Şimdi Ara

Yardım lütfen. Ryzen 9 5900x voltaj düşürme ve hız sabitleme. msi x570 anakart için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. slm forum üyeleri. aşağıda pc donanımlarını kendim topladım. ve 7/24 çalışacak şekilde kullanıyorum. istiyorum ki isinmasın ve yüksek hızda bu işlemciyi kullanayım.

Ara ara render. render olmadığında da monero kazan bir yazılım açık bırakıyorum. ilk başladığımda 76 derecelerde geziniyordu. sonra aşağıdaki ayarları yaptım tam yük altında 61 derece şu an sabit.

Havalar soğukken bu işlemci değeri 58 derece idi. demek oluyor. Havalar ısındıkça ben bu kasanın işlemcisini 65 lerde rahat görürüm

Konuda da belirttiğim gibi voltaj düşürme yapmak istiyorum. Bu model işlemci ve msi anakartı kullananlar kendi voltaj değerlerini verebilirmi. bios çok karışık onlarca ayar var. adam akıllı bu işlemciye bu işlemi yapan bir videoya denk gelmedim. Ha ben video çekip atarım diyen babayigit arkadaşa çok dua ederim.

Yada direk bu voltaj ayarlarının yapıldığı video linkide olur. msi anakart ile asus arasında ayarlarda dağlar kadar fark var. internette genelde asus bios ta yapmışlar ayarlar. ama yabancı olduğundan ne yaptıklarını niye yaptıklarını adam gibi anlayamıyorum.

Aşağıda elle girdiğim voltaj ayarları kendim buldum. normalde otomatik hız aşırtma seçili iken yine dragon center üzerinde senaryo kısmı exterme performans kısmında iken baktım voltaj aralıklarına o voltajları biraz kendimce düşürdüm. şu an aşağıda olan voltajları denedim.

Bu ayarları dragon center üzerinde custom senaryo ayarında elle girdim. işlemciyi 4.6 ghz sabitledim. tamamen şans işi diyelim. şu an stabil 4.6 mhz de çalışıyor. Elektirk kesilnmediği sürece 1 hafta dır İŞLEMCİ TAM YÜK ALTINDA hiç kapanmadı ,Kilitlenmedi.

kasanın özellikleri :

ryzen 9 5900x işlemci

msi tomahawk x570

8GB Kingston 3200mhz

750w 80 plus gold güç kaynağı .modüler olmayan tip high power marka

noctua 15 kule tip soğutucu. kendinden iki fanlı.

onde iki arkada 1 akasa 12 mm fan.

üste 2 önde bir kasa ile beraber gelen çakma fan.(akasa yanında bu kasa ile gelenler bana çakma fan dedirtti. )

rgb den nefret ederim. tüm rgb özellikleri kapattım bir şekilde.

masaüstünde dragon center uygulamasından sadece hız sabit

standart yeni nesil uygun kasa. ön taraf ve yan taraf camdı. ön tarafı mesh yaptım. hava direk içeri giriyor.

toz filtrelerini tekrardan uyarladım. ön panele ince bayan çorabı geçirdim.

windows 10 pro

ekran kartı nı yeniliyecek. ondan onu şimdilik önemsemeyin. onun modeli yazmıyorum.

Deneyimlerinizi .bilgilerinizi önerilerinizi esirgemeyin. Eğer bu ayarları oturtursam. Aynı özelliklerde bir arkadaşa da ben kasa toplayacağım.

Yardım lütfen. Ryzen 9 5900x voltaj düşürme ve hız sabitleme. msi x570 anakart için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveman -- 15 Mayıs 2021; 22:41:58 >

• Xmr hasrate iniz kaç? Çekirdeklerin hepsi kaç mhz de kazıyor. Hw infodan görsel atabilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Xmr hasrate iniz kaç? Çekirdeklerin hepsi kaç mhz de kazıyor. Hw infodan görsel atabilirmisiniz?

HW MONİTÖR vardı bende onla baktım şimdi. işlemci tüm çekirldekleri 4.6ghz de.

uzak masaüstü ile baktım şimdi. pc yanında değilim.

xmr olarak değilde btc olarak alıyorum. cryptotab browser kullanıyorum. bu program monero kasıp btc olarak veriyor. etli suya karıştırmıyor. monero havuzunda uğraşmamak için bu programa yöneldim. programın artıları da var. belki direk az kazandırıyor. ama ileri dönük biriksin. al sat cı değilim.

bu program yanıltabilir. 19bin küsür hash değeri veriyor. program işlemciyi tam yükte kullnırken 4.6 ghz de çalışırken verdiği değerler.

program içinde referans mantığı da var. ama benim referanslarım da iş yok. artık kazım yapmıyorlar. ondan tek tabanca ben herkese yeterim dedim. ryzen 9 5900x işlemcide bu konuda şimdilik iyi.msi anakart bios ta bu ayarları yapabilmek için biraz daha profesyonelce voltaj düşürme ,hız sabitleme bilgisine ihtiyacım var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.