Şimdi Ara

YARDIM Rx 590 i5 4690k işlemci darboğaz yapar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zamaninda toplamiş olduğum 8 gb ramli i5 4690k islemci ve msi z97 pc mate anakart evga 750 watt gold güç kaynağına sahip eski pc yi artık oyun oynama heves ve yaşını gectigim için :) hiç uprage ermedim. Fakat kardeşim kullanmaya başlamış bende ona hediye olarak vatan indiriminden 1290 tl ye sapphire pulse rx 590 aldım. Egerki darboğaza sebep olacaksa iade edip rx570 alayım bu arada monitor acer nitro serisi 24 inc 75 hz freesync .. Fıkır verebilirseniz sevinirim . Kart daha elime ulaşmadı iade edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim6330 -- 27 Eylül 2019; 0:4:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yapıştır gitsin hiç gerek yok ekstra para harcamaya

rami 2x8 yap ama

4690k overclocklandıgında gtx 1070i rtx 2060ı bile taşır şakası olan bi işlemci değil

intelin 4. nesil işlemcileri hala güçlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 20 Eylül 2019; 0:12:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

yapıştır gitsin hiç gerek yok ekstra para harcamaya

rami 2x8 yap ama

4690k overclocklandıgında gtx 1070i rtx 2060ı bile taşır şakası olan bi işlemci değil

intelin 4. nesil işlemcileri hala güçlü
    Teşekkürler kardeşim Fakat işlemci 4.10 dan sonra resetletiyor pc yi . Kütük mü diyorlar kalas mı işte o tür bir işlemci izlenimi uyandırdı bende ya da ben yapamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim6330 -- 20 Eylül 2019; 0:37:46 >
  • Overclock yaparsan iyi olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam aynı sistemi ben kullanıyorum ram kesinlikle 16 gb olmalı battlefield gibi oyunlarda drop yersiniz.o.c. yapmanız lazım bem işlemciyi 4.3 ghz e cıkardım.https://forum.donanimhaber.com/sapphire-rx590-pulse-mini-inceleme--139633815#139670275
  • ibrahim6330 İ kullanıcısına yanıt
    hocam cooler master 212 evo kullanıyorum sogutucu olarak.ayrıca azıcık bir voltajla 4.4 ghz oluyor.ben 4.3 ghz le kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

hocam cooler master 212 evo kullanıyorum sogutucu olarak.ayrıca azıcık bir voltajla 4.4 ghz oluyor.ben 4.3 ghz le kullanıyorum.
    Voltaj işini bilmiyorum hocam ben direkt mai pr0grami var ordan yapıyordum. Bendede 212 ye denk xigmatek gaia var

hocam 3.parti yazılımla o.c. saglıklı olmaz.bios girmen lazım işlmeciye o.c. yapmak basit korkma.
    https://www.youtube.com/watch?v=5F5n3eDXs4g
  • quote:

hocam 3.parti yazılımla o.c. saglıklı olmaz.bios girmen lazım işlmeciye o.c. yapmak basit korkma.
    https://www.youtube.com/watch?v=5F5n3eDXs4g
    Teşekkür ederim hocam . O halde kartı iade etmiyorum. Bu işlemci ile iş yürür doğru mu anlamışım. Zaten voltajsız 4.1 oluyor 4.2 de reset atıyor . Voltaj versem 4.4 görürüm gibi

• İ5 4.nesille zıcık dar boğaz olsa bile rx 570 den güçlü bi kart daha iyi performans verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hib.96

İ5 4.nesille zıcık dar boğaz olsa bile rx 570 den güçlü bi kart daha iyi performans verir.
    Teşekkür ederim hocam

ben 4,3 ghz de kullanıyorum hocam voltaj degerlerini eve gidince atarım.4,3 ghz bana yetti oyunlarda akıcılık anlamında baya gelisme yasadım.4,5 yuksek bir deger bir deger kullanan var ama.yine siz bilirsiniz.cok voltaj vermeyin yine de.test yapın hocam en az yarım saat aida64 veya prime95 stres testi yapın.
    gerci test yapılmıs. 75 derece cok degil.oyunlarda kac derece onlara da bakın.işlemcinin kacta kacını kullanıyor bunlar da onemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmyo31 -- 21 Eylül 2019; 17:3:54 >
  • quote:

ben 4,3 ghz de kullanıyorum hocam voltaj degerlerini eve gidince atarım.4,3 ghz bana yetti oyunlarda akıcılık anlamında baya gelisme yasadım.4,5 yuksek bir deger bir deger kullanan var ama.yine siz bilirsiniz.cok voltaj vermeyin yine de.test yapın hocam en az yarım saat aida64 veya prime95 stres testi yapın.
    gerci test yapılmıs. 75 derece cok degil.oyunlarda kac derece onlara da bakın.işlemcinin kacta kacını kullanıyor bunlar da onemli.
    Hocam çekirdek frekanslarını 4.5 olmuş işlemci 3.90 daymış . Onu 4.5 yapınca reset attı.. yanlış yapmışım

turbo modu kapattınız mı?
  • gmyo31 G kullanıcısına yanıt
    Hocam görev yönetici resmi 5 diyor

Max core 4.20

Processor cache frequency 3. 90

Görev yöneticisi mı yanlış gösteriyor

• quote:

Kapattım hocam

Max core frekansı ve processor frekansı 4.30 çekip voltajı 1.205 yaptım yukarıdaki iki terimden sadece birini videoda 4.2 yapmıştı adam ben ikisini de yaptım

• quote:

NEDEN 5.25 GÖRÜNÜYOR GÖREV YONETICISINDE :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.