Şimdi Ara

YARI OTOMATİK NE DEMEK? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
214.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: giza

ayağımızı gazdan çekince devir kaybı olmuyormu?yani vites aynı kalmıyormu?
    quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

zira easytronic' in tek olumsuz yanı vites geçişlerinin klasik otomatik' lere oranla daha yavaş olması.
    Ayrıca sarsıntı olayını da vites değiştirirken ayağınızı gazdan bir anlığına çekerek yok edebilirsiniz.

Aradaki boşluğu yakalamanız lazım. Tam değiştiği anda çektiğinizde üst vitese almış oluyor zaten. Sonrada aynı devirde gidebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

ayağımızı gazdan çekince devir kaybı olmuyormu?yani vites aynı kalmıyormu?
    quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

zira easytronic' in tek olumsuz yanı vites geçişlerinin klasik otomatik' lere oranla daha yavaş olması.
    Ayrıca sarsıntı olayını da vites değiştirirken ayağınızı gazdan bir anlığına çekerek yok edebilirsiniz.

Aradaki boşluğu yakalamanız lazım. Tam değiştiği anda çektiğinizde üst vitese almış oluyor zaten. Sonrada aynı devirde gidebilirsiniz.

• Arkadaşım yarı ototmatik harika bişeyy, şimdi otomatik viteste normalinde 5 vites warsa 5 inide otomatik olarak şanzuman atıyor, yarı otomatikse ise 1 . vitesi sen 2 . vitesi o atıyo bi şekilde iş birliği yanii, 3. vitesi gene sen 4 ü o atıyo karışık bişyy yaniii aslında
  • Yarı otomatik şanzuman aslında debriyajsız manuel vites. Tam anlamı bu. Çoğunlukla şehir içinde kullanılan küçük hacimli motosikletlerde kullanıldı, kullanılıyor. Otomatik viteslerde tork konvertörü debriyaj görevi görür. Şu zamanlarda pek çok markanın sunduğu çok çeşitli isimlerle anılan yarı otomatik dediğiniz elektro - hidrolik şanzumanlardır. Bunlar manuel vites tabanlı olup, debriyaj ve vites değişimleri otomatikleştirilmiştir.
  • iyice karıştı işler.hiç bişey anlamadım dediğinden.
    quote:

Orjinalden alıntı: serty23

Arkadaşım yarı ototmatik harika bişeyy, şimdi otomatik viteste normalinde 5 vites warsa 5 inide otomatik olarak şanzuman atıyor, yarı otomatikse ise 1 . vitesi sen 2 . vitesi o atıyo bi şekilde iş birliği yanii, 3. vitesi gene sen 4 ü o atıyo karışık bişyy yaniii aslında
  • Yarı otomatik şanzuman diye genellemek yanlış.

Her markanın kendi sistemi var. Kimisi tork konvertörü kullanıyor, kimisi balata kullanıyor. Kimisi de CVT sistem kullanıyor ki asıl gerçek CVT Türkiye'de çok az...

Marka bazında sorarsanız daha net cevaplar alırsınız...
  • hocam corsa easytronic düşünüyoruz.1,0 cc. sizden de fikir almak isterim!
    quote:

Orjinalden alıntı: O.B.K

Yarı otomatik şanzuman diye genellemek yanlış.

Her markanın kendi sistemi var. Kimisi tork konvertörü kullanıyor, kimisi balata kullanıyor. Kimisi de CVT sistem kullanıyor ki asıl gerçek CVT Türkiye'de çok az...

Marka bazında sorarsanız daha net cevaplar alırsınız...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gyrmann

basitçe soyle açıklayabilirim.
    bu tip şanzumanlar da d konumunda araç surekli gaz almaz.
    daha az yakıt tuketımı hesaplanır ve maliyet olarak da daha uygun bir şanzumandır.
    ancak tam otomatik gibi davranamaz.bayırda falan kacırır aracı.
    yani bir nevi debriyajsız manuel gibi de dusunebilirsiniz.

aracı kaçırması ne demek kaçırınca noluyo?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesis

aracı kaçırması ne demek kaçırınca noluyo?

Yokuşta geriye kaçırması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 31 Mart 2008; 15:11:53 >
  • arkadaşlar birisi bu yazıya açıklama getirsin yav.ne demek 1 ben 2 yi araba 3 ü yine ben.....
    quote:

Arkadaşım yarı ototmatik harika bişeyy, şimdi otomatik viteste normalinde 5 vites warsa 5 inide otomatik olarak şanzuman atıyor, yarı otomatikse ise 1 . vitesi sen 2 . vitesi o atıyo bi şekilde iş birliği yanii, 3. vitesi gene sen 4 ü o atıyo karışık bişyy yaniii aslında
  • quote:

arkadaşlar birisi bu yazıya açıklama getirsin yav.ne demek 1 ben 2 yi araba 3 ü yine ben.....
    quote:

Arkadaş espiri yapmaya çalışmış. Takma hocam.
  • haa ben gülmeyi unutmuşum.ha ha ha
  • Hocam sen easytronic in vites geçişleri sarsıntılymış falan filana pek takma, aracın ne zaman vites değiştireceğini bilmediğin için ilk zamanlarda insana sarsıntılıymış gibi geliyor, manuelde sen zaten kendini vites değiştirmeye ayarlıyorsun o nedenle oluşan sarsıntıyı zaten sallamıyorsun, ama bu meretler sen daha hızlanacak diye beklerden aniden vites değiştirmeye kalkınca sarsıntı yapıyormuş gibi geliyor en çok üç günde alışırsın merak etme. 4 yıldır MMT kullanıyoruz başımıza henüz bir iş açmadı
  • İki yıldır triptronik vitesli araç kullanıyorum. Mükemmel birşey. Alışınca alacağın her araçta aramaya başlayacaksın. Emin ol.
  • @giza kardeşim ne güzel sorular soruyorsun ya
  • bir şey sorabilir miyim şimdi o zaman DSG ve i-shift hem otomatik hem de yarı otomatik mi?
  • konu coşmuş güzel ama kavramlar çok karışmış bilen birinin baya bir toparlaması gerekecek yoksa bizim kafalar daha çok karışacak
  • Easytronicin ne olduğunu ilk mesajımdan anlayabilirsiniz.
  • quote:

ben hayatımda böyle bişey duymadım bilmiyorsun bari sallama
  • o senin güzelliğin.senin kadar hızlı olamasamda bi şeyler yapmaya çalışıyoruz.
    quote:

Orjinalden alıntı: forbest

@giza kardeşim ne güzel sorular soruyorsun ya
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.