Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.234
Cevap
74
Favori
135.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle katılıyorum. Avukatlara boş yere para yedirmeyin. Bu işlemler herkesin takip edebileceği basit işlemler. Dosya masrafı konusunda mağdur olanlara yol göstermek için şu linke göz atmanızda fayda var. Şahin41 rumuzlu kişinin bütün yorumlarını okuyun.http://www.hukuki.net/showthread.php?103461-ihtiyac-kredisi-Dosya-masrafi-Banka-karsi-dava-acti/page4
  • banka ödemedi dosya masrafını 3 ay geçti kararın üzerinden.icraya vereceğim takip dilekçesi nasıl yazılır iyi bir örneğini bulamadım mecbur avukata vereceğim artık.
  • ---2 SENE ÖNCE VAKIFBANKTAN TÜKETİCİ BAYRAM KREDİSİ ÇEKTİM VE YENİ BİTTİ.

---275TL DOSYA MASRAFI GÖZÜKÜYOR.BEN DE ÖDEME PLANI VAR ORDA YAZIYOR AMA O BELGEDE BANKA ONAYI YOK.

---- AYRICA SİZCE TÜKETİCİ MAHKEMESİNE GİTMELİMİYİM? DEĞER Mİ?KAZANMA ŞANSIM NEDİR? YARDIMCI OLACAK VAR MI?
  • Benim kredi de kullandirim komisyonu yaziyor yine de geri alabilirmiyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: screamtoronto

---2 SENE ÖNCE VAKIFBANKTAN TÜKETİCİ BAYRAM KREDİSİ ÇEKTİM VE YENİ BİTTİ.

---275TL DOSYA MASRAFI GÖZÜKÜYOR.BEN DE ÖDEME PLANI VAR ORDA YAZIYOR AMA O BELGEDE BANKA ONAYI YOK.

---- AYRICA SİZCE TÜKETİCİ MAHKEMESİNE GİTMELİMİYİM? DEĞER Mİ?KAZANMA ŞANSIM NEDİR? YARDIMCI OLACAK VAR MI?

Merhaba, 275,00 TL İÇİN tüketici mahkemesi değil tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekmektedir. İkametgahınızın bağlı bulunduğu hakem heyetine dilekçe ve dekontla başvurursanız geri size iadesi yönünde karar çıkacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odessa.13

Benim kredi de kullandirim komisyonu yaziyor yine de geri alabilirmiyiz.

dosya masrafı=kullandırım komisyonu aynı şeydir, geri alabilirsiniz
  • Faydalı bir konu olmuş, yakın zamanda konut kredisi kullanacagım, konu içeriğini henüz tam anlamıyla inceleyemedim ama böyle bir yasa varken Ziraat Bankası gibi kamu bankalarının dahi hala %2 dosya masrafı diye diretmesi ironik.
  • Stearin S kullanıcısına yanıt
    Çok basit. Ne koparırsam kârdır.
  • av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    peki
    BEN DE ÖDEME PLANI VAR ORDA YAZIYOR AMA O BELGEDE BANKA ONAYI YOK.

onaylı mı gerekiyor? onaylı gerekiyorsa herhalde onaylı döküm için para isteyecekler. DEğer mi? kesin kazanır mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: odessa.13

Benim kredi de kullandirim komisyonu yaziyor yine de geri alabilirmiyiz.

dosya masrafı=kullandırım komisyonu aynı şeydir, geri alabilirsiniz

teşekkür ederim bakalım cuma günü evrakları verdik nasıl sonuçlanacak. elimizde patlamasın da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odessa.13 -- 9 Şubat 2014; 10:48:57 >
  • av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    Yasin bey merhaba. Mümkünse belirttiğiniz olumlu sonuçlanan karar örneklerinden göndermeniz mümkün mü acaba? Benden de böyle bir taahhüt yazısı alındı. Yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Yasin bey merhaba. Mümkünse belirttiğiniz olumlu sonuçlanan karar örneklerinden göndermeniz mümkün mü acaba? Benden de böyle bir taahhüt yazısı alındı. Yardımcı olabilir misiniz?

Son mahkememizde gerekçeli karar yazılmadı henüz, daha önceden de olumlu çıkan kararlarda gerekçede hakim yazı alınması hususu na değinmeden aynı bankadan faizlerin düşmesi sebebi ile yapılandırmada sanki kredi ödenmiş ve yeniden kredi çekilmiş gösterilmesini haksız bularak alınan%2 erken kapama ücretinin iadesine karar vermişti, bazı davalarda bankalar bu yazıları göndermedi, küçük yerlerdeki tüketici hakem heyetleri de müzakere edilmiştir diye red kararı verildiğini gördük bu da yanlıştır, hakem heyeti kararının kaldırılması için dava açtık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aybala5

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halley yıldızı

Vakıfbanktan refinansman ya da dosya masrafı ücretini geri alabilen var mı acaba ?

vakıfbanktan çok sayıda dosyadan dosya masrafı ve yapılandırma ücreti geri aldık

Yasin Bey Merhaba,
    Ben vakıfbank tan kredi çektim ama çekerken bana yazı ile iade istemeyceğime dair yazı yazdırdılar; yaklaşık 5 ay önce çektim. Müşteriler masrafları için dava açtığından artık bu yola girdiklerini söylemişlerdi. 2bin tl civarı para verdim. Benim durumumdakiler için öneriniz var mıdır, bizde alabilir miyiz.
    Teşekkürler.

Sizin gibi yazi alinanlarla ilgili actigimiz davalar olumlu sonuclanmistir

Teşekkürler Yasin Bey; konunun takibindeyim. Insallah bizde verdiğimiz luzumsuz paraları alırız.

• İnşaallah, kararları yazılınca burada ve dthukuk.com adresimizde yayınlayacağım

• merhaba; 2 yıl önce ziraat bankasından çektiğim kredi için THH'ye başvurdum(2000 TL),fakat THH masrafların yazılı olduğu bölümde imzam olduğundan dolayı olumsuz yanıt verdi,
    15 gün içinde asliye mah. itiraz edebileceğim söylendi,
    benzer durumda olan kişiler var mı ,asliye mah. süreç nasıl işleyecek acaba?
  • merhaba ,
    ben 2009 yılında Halkbank'tan konut kredisi aldım
    onun masraflarını ne şekilde iade alabilirim , izleyeceğim yol hakkında ve alabilme şansım hakkında bilgi verebilir misiniz?
    ayrıca her yıl hayat sigortası ve konut sigortası ödetiyorlar ,onun için herhangi bir şey yapabiliyor muyuz arkadaşlar?
  • Merhaba arkadaşlar. 11.01.2013 tarihinde halkbankasından 85.000 tl konut kredisi kullandım. alınan masrafları aşağıda belirttim. başka bir bilgi isterseniz onuda veririm ücret geri alınabilirmi? nekadarı alınır? nereye başvurmalıyım? vede son olarak başvuru için gerekli dilekçe örneği linki verirseniz memnun olurum. teşekkürler.

kredi tutarı..............85.000 tl
    kredi vadesi............120 ay
    dosya ücreti............750 tl
    ekspertiz ücreti.......400 tl
    ipotek tesis ücreti....250 tl
    sigorta hariç toplam masraf....1400 tl
  • Dosya ücretinin içinde ne var ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *planet*

merhaba; 2 yıl önce ziraat bankasından çektiğim kredi için THH'ye başvurdum(2000 TL),fakat THH masrafların yazılı olduğu bölümde imzam olduğundan dolayı olumsuz yanıt verdi,
    15 gün içinde asliye mah. itiraz edebileceğim söylendi,
    benzer durumda olan kişiler var mı ,asliye mah. süreç nasıl işleyecek acaba?

2000 TL için hakem heyeti kararı bağlayıcı değil tüketici mahkemesinde dava açmanız gerekmekte DİKKAT!!!!!! ZİRAAT BANKASI MASRAF VE KOMİSYON ADI ALTINDA TEK KESİNTİ YAPMAKTA VE TEK DEKONT VERMEKTEDİR. BUNUN İÇİNDE EKSPERTİZ, SİGORTALAR, VE KOMİSYON VARDIR. BANKANIN GERÇEK YAPTIĞI MASRAFLARI İSTERSENİZ BANKA DAVA AÇIP KISMEN GERİ ALABİLİR KISMEN KAZANACAĞI İÇİN AVUKATLIK ÜCRETİ VE MASRAF ÖDEYEBİLİRSİNİZ. ZİRAAT BANKASINDAN DEKONT ALIRKEN MUTLAKA NE KADARININ KOMİSYON(DOSYA MASRAFI) OLDUĞUNU AYRICA ÜZERİNE YAZDIRIN

• cevap için teşekkürler,ekstrede şöyle yazıyor;

kullandırım komisyonu:1.500 TL
    Kullandırım ekspertiz ücreti:800 TL
    ipotek tesis ücreti:200 TL
    ekspertiz komisyon iadesi:495 TL
    ziraat sigorta:146 ve 126 TL iki adet
    ziraat hayat ve emeklilik: 159 TL

ben ilk 3ü için 2005 TL'lik iade talebinde bulunmuştum.Ayrıca THH bu tür başvurulara 3000 TL'ye kadar(yanlış hatırlamıyorsam) biz bakıyoruz demişti.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.