Şimdi Ara

Yardım... Microlab X4D yerine alternatif önerileriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beğenerek aldığım, keyifle kullandığım X4D dün akşam itibariyle keyfimi kaçırdı.
    Olay şu; kumandadan veya sub'ın üzerindeki düğmelerden ses açıp kapatırken, her düğmeye bastığımda pıt..pıt..pıt.. diye subdan ses geliyor. Diğer hoparlörlerden gelen böyle bir ses yok. Ayrıca yine daha önce olmayan çok hafif bir vınlama başladı sub'da. Sesi açtıkça da artıyor.
    Fikri olan var mı?
    Sanırım yarın vatan yolu gözüktü bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadim -- 20 Mart 2006; 23:06:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Quadim

Beğenerek aldığım, keyifle kullandığım X4D dün akşam itibariyle keyfimi kaçırdı.
    Olay şu; kumandadan veya sub'ın üzerindeki düğmelerden ses açıp kapatırken, her düğmeye bastığımda pıt..pıt..pıt.. diye subdan ses geliyor. Diğer hoparlörlerden gelen böyle bir ses yok. Ayrıca yine daha önce olmayan çok hafif bir vınlama başladı sub'da. Sesi açtıkça da artıyor.
    Fikri olan var mı?
    Sanırım yarın vatan yolu gözüktü bana.

evet bi göster bakalım...

• dostum bir girişleri kontrol etsene belki girişlerde sorun olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: fredoom

dostum bir girişleri kontrol etsene belki girişlerde sorun olabilir

Her şeyi söktüm, sadece sub fişe takılı iken bile aynı sesler ve hafif bir vınlama var.
  • o ses muhtemelen transformatorden geliyor... vatan a götür bencede
  • Cumartesi Vatan'a götürdüm. Yaklaşık 2 saat kadar bekledikten sonra ürünü kontrol edip arızalı dediler. Bu arada belirteyim bekleme sebebim teknik servis değil, bekleyen kalabalıktı. Neyse bana iade fişi verdiler aynı üründen yeni bir paket alıp eve geldim. Biraz önce bağladım yeni seti ve aynı sorun bunda da var
    Üstelik bunda sesi açtığın zaman uydulardan da bir hisssss sesi geliyor..
    Hafta içi ilk fırsatta gidip bunu da geri vericem ve artık başka bir şey alıcam. 2'de 2 sorunlu microlab cıktı daha fazla kasmak istemiyorum. Artık soğudum setten.
    Diğer microlab kullanıcılarında böyle bir sorun yaşayan var mı? Ses açıp kapatırken sub'dan pıt pıt pıt diye gelen bir ses veya uydulardan hsss??
    Neyse f/p oranı en iyi olan set buydu ama ben şimdi ne alsam? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

• bende öyle bir sorun söz konusu değil

set gerçekten çok ii biraz senin şanssıszlığın bence pes etme hemen

geçmiş olsun
  • Ses kartı bağlantılarınada bir bak derim ... belki ses kartının girişindede bir problem olabilir.. buda bir kısa devreye ve böyle anormalliklere neden olabilir...
  • Kartım zs2, daha once logitech z640 ile kullandım herhangi bir sorun yoktu. ilk x4d'yi de yaklasık 10 gun sorunsuz kullandım. Bu yeni seti takar takmaz aynı sorunu yaşadım. Kartla ilgili oldugunu sanmıyorum çünkü tum bağlantıları söküp denediğimde bile aynı sorunu yaşıyorum. Sadece sub fişe takılı o kadar.
    Artık 1 tane daha denemek istemiyorum, baştan sorun yaratmasa bile 1-2 ay sonra aynı sorunu yaşamayacağımı nerden bileyim.
    Üzerine biraz daha para ekleyip yerine ne alsam acaba?
  • quote:

Kartım zs2, daha once logitech z640 ile kullandım herhangi bir sorun yoktu. ilk x4d'yi de yaklasık 10 gun sorunsuz kullandım. Bu yeni seti takar takmaz aynı sorunu yaşadım. Kartla ilgili oldugunu sanmıyorum çünkü tum bağlantıları söküp denediğimde bile aynı sorunu yaşıyorum. Sadece sub fişe takılı o kadar.
    Artık 1 tane daha denemek istemiyorum, baştan sorun yaratmasa bile 1-2 ay sonra aynı sorunu yaşamayacağımı nerden bileyim.
    Üzerine biraz daha para ekleyip yerine ne alsam acaba?

işte sorun o .. haklısın ...

bununla beraber bir diger sorun üzerine az bi para ekleyip daha iyi bi ses alma ihtimalinin gercekten düşük olması
  • yakın fiyatlarda inspire t7900 nasıl olur? x4d'ye gore?
    Veya 100$ kasıp eklesem i-trigue 5600 a değer mi?
    her tür fikre açığım arkadaşlar, hafta içi değiştirmeye gideceğim ve tekrar microlab x4d denemek istemiyorum. Arızalı çıkınca geri götürmek zor oluyor
  • quote:

yakın fiyatlarda inspire t7900 nasıl olur? x4d'ye gore?
    Veya 100$ kasıp eklesem i-trigue 5600 a değer mi?
    her tür fikre açığım arkadaşlar, hafta içi değiştirmeye gideceğim ve tekrar microlab x4d denemek istemiyorum. Arızalı çıkınca geri götürmek zor oluyor

hımm aslında forumda bunlarla ilgili bir cok yazı bulabilirsin ama yanlış hatırlamıyosam bu setler bass konusunda cok cok başarılı diiler.. biraz sert oldukları söyleniyo .. yani x4 bu konuda onlardan ilerde izlenimi var
  • belki de evin elektrik hattında bir problem vardır,düşük voltaj gibi...seti vatanda da denemiş miydin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: snoopdogg

belki de evin elektrik hattında bir problem vardır,düşük voltaj gibi...seti vatanda da denemiş miydin?

İlk seti Vatan'da kontrol ettikten sonra arızalı olduğunu tespit ettikleri için yenisini verdiler zaten.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: snoopdogg

belki de evin elektrik hattında bir problem vardır,düşük voltaj gibi...seti vatanda da denemiş miydin?

İlk seti Vatan'da kontrol ettikten sonra arızalı olduğunu tespit ettikleri için yenisini verdiler zaten.

çok ilginç bir durum...kısa sürede,kullanabileceğin başka bir sete kavuşman dileğiyle...
  • Bugüm Vatan 2. microlabı da arızalı olduğu için geri aldı. 3. bir tane daha denemek istemediğim ve o f/p oraninda baska bir st olmadiği için ben de bir süreliğine bu sevdadan vazgeciyorum. Belki daha sonra 2. el temiz bir thx 550 bulurum
    Şimdilik emektar logitech z540 ile devam. İlgilenenlere teşekkürler...
  • Ben de Vatan Bilgisayardan yakın zamanda aldım bu seti.Benim bu sorunla kaşılaşmamam büyük şans.Zira Alanya'dayım...Neyse vardır bi hikmeti.İkinci elde elemanın biri THX550yi 300e veriyordu bir kurcala istersen.
  • arkadaşlar özellikle hoparlorü 2. el alamaya çalışın .. hoparlor cok cabuk eskiyen bir cihaz..
    özellikle multimedia setler icin bu eskime cok daha hızlı gercekleşiyo...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.