Şimdi Ara

Yardım lazım işin içinden çıkamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarım sistem olarak yeterince iyi r5 3600 16 ram 2060 ekran kartı 500 ssd 1700/1600 tarzında gözünüzde canlanmıştır şuan bilgisayardaki sıkıntıyı anlatıyorum size; mouse donar gibi hareket ediyor youtube vb yerlerde aynı şekil w10 kullanıyorum dün sıfırladım hala düzelmedi 5 dakika oldu kapata basmış olmama rağmen kapanmadı nerde problem olduğunu çözemiyorum. Sistemi kontrol ettiğimde tüm aygıtlar donanımlar sorunsuz gözüküyor. Buyrun kısa bir video çektim arka sesler için kusura bakmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=kQezkoM_tJc&feature=youtu.be

• Masaüstü sağ tık görüntü ayarları>gelişmiş görüntü ayarları>ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>monitör>ekran yenileme sıklığı
    Kaç hertz monitör kullanıyorsanız ona göre ayarlayın.
    Belki sorun düşük hz değerindendir
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

Masaüstü sağ tık görüntü ayarları>gelişmiş görüntü ayarları>ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>monitör>ekran yenileme sıklığı
    Kaç hertz monitör kullanıyorsanız ona göre ayarlayın.
    Belki sorun düşük hz değerindendir
    144 hz kullanıyorum hocam onları da değiştirerek denedi lakin 60 hz bile olsa böyle birşey olmaz biliyorsunuz
  • mertozcan54 M kullanıcısına yanıt
    60 hz altında böyle olabiliyor ondan hatırlatmak istedim aklıma başka bir şey gelmedi
  • geçen günlerde forumda buna benzer bir sorunla ilgili konu görmüştüm. arkadaş bütün parçaları denediğini ve en sonunda sorunun ssd'de olduğunu bulmuştu.

ssd markanız modeliniz nedir? baska bir ssd veya bir hdd varsa windowsu ona kurup deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xGlorfindel -- 14 Temmuz 2020; 21:20:10 >
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız tabii verilen her bilgi için teşekkür ederim.
  • xGlorfindel kullanıcısına yanıt
    Toshiba ocz 500 m2 slot, ayroca bilgisayar çok yeni 2 ay kadar oldu ekstra hdd almıştım gayet kullanıyordum saçma bir şekilde sistem görmemeye başladı ve bilgisayarın açılışını yavaşlattı garantiye gönderdim yenisi muhtemelen yarın elimde olur ne kadar test yaptıysam bir problem görünmedi ek olarak şu bilgiyi vereyim size disk kullanımı sadece chromu açmışken bi anda 90 a kadar çıktı yine aynı videodaki gibi oldu sonra bi şekilde düştü normalde döndü bunun hakkında bir fikriniz var mıdır hocam?
  • mertozcan54 M kullanıcısına yanıt
    malesef disk kullanımı hakkında bir fikrim yok. virüs vs. olabilir benim aklıma başka bir şey gelmiyor. ssd veya hdd birimleri hakkında çok bilgi sahibi değilim. bilen arkadaşlar forumda var onlar yardımcı olur mutlaka.

hard diskiniz geldiğinde windowsu kurup deneyin bakalım ona göre başka şeylere de bakılır.
  • xGlorfindel kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • 1-2 ay önce bende de olmuştu ama kısa süre sonra kayboldu Windows güncellemesidir diye düşünüyorum
  • herşeyi test etmiş olmama rağmen hala sorunu bulamadım windows güncellemesi sebebiyle olmuş olabilir mi sizce?

Bir de şunu söyleyeyim pc açıldığında bazen bu şekilde bazende normal ama mesela normal açıldı diyelim 5-6 saat oldu kasmıyor etmiyor fakat aygıt yöneticisinden donanım değişikliğini tara dediğimde bu şekilde kasmaya hareketlerin aksamasına sebep oluyor var mıdır fikri olan ?
  • +
  • Öncelikle HD tune pro ile hata ve sağlık taraması yap. Bariz sorunlar varsa HD tune pro da ortaya çıkacaktır
  • Kontrolleri yaptım herhangi bir problem gözükmüyor dağlık yüzdesi 98
  • +
  • +
  • Sorunu çözdüm konu kapatılabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.