Şimdi Ara

Yardım Sıfır iPhone faturalı aldım çalıntı çıktı ama faturası bende

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iPhone 6s aldım 12 kasım 2015 de gittigdiyordan sıfır faturalı uç aydır kullanıyorum fakat çalıntı olduğuna dair mesaj geldi cihazın bende bu imei numaralı cihaza ait faturası varken Nasıl böyle bisi olur
    Ve ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesajda cihazin imei numarasi falan yaziyor mu ? Para koparmak icin yeni bir dolandiricilik yontemi de olabilir. Mesaji google a yazip bi arayin bakalim.

• mobil_kirpi M kullanıcısına yanıt
    IMEI numarasını sorgulattınız mı ?
  • Faturalı cihaz nasıl çalıntı olabilir ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fatura naylondur. Gittigidiyor zaten apple'ın resmi satıcıları arasında da değil. Çalıntı da Olabilir, hiç şaşırmadım. Geçmiş olsun.

• Direk Apple'ı arayın

• Büyük ihtmalle mesajdaki imei ile senin imein uyuşmuyordur bu da mesajın balon olduğu anlamına gelir sıkıntı yoktur.
    Diğer bir ihtimal cihaz yurtdışından kaçak getirilip pasaporta işlenmemiştir bir pasaporta işleyerek sorunu çözebilir veya eğer gerçekten böyle bir dolap söz konusu ise aldığınız satıcı ile kavga edip mahkemeye vereceğinizi söyleyip telefonu iade edebilirsiniz

• Büyük ihtimalle imei numaranız birileri tarafından başka bir telefonda kullanılıyor. Faturanız sizde olduğundan şanslısınız. Ne yapmanız gerektiği aşağıda yazılı
    http://m.teknolojioku.com/haber/telefonumun-imei-klonlandi-ne-yapmaliyim-26000.html

• Evet hocam sorgulattım çalıntı yazıyor Denizli cumhuriyet savcılığından

• ahmtayd kullanıcısına yanıt
    İlk önce bende öyle düşünmüştüm fakat öyle değilmiş hocam cihaza gelen mesajla imei numarası ayni maalesef çok enterasan bi durum sıfır aldığımız cihaz ve faturalı böyle bisi gerçekten çok tuhaf

• quote:

Orijinalden alıntı: mobil_kirpi

Evet hocam sorgulattım çalıntı yazıyor Denizli cumhuriyet savcılığından

Hocam bu sorgulamayı nereden yapıyorsunuz?
  • mobil_kirpi M kullanıcısına yanıt
    Başka birisi çalınan cihazı için suç duyurusunda bulunmuştur ve imei numarasını yanlış vermiştir savcılık ile görüşüp faturanın aslını yada fotokopisini göstermeniz gerekebilir bu şekilde sorununuz çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobil_kirpi

İlk önce bende öyle düşünmüştüm fakat öyle değilmiş hocam cihaza gelen mesajla imei numarası ayni maalesef çok enterasan bi durum sıfır aldığımız cihaz ve faturalı böyle bisi gerçekten çok tuhaf

Dertsiz başa dert resmen... Geçmiş olsun. Hem imei'nin hemde marka model cihazın denk gelmesi çok zor. Muhtemel naylon fatura kesilmiş olabilir. Fatura ibrazı ile umarım sorun çözülür.
    Cihazı satın aldığın kişi ile iletişim kurabildin mi? Gelişmelerden haberdar edersen memnun olurum. Savcılık cihaza el de koyabilir belli olmaz...
  • geçmiş olsun, gelişmeleri yazarsın buraya
  • Şu gittigidiyordan alınmaz ürün hepsi burada , vatan gibi yerlerden alın sırf 100lira için başınız derde girmesin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.