Şimdi Ara

yardım...GM discovery kulaklık sorunu. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
6.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

1-mikrofonsuz kulaklıklar ctia değiller normal kulaklık diyebiliriz.
    2-vardır mutlaka ama az sanırım.
    3- hayır aksine beyaz kulaklar omtp ( ilk nesil hariç tüm discoveryler)(ben kafamda öyle sınıflandırmıştım)

madem ole neden benim discovery kendi kulaklığında sorun yaşamıyo? yani dediğiniz gibiyse telefon ompt,kulaklık cmti olmuş oluyor yani çalıştırmaması lazım.ama kendi kulaklığıyla hiçbir problemim yok.
  • torquehp kullanıcısına yanıt
    Mesajı editledim hocam.
    Dediğim gibi siyah- kırmızı olupta omtp olanda varmış demekki ben kafamdan sınıflandırmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mesajı editledim hocam.
    Dediğim gibi siyah- kırmızı olupta omtp olanda varmış demekki ben kafamdan sınıflandırmıştım.

peki hocam garantiye göndersem telefonun jackını ctiaya çevirirler mi?
    Denedim çevirmiyorlar bu bir arıza değil uyumluluk sorunu hocam. Tavsiyem bir mağazada kulaklıkları test edip almanız.

• quote:

Denedim çevirmiyorlar bu bir arıza değil uyumluluk sorunu hocam. Tavsiyem bir mağazada kulaklıkları test edip almanız.

ben internetten almayı düşünüyorum.mikrofonsuz alsam denememe gerek kalmaz demi?
    Evet kalmaz.
    Aslında en iyi çözüm ebaydan çevirici aparat almak hocam sonra istediğiniz kulaklığı kullanabilirsiniz.

• quote:

Evet kalmaz.
    Aslında en iyi çözüm ebaydan çevirici aparat almak hocam sonra istediğiniz kulaklığı kullanabilirsiniz.

aslında kendi kulaklığını kullanmak isterim fakat bana çok ağır geliyor.kulağımdan kayıyor.sizce şu kulaklık nasıl http://www.teknosa.com/urunler/110260592/sony-mdrex50lpb-kulakici-kulaklik
    Burdan sonrası teknik kısmı geçiyor.bilemiyorum hocam

• quote:

Burdan sonrası teknik kısmı geçiyor.bilemiyorum hocam

peki hocam herşey için teşekkürler.
    rica ederim kolay gelsin

• Arkadaşlar benim cihazda kulaklıkdan boğuk ses geliyordu her telefonun kulaklığında sonuç aynı
    bende geçen hafta garantiye yolladım bu sorun neden her türlü müzik programıda yükledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih4423

Arkadaşlar benim cihazda kulaklıkdan boğuk ses geliyordu her telefonun kulaklığında sonuç aynı
    bende geçen hafta garantiye yolladım bu sorun neden her türlü müzik programıda yükledim

konuyu okuyun anlarsınız hocam.mikrofonlu kulaklıklarda jack girişinin dizini farklı.hiç başka markanın mikrofonsuz kulaklığını denediniz mi.onlarla çalışır kulaklık.diğer markaların mikrofonlu kulaklığıyla çalışmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: torquehp

quote:

Arkadaşlar benim cihazda kulaklıkdan boğuk ses geliyordu her telefonun kulaklığında sonuç aynı

konuyu okuyun anlarsınız hocam.mikrofonlu kulaklıklarda jack girişinin dizini farklı.hiç başka markanın mikrofonsuz kulaklığını denediniz mi.onlarla çalışır kulaklık.diğer markaların mikrofonlu kulaklığıyla çalışmaz.

hepsinide denedim kardeşim 2 yollu 3 yollu kulaklık servisi daha yeni aradım anakart değişimi olacakmıs parça talebi yapılmış diyo söyledi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: torquehp

quote:

hepsinide denedim kardeşim 2 yollu 3 yollu kulaklık servisi daha yeni aradım anakart değişimi olacakmıs parça talebi yapılmış diyo söyledi

O zaman sizin sorun gerçekten garantilikmiş. Umarım çabucak çözülür.

• Hergün arayip sıkıştırıyom daha oncede yolladım sarj soketi ni yaptilar bakalim bu sefer insallah sorunsuz olur bugunde aradim parca elimizde teknisyende dedi yarin oglen yine arayacam bakalim ne diyecekler

Multimetre ile anlaşılabilir. Şöyle anlatayım. GND hatları içeriden birbirine bağlantılıdır. Şimdi kulaklığı telefona taktıktan sonra, kulaklığın jakının bir kısmı dışarıdan görünür. Şimdi multimetreyi buzzer konumuna alıp probun birini usb girişinin dış metaline, diğer probu da kulaklığın dışarıdan görünen kısmına dokundurduğumuzda multimetre ötüyorsa OMTP tipi kulaklık girişi vardır.
  • Vay be 2 yıl olmuş. Sagolun hocam degerli bilgileriniz icin. Lakin telefonu 5 aydır kullanmiyorum anakartı kısadevre yaptı. Yenisi 250 tl. Bende başka telefon aldım. Ama işi düşene yardımcı olur umarım. Ancak sorunu buldum. Telefon standart dizim de değildi. İstisna olan kulaklık dizinimindeydi. Yani sorun telefondaydı. Ama sonra duzeltti gm. Benimki ilk parti mallardan olduğu için böyle oldu. Sahi siz konuyu nasıl buldunuz ?

• yeni telefonunuz hayırlı olsun
  • yostuning kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler sağolun.

• O telefonda bende kulaklık sorunu yaşamıştım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.