Şimdi Ara

Yardım-PS4 Bekleme Modunda Oyun İndirirken Kendi Kendine Kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
7.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PS4'üm son zamanlarda bekleme modunda kendi kendine kapanıyor ve tekrar açtığımda ac3 güç kablosunu çıkarmamamı, bunun cihaza zarar verebileceği uyarısını veriyor. Ancak saatlerce oyun oynadığımı biliyorum bugüne kadar oyun oynarken hiç kendi kendine kapanmadı. Sadece yeni aldığım oyunlarda geceden indirsin diye bekleme modunda açık bırakıyorum ancak sabah kalktığımda cihaz kapanmış, oyun inmemiş ve açtığımda da ac3 kablosunu çekmeyin uyarısı ile karşı karşıya kalıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

• O hata çok tehlikeli cihaz tekrar açılmayabilir. Tr garanti varsa sony yetkiliye git söyle onlar yardımcı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam gece elektrik gitmiştir.

• İnsallah garantisi vardir

• Malesef garantisi yok, yurtdışı cihazı vede elektrik kesilmemiş onu anlayabiliriyorum. Yalnız garip olan oyun oynarken değil, bekleme modunda olması yani oyun oynarken hiç başıma gelmedi. Sizlere birşey sorabilir miyim? Bu Güç Tasarrufu ayarlarında 2 saatlik bir ayar var, oyun indirse dahi bu yüzden cihaz kendini kapatır mı? Kapatsa bile bu hatayı verir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barlas1086

Malesef garantisi yok, yurtdışı cihazı vede elektrik kesilmemiş onu anlayabiliriyorum. Yalnız garip olan oyun oynarken değil, bekleme modunda olması yani oyun oynarken hiç başıma gelmedi. Sizlere birşey sorabilir miyim? Bu Güç Tasarrufu ayarlarında 2 saatlik bir ayar var, oyun indirse dahi bu yüzden cihaz kendini kapatır mı? Kapatsa bile bu hatayı verir mi?

Hocam o ayary off yap istersen.Birde geçen gün aynysy banada oldu gece açyk byrakmy?tym sabah kapanmy?ty ama bula?yk makineside açykty gece elektrikler gitmi? ondan olmu?tu

• quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

quote:

Orijinalden alıntı: barlas1086

Malesef garantisi yok, yurtdışı cihazı vede elektrik kesilmemiş onu anlayabiliriyorum. Yalnız garip olan oyun oynarken değil, bekleme modunda olması yani oyun oynarken hiç başıma gelmedi. Sizlere birşey sorabilir miyim? Bu Güç Tasarrufu ayarlarında 2 saatlik bir ayar var, oyun indirse dahi bu yüzden cihaz kendini kapatır mı? Kapatsa bile bu hatayı verir mi?

Hocam o ayary off yap istersen.Birde geçen gün aynysy banada oldu gece açyk byrakmy?tym sabah kapanmy?ty ama bula?yk makineside açykty gece elektrikler gitmi? ondan olmu?tu

Evet hocam o ayarları off'a alıcam. İlk olduğunda bende elektrik ile ilgilidir dedim ve umursamadım ama dün yine oldu ve araştırdım. Elektrikte kesilmemiş :S can sıkıcı bir durum...

• Çok enteresan birşey okudum. Bazı TV'lerde ve PS'te bir ayar varmış ve PS açık olsa dahi, TV'yi kapatınca oda kapanıyormuş. İlginç bir durum bunun ayarlarını bulabilir miyim, bunu araştıracağım.
  • Ben oyunlarda bu bekleme özelliğini kullanmak istiyorum fakat konsoluda hiç kapamamayı düşünmüyorum haftalarca. Oyunlarda büyük kolaylık. Bekleme modundan tekrar oyuna girmesi 10 sn. civarında oluyor. Konsolu aç kapa oyunu loading etme derken 5-6 dk. varıyor. Sorum acaba hiç kapamadan haftalarca öle kalması konsola bi zarar verir mi.?
  • Hocam ben de seninle aynı durumdayım. Ps4'ü amazon'dan almıştım. Ve her bekleme moduna aldığımda bir süre sonra kapandığını görüyordum. Aynı senin anlattığın olay. Sonra biraz araştırdım foruma danıştım akım korumalı priz falan al dediler ben de sağlamından bir tane akım korumalı priz aldım ama hiçbir şeye yaramadı. Bekleme moduna aldıktan bir süre sonra tekrar yaşadım o sorunu. Artık korkudan bekleme moduna almıyorum ps4'ü. Umarım sıkıntı çıkmaz ps4lerimizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xit

Ben oyunlarda bu bekleme özelliğini kullanmak istiyorum fakat konsoluda hiç kapamamayı düşünmüyorum haftalarca. Oyunlarda büyük kolaylık. Bekleme modundan tekrar oyuna girmesi 10 sn. civarında oluyor. Konsolu aç kapa oyunu loading etme derken 5-6 dk. varıyor. Sorum acaba hiç kapamadan haftalarca öle kalması konsola bi zarar verir mi.?

Hocam voltajda dalgalanma falan olur , elektrik gider cihaz zarar görebilir.Benim PS4 26 gündür serviste.En son oynayıp düzgünce kapatmıştım cihazı ama fişi takılıydı.2 gün sonra açayım dedim cihaz açılmıyor.Tek bip yapıp mavi ışık yanıyor ve kapanıyordu.Yani kapalı halde bozuldu cihaz Size tavsiyem fişten bile çekin kapalıyken...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Uncle Trevor

quote:

Orijinalden alıntı: Xit

Ben oyunlarda bu bekleme özelliğini kullanmak istiyorum fakat konsoluda hiç kapamamayı düşünmüyorum haftalarca. Oyunlarda büyük kolaylık. Bekleme modundan tekrar oyuna girmesi 10 sn. civarında oluyor. Konsolu aç kapa oyunu loading etme derken 5-6 dk. varıyor. Sorum acaba hiç kapamadan haftalarca öle kalması konsola bi zarar verir mi.?

Hocam voltajda dalgalanma falan olur , elektrik gider cihaz zarar görebilir.Benim PS4 26 gündür serviste.En son oynayıp düzgünce kapatmıştım cihazı ama fişi takılıydı.2 gün sonra açayım dedim cihaz açılmıyor.Tek bip yapıp mavi ışık yanıyor ve kapanıyordu.Yani kapalı halde bozuldu cihaz Size tavsiyem fişten bile çekin kapalıyken...

tamamdır..

• Maalesef benim başıma da geldi. Oyun indirmek için makinayı açık bırakıyorum belli bir zaman sonra kendi kendine kapanıyor hem dinlenme modunda hem de öyle açık bıraktığımda kapanıyor. Açar kendi de yine sorun çünkü açma kapama düğmesine belirli süre basmadan makina açılmıyor.

• Geç olacak biraz ama bu sorunu çoğu kişi yaşıyor ve sorunun Wifi den kaynaklandığı söyleniyor. Çözümü ise Wifi olarak değil de kablolu olarak ps'ye bağlamak. Sorun böyle çözülüyor. Gerçekten çok ilginç bir sorun. Yazılımdan kaynaklı bir sorun olabilir.

• Ben uzun süredir aynı sorunu yaşamıyorum :) Kendi kendine düzeldi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatıcam ama aynı sorunu yaşıyorum. güç tasarrufu ayarlarında herşey açık bu arada. yani güç tasarrufundayken indirme ayarı açık. fakat güç tasarrufuna oyun indirmeye aldıktan biraz sonra cihaz kendini kapamış ve oyunlar inmemeiş oluyor bu sorunun çözümü nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.