çekmiş 120 de 120 bu imkansız gibi birşey zaten.

Ona girme buna odaklanma şunu dikkate alma ee millet almış başını gitmiş biz eyvallah mı çekicez hepsine :) ve olayın sadece full çekenlerle bitmediği görüşündeyim sonuçta böyle bir girişim olduysa mutlaka içlerinde 3-5 yanlış bırakarak yapanlarda olmuştur 120 de 120 yapmamıştır da 116 doğru 4 yanlış yapmıştır sonuçta sağlam puan almak için yeterli.Kısacası soruların kaçırıldığı tespit edilse bile kişiler nasıl tespit edilecek olay sadece full çekenlerle sınırlı olmayacak ki.Belki full yapanların içinde de hakkıyla yapanlarda var onlarında itham altında kalmış olacak.Kısacası bunun altından nasıl kalkıcak ösym merakla bekliyorum.

İnşallah sonuç ne olursa olsun tatmin edici açıklama yapılır 3-5 kişi aldıysa bilemem denmez.İnsanların 3-5 puanla kaderleri değişirken böyle olaylar emeklere yazık ediyor.

• @cesin
    sanırım iyi okumadın ben sadece kendi performansımı değil etrafımda inanılmaz puan artışı yaşayanların performansını ve en önemlisi sbs olayını örnek verdim. sbs yle aynı şey değil demek altı doldurulması gereken bir argüman. sbs de 1500 kişi full çektiğinde de skandal falan denildi çok iyi hatırlıyorum. sorular kolay olduğunda bu anlamda enteresanlıklar olabilir.

tc vermeye odaklanmayın, linç etmeyin demişim eyvallah mı diyeceğim demişsin. merak ediyorum eyvallah demeyip ve yukarıdaa yazdığım öneriye destek vermeyip ne yapmayı planlıyorsun şüpheli insanlara karşı?( önerim: "en mantıklı çözüm atıyorum ilk 5000 nin soru kitapçıklarının titizlikle incelenmesi için ösym e baskı yapmak." diye yazmıştım ilk postta)insanların tc lerini verip işsizlikten gözü dönmüş(haklı veya haksız) önüne atmak değil. hakkını etkili şekilde savunmak önemli olan.

• 3-4 kişiye bile gittiyse bu da bir kopyadır ve nasıl gider?Bu kadar insanın emekleri boşuna mı gitti şimdi?
  • Ünal'a bu kadar yüklenmeyin ne olacak 300-500 kişi almışsa sorular
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilge Kaan
    @cesin
    sanırım iyi okumadın ben sadece kendi performansımı değil etrafımda inanılmaz puan artışı yaşayanların performansını ve en önemlisi sbs olayını örnek verdim. sbs yle aynı şey değil demek altı doldurulması gereken bir argüman. sbs de 1500 kişi full çektiğinde de skandal falan denildi çok iyi hatırlıyorum. sorular kolay olduğunda bu anlamda enteresanlıklar olabilir.

tc vermeye odaklanmayın, linç etmeyin demişim eyvallah mı diyeceğim demişsin. merak ediyorum eyvallah demeyip ve yukarıdaa yazdığım öneriye destek vermeyip ne yapmayı planlıyorsun şüpheli insanlara karşı?( önerim: "en mantıklı çözüm atıyorum ilk 5000 nin soru kitapçıklarının titizlikle incelenmesi için ösym e baskı yapmak." diye yazmıştım ilk postta)insanların tc lerini verip işsizlikten gözü dönmüş(haklı veya haksız) önüne atmak değil. hakkını etkili şekilde savunmak önemli olan.

Zaten piyasaya çıkan çıkmış benim dediklerim gazetelerde yazan şeyler karı-koca tabiri ben tc no vermedim.O vereni ilgilendirir.Ben olaydan bahsediyorum böyle olay var ösym nin başındaki kişi rahat rahat cevaplıyor soruları olacak iş mi? Ayrıca dediğim şu yıl 2010 gördüğün üzere hiçbirşey gizli kalmıyor anında tüm Türkiye öğreniyor şuan internet üzerinden bile şikayetlerin yayılması zaten gazetelere haber olmaya yetiyor.İlla sokaklarda eylem yapmaya gerek yok yani gönderilen dilekçelere bile çok geç geri dönüş yapılıyormuş.Zaten herşeyi engelliyorlar ee millet napsın internette anında şikayetini ortaya koyuyor.Şuan kpss için sokaklarda eylem yapılmıyor yada fiziksel şikayet çok azdır savcılık yada farklı yollarla ama internet sayesinde ciddiyetin herkes farkında ama biz sussak kimse birşey demese yazmasa böyle kapanıp gitcek.Şuan gazetelerin bile yorum sayfaları ne halde görmeniz lazım.

Olayları sukunetle karşılamamızı kimse beklemesin kısacası.Milletin canı yanarken içi sıkılırken yok öyle yapmayalım yok abartmayalım demek haliyle tepki yaratır.Zaten herkesin canı sıkkın birde bu olaylarla morali bozuluyor üstüne bu olanların normal karşılanıp sineye çekilmesi kabullenilemez.Kabullenmemekte kalkıp taş sopayla saldırmak değildir medenice eleştirmek ve hertürlü mecrada şikayetimizi sunmaktır işte interneti bu yüzden seviyorum akıllıca kullanılınca sesinizi heryere duyurabiliyorsunuz.

Ayrıca şahsım adına dilekçe göndermeyi düşünüyorum ama çok geç geri dönülüyormuş uğraşmaya değer mi tereddütteyim.Kalkıpta 1 sene sonra dönüş olacaksa esprisi kalmaz zaten :)

@unrealhead tabi :) enaz 1000 olmalıydı 350 den birşey olmaz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 19 Ağustos 2010; 17:42:50 >

• soruların sızdırıldığı kabak gibi ortada. tc kimlik numaraları çeşitli sitelerde dolaşıyor. osym nin sitesinden girip aldıkları puanı kontrol edebiliyorsunuz. ortada dolaşan screenshotların hepsi de doğru. adayların önceki yıllarda gösterdiği performans ile bu sınavdaki performansları ortada. eğitimde full yapan karı kocanın tc nolarından hangi sandıkta oy kullanacağına, kadının hangi dersanede hoca olarak çalıştığına, ssk dökümlerine - çalışıyor oldukları bilgisine bile ulaşmışlar. full yapanların arasında aynı soyadlı başkaları da var. kayseride bir dersaneden eğitimden full yapan 5 kişi var.

tüm bunlar ortadayken hala soruların sızdırılmadığını düşünen varsa beyinsiz mankurtun tekidir.
  • birşey yapmalı
  • Dün ankara ösym danışmada birçok itiraz dilekçesi veren gördüm.Kpss,öss her türlü sınavla ilgili itiraz vardı özellikle kpss için itiraz çoktu.Milleti ankaraya getirtip oradan itiraz ettirmek yıldırma politikasının bir ürünü.Memleketin dört bir yanından gelmişler bir muhattap yok.Hele öss yerleştirme sonuçları için gelen biri vardı sırf birileriyle konuşmak için gelmiş geri çevirdiler dilekçe yaz dediler.
    Bende o kadar net yaptım nasıl olduysa 72 aldım.Hazır oradayken sınav sonucuna itiraz edeyim dedim ama olan 5 lirama olacaktı.Suratsız tipler hiç yardımcı olmuyorlar zaten.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.