Şimdi Ara

Yardım - Intel i5 3317U

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bi dizüstü almayı düşünüyorum ve gözüme kestirdiğim bi ASUS var. Özellikler:

ASUS S56CB Ultrabook

İşlemci: İntel i5 - 3317U (1.70 GHz, TurboBoost ile 2.60 GHz, 3 MB Intel Smart Cache)
    Önbellek: 8 GB
    Bellek: 750 GB HDD + 24 GB SSD
    Ekran Kartı: Nvidia GT740M 2 GB
    DVD Okuyucu, Kart Okuyucu, Bluetooth, Kablosuz Bağlantı, falan filan....

Nasıl bir bilgisayar istediğime gelince, öyle çok oyun düşkünü birisi değilim; ancak birçok uygulamayı aynı anda kullanıyorum, fotoğraf düzenleme yazılımları kullanıyorum, ve internette gezinirken tarayıcının sınırlarını zorlayan biriyim (an itibâriyle 28 sekme açık ). Oyun konusunda ise her yeni çıkan oyunu oynamasam da arada bir araba yarışı, Counter takılırım, klasik şeyler.

Bu kadar basitten alınca ne yorum verirsiniz bilmiyorum ama demeye çalıştığım, öyle çok uçuk bi bilgisayar istemiyorum. Ağır bi dizüstü istemediğim için ultrabooklara yöneldim. Özelliklerini verdiğim bilgisayarın önbelleği de ekran kartı da benim için oldukça tatmin edici. Tek sıkıntım, işlemci hakkında hiçbir bilgim yok. i5 tamam ama, i5 var, i5 var.

Bana bi yol gösterin, ne edeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokomato -- 7 Mayıs 2013; 16:30:22 >

• 3317U ultrabooklar için tasarlanmış güç tasarrufu odaklı bir işlemcidir. Çok yüksek performans vermez fakat i5 ultrabooklarda pekte alternatif yok. Bence ultrabook almaktan vazgeç 3340M tarzı işlemcisi olan bir notebook al.
  • i5 in sonu u ile bitenler ultrabook işlemcilerdir öncelikleri güç tasarufudur siz sonu m ile biten işlemcilere yönelin i5 3210M, i5 3230M gibi modeller.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.