Şimdi Ara

Yardım! Laptop ekranını Raspery pi'ye bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese elimde 17inçlik bi tane işlemcisi ölmüş sony vaio laptop var ve ben bunun ekranını kullanmak istiyorum 17 inç az değil bilen biri varsa geçende gördüm forumdada lcd bağlantı aparatı ile laptop monitörü 2. monitör yapılıyo benim pc öldüğünden ben bir tane rasbery pi alsam onu bağlasam diyorum sadece ekranı kullancam zaten ancak bunu nası yapabilirim bilen biri varsa bana yazarsa çok sevinirim

• Pi nin uzerinde LVDS baglantisi olmadigi icin dogrudan baglayamazsin, ancak 20 dolar seviyesindeki LCD panel kontrolcu devreleri bunu yapabilirsin. amacin Pi ye monitor yapmak ise bu devrelerden birisini edin (ebay , banggood gibi sitelerden bulabilirsin) , yok amacin Pi yardimi ile paneli baglamak ise bahsettigin sey Pi ile olmaz. aslinda teorik olarak pi nin gpio larini programlayarak mumkun , ancak bunun icin hem shield yapmak gerekir hem de pi icin yazilim hazirlamk gerekir, ustune pi nin islemcisi bu isin altindan kalkamayabilir.
  • Eyvallah kardeş sana bi sorum daha var sence ben pi 3 mü almalıyım yoksa Pcduino diye bi mini pc daha varmış onuda önerdiler ama onu kullanan yok iyi olsa kulllanılırdı sadece işlemci farkı var fazlaca diye düşünüyorum senin bilgin varsa bu konuda bi yardımcı olursan sevinirim ben pi3e win10 yukleyip 17inçten video izlemeyi dusunuyorum olur gibi geldi bana senin dediğin o lcd portuda alıcam yakında onlar ekranlara göre satılıyomuş bende ekranın bi modeline bakıcam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.