Şimdi Ara

Yardım Lazım Lütfen Bakın...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bilgisayarımda win7 yüklü oyun veya internette video acınca belli bir sure sonra mavi ekran alıyordu bende disk sorunlu olabilir
    diye flash diske ubuntu kurup diski soktum ve denedim bu seferde internette video acınca belli bir sure sonra resimdeki hatayı aldım ne oldugunu acıklayabilecek biri varsa sevinirim sanırım işlemcide sorun ama sorun ne onu anlamadım ısınmamı baska bişeymi.

Yardım Lazım Lütfen Bakın...

• donanım hatası diye hata veriyor bazı donanımların işlevini yerine getiremiyor bi bligsayaecıya gitmen yararlı olabilir
  • donanım hatası diye hata veriyor bazı donanımların işlevini yerine getiremiyor bi bligsayaecıya gitmen yararlı olabilir
  • Hangi sürümü, hangi uygulama ile yazdırdınız USB'ye?
  • Ubuntu 12.10 kendi sitesinden indirdim adını hatırlamadıgım bi programla kurdum disk takılı degildi zaten bilgisayarda flash diske kurmustum,bilgisayarcıyada gittim işlemci cok ısınıyo dediler haklılarda aslında ama termal macun surup temizlediler olan benm 6
    50 lıraya oldu 2 ayrı yere goturdum ıkısıde birşey yapamadı su an işlemci ayarını pil ayarlarından %90 yaptım cekilen elektrik 30.80 den 11 e dusuyo ozman hiç kapanmıyo garip bi sorun ne yapıcagımıda bilmiyorum herseyı denedim kac kere format attım win8 kurdum yok olmuyor ramleride degiştirip denedim yine olmadı disk takmayınca ubuntu dada hata verdi artık bi fikri olan varsa denemeye hazırım.

bu arada baktım unebootin adlı programla yazdırdım flasha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3dboy -- 30 Aralık 2012; 17:42:16 >
  • Önce aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırıp lshw paketini yükleyiniz. (Yazılım Merkezinden aratıp da yükleyebilirsiniz)

sudo apt-get update && sudo apt-get install lshw

Sonra aşağıdaki kodları sırasıyla uçbirimde çalıştırıp çıktılarını paylaşınız.

sudo lshw -C cpu 
    sudo lshw -C display

Ayrıca RAM'larda arıza olabilir, açılış sırasında Memtest ile kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 30 Aralık 2012; 18:01:21 >
  • ramleri teker teker takıp denedim bırsey degısmedı yanı bı ıse yaramadı ama diskte bad sector var dedıgınız seylerı yapp paylasymaya yardımlarınız ıcın tesekkur ederım bu arada.
  • ubuntu@ubuntu:~$ sudo lshw -C display
    *-display
    description: VGA compatible controller
    product: M96 [Mobility Radeon HD 4650]
    vendor: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI
    physical id: 0
    bus info: pci@0000:01:00.0
    version: 00
    width: 32 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm pciexpress msi vga_controller bus_master cap_list rom
    configuration: driver=radeon latency=0
    resources: irq:46 memory:c0000000-cfffffff ioport:5000(size=256) memory:d2300000-d230ffff memory:d2320000-d233ffff
    ubuntu@ubuntu:~$

bu display ile biten sorguda cıktı

ubuntu@ubuntu:~$ sudo lshw -C cpu
    PCI (sysfs)
    *-cpu
    description: CPU
    product: AMD Turion(tm) X2 Ultra Dual-Core Mobile ZM-85
    vendor: Advanced Micro Devices [AMD]
    physical id: a
    bus info: cpu@0
    version: 15.3.1
    serial: NotSupport
    slot: Socket M2/S1G1
    size: 2300MHz
    capacity: 2300MHz
    width: 64 bits
    clock: 2200MHz
    capabilities: fpu fpu_exception wp vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 ht syscall nx mmxext fxsr_opt rdtscp x86-64 3dnowext 3dnow constant_tsc nonstop_tsc extd_apicid pni cx16 lahf_lm cmp_legacy svm extapic cr8_legacy 3dnowprefetch osvw skinit hw_pstate lbrv svm_lock nri

bu da cpu ile biten sorguda

• Linux Live USB Creator isimli uygulamacığı indirip Persisten modunda bir alan oluşturunuz. Oluşan bu dosyaya yapacağınız değişikliler ve yükleyeceğiniz uygulamalar ile ilgili verile kaydedilecek. Böylece aşaşğıda anlatılan biçimde ekran kartı sürücüsünü yüklemeyi deneyebileceksiniz.

Ekran kartı sürücüsünü yüklemek için aşağıdaki kodları sırasıyla uçbirimde çalıştıracaksınız. Aşağıdaki Ubuntu 12.10 ve sizin ekran kartı serinize (HD Legacy) özeldir.

sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx 
    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade
    sudo apt-get install fglrx-legacy

Bazen ekran kartı sürücülerinin yüklenmemesi aşırı ısınma sorunlarına neden olabiliyor.
    Ayrıca Ubuntu 12.10 yerine yerine türevi Lubuntu 12.10'u USB bellekte kullanmak daha uygun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 1 Ocak 2013; 7:12:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.