Şimdi Ara

YARDIRIN BEYLER! Kanada iltica basvurularini mahkemeye gerek kalmadan kabul etmeye basladi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
25
Favori
36.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkenin düştüğü hal ilk defa işe yaradı!

Kanada hükümeti,
    Afganistan, Burundi, Mısır, Eritra, Irak, Suriye ve Yemen'den iltica edenleri, herhangi bir şekilde mahkemeye almadan kabul ediyordu.
    Bugün yaptığı açıklamayla Türkiye vatandaşlarını da aynı statüye aldı.

YARDIRIN BEYLER! Kanada iltica basvurularini mahkemeye gerek kalmadan kabul etmeye basladi.

Kaynak:
    http://irb-cisr.gc.ca/Eng/NewsNouv/info/Pages/expedited-processing-refugee-claims.aspx?platform=hootsuite

Ben valizi toplamaya basladim beyler

Edit: haberlere düsmeye basladi:
    http://m.haberdar.com/dunya/kanada-hukumeti-turkiye-vatandaslarinin-multeci-olarak-kabulunu-kolaylastirdi-h73381.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenler otogarı alt katı -- 22 Aralık 2017; 23:44:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vatan haini olması için vatan'ın senin vatanın olması lazım veya sana hizmet etmesi lazım bu vatan benim değil 3-5 cahil cühelanın vatanı adamlar istediği gibi at koşturuyorlar yarın ölsem bu vatanın vatandaşlarından 1 tanesi bana üzülmez

afganistan,türkiye,cibuti falan bunlar vatandaşların vatanı değil,vatanı yöneten 3-5 adamın vatanıdır

sana hizmet etmeyen bir şeye ihanet edemezsin,ihanet etmen için önce sana hizmet etmesi gerekli. bu vatan suriyelilerin arapların vatanı
    banane kekosundan ameleliğin saatlik minimum ücreti 14cad. tlye çevirdim 41 tl günde 8 saat çalışsan ayda 10bin tl. domates 500 tl olsun 5biniyle sefilce yaşarım orda 5binini de bankaya atarım meslekte yükselme falan olur maaşta artar zamanla 10 yılda deli gibi birikim yapar dönerim. buradan birkaç ev alır kiraya verir ölene kadar kirasıyla yaşarım işte bu yüzden kanada
    Hocam bu milliyetçilik gururu toplulukları kontrol etmek için uydurulmuş bir şey. Geriye giderseniz devlet denen sistemin kuruluş amacı birlikte yaşayan toplulukları bir sistem altında düzenli bir şekilde yaşamasını sağlamak, onlara hizmet etmektir. Ancak günümüzde devletin başına gelen kendini milletin hizmetkarı değil, efendisi olarak görüyor, kendini yükseklerde görüyor, millete saygısızca hakaretler edip tokatlayabilecek cesareti kendilerinde görüyorlar.

Şimdi işin teorik yanı bu, yani vicdanen kendini borçlu hissetmek zorunda değilsin.

Teorik yanına bakarsak, vatan kelimesi dahil dilin çoğunluğu Arapça ve Farsça. Milletimizin %50'den fazlası bu Arap kültürleriyle yetişen, büyüyen, onları seven, kardeşi gibi gören bireyler, şimdi bu "vatan" kelimesi anlamı gereği kendini ait hissettiğin ev/yurt demek, ben niye kendimi elin Arabıyla kardeş hissedeyim? Hissetmiyorum, kendimi ortadoğu insanı değil medeniyet olarak 100 yıl ileriden giden batı toplumları gibi olmak istiyorum, buna kim karışabilir, itiraz edebilir?

Şimdi bunlar argümanlar. Gelelim benim şuanki duygusal muhakememe, kesinlikle şuan şansım olsa, deseler gel rahat rahat yaşayacaksın, yine de öyle hemen atlamam, ailem, sülalem, arkadaşlarım her şeyim burada, beni buraya bağlayan toprak, devlet değil, ailedir, onun haricinde Kanada insanı eminim benim güzide şehrimin insanı gibi azıcık açık giyene laf atan, ama yeri geldimi namus bekçiliği yapan yobaz insanlar değillerdir(umuyorum), bu sebeple her yönden benim için gitmek daha mantıklı, ama dediğim gibi, ailevi yönden yapmazdım, senin bahsettiğin suni gururlarla değil.
    Ciddi anlamda "insana insan değeri verilen" medeni bir ülkede yaşamak isteyen gençler şanslarını denesinler.. Okul bitip işsiz kaldığınızda ailenizden başka sizleri bağlayan birşey olmayacak ilkokul mezunu adamın önünde elpençe divan iş dileneceğinize başka bir ülkede şansınızı denemeniz bana mantıklı geliyor.
  • Rez,buralar karışır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orayı yıkarlar...
  • Saydığın ülkeler arasında Türkiye'nin adı var. Ağlanacak halimiz var
  • 18-24 yaş aralığında bi baltaya sap olamamış kem küm ingilizce bilenler pm atsın. ilk ay kira benden sonra ortağız beraber bk gibi bi yerde asgari ücretle çalışır dilide geliştirince zamanla yükseliriz orada tertemiz bi hayat kurarız hayaller hayaller
  • Artık kanadaya gidilmez.

Bi gidecen kekolar karşında. Biz zaten onlardan kaçıyoruz ne mantığı kaldı.?

Bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 25 Aralık 2017; 14:39:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torbjorn

18-24 yaş aralığında bi baltaya sap olamamış kem küm ingilizce bilenler pm atsın. ilk ay kira benden sonra ortağız beraber bk gibi bi yerde asgari ücretle çalışır dilide geliştirince zamanla yükseliriz orada tertemiz bi hayat kurarız hayaller hayaller

ben varım yaşım 19 watsonsta çalışıyorum orda da öyle bi yer bulursam kebap ;)

• ReZ

• quote:

Orijinalden alıntı: emrelegrand

quote:

18-24 yaş aralığında bi baltaya sap olamamış kem küm ingilizce bilenler pm atsın. ilk ay kira benden sonra ortağız beraber bk gibi bi yerde asgari ücretle çalışır dilide geliştirince zamanla yükseliriz orada tertemiz bi hayat kurarız hayaller hayaller

burada da var bi watsons kaç para veriyor asgari ücret mi
  • Pm atıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Artık kanadaya gidilmez.

banane kekosundan ameleliğin saatlik minimum ücreti 14cad. tlye çevirdim 41 tl günde 8 saat çalışsan ayda 10bin tl. domates 500 tl olsun 5biniyle sefilce yaşarım orda 5binini de bankaya atarım meslekte yükselme falan olur maaşta artar zamanla 10 yılda deli gibi birikim yapar dönerim. buradan birkaç ev alır kiraya verir ölene kadar kirasıyla yaşarım işte bu yüzden kanada
  • hani şu çekimser kanada mı
  • İnşallah başvuranların hepsi kabul edilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrelegrand

quote:

burada da var bi watsons kaç para veriyor asgari ücret mi

evet

• Beyler Turkiyeden dirket iltica basvurusunda bulunabiliyor muyuz ?

• Patrick Yıldız kullanıcısına yanıt
    Bunu cevaplayin ne olur. Yarin gider yaparim basvurumu.

• Genccizer G kullanıcısına yanıt
    Turkiye’den olmuyor. Turist olarak vs. gitmek lazim.

Ya da ucuz bi dil kursuna gidicen, oraya varinca iltica edicen

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Artık kanadaya gidilmez.

Daha da vizyonsuz olunmaz herhalde. Yaşadığınız hayatı dibine kadar hak ediyorsunuz yemin ediyorum.

• hüloğğğ nereye gidiyirsiz
  • Anlamadim simdi

Iyi birsey mi kotu birsey mi ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.