Şimdi Ara

yardım...GM discovery kulaklık sorunu. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
6.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şimdi iphone 5s aldım sıkıntısız kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple yapıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • torquehp kullanıcısına yanıt
    OMTP nin ne olduğunu araştırırken denk gelmiştim. Bu kulaklıklarda iki farklı dizilim olduğunu biliyordum, isimlerinin böyle olduğunu bilmiyordum.
     yardım...GM discovery kulaklık sorunu. aradaki fark bu şekilde.
    Bunları birbirine çevirmek için çeviriciler var. Piyasada bulması zor olabilir, bulduklarınız da monoblok yapıda olup telefona taktıktan sonra telefonun jakı kırılmasın diye şekilden şekle girebilirsiniz. Eliniz yatkın ve gerekli aletler varsa kendi çeviricinizi yapmayı deneyebilirsiniz.
     yardım...GM discovery kulaklık sorunu.

Öncelikle kullanmadığınız bozuk falan olabilir, Kulaklığın kablosunun jak tarafından 5 10 cm(ne kadar isterseniz) kesiyoruz. Kulaklık telefon kulaklığı olsun.
    Sonra telefoncu tamircilerinden olabilir(bir tane 3.5 mm kulaklık giriş parçası temin ediyoruz. Eski telefonlardan sökülenler de olur, zamanla gevşeme aşınma yapmamış ise kullanabilirsiniz.

Kulaklık kablosunun uç kısmını açıyoruz,derken kesik ucu açıyoruz jak kısmına dokunmuyoruz. 4 tane tel çıkacak. Bunların boyasını bıçakla nazikçe kazıyıp soyarız. multimetre (o yoksa pil ve lambadan oluşan bir düzenekle hangi tel jakın neresine bağlı tespit edip not alıyoruz.

OMTP ve CTIA dizilimleri resimdeki gibidir. Buna göre kabloları 3.5 mm kulaklık soketine lehimleyip dışına makaron geçirmek suretiyle sağlamlıyoruz.

Aynı şekilde yapılan 2.5 mm to 3.5 mm çevirici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATX_Babakart -- 24 Şubat 2016; 16:50:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.