Şimdi Ara

yardım...GM discovery kulaklık sorunu. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
6.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

Hocam ben öyle sanıyordum sizin cihazda omtp çıkışlı ozaman.benim teori çöktü ozaman

Yukarda sadece gözlemlerimi yazmıştım bilginiz olsun.

belkide denediklerim ompt olabilir.çünkü denediğim ve kötü sonuç aldığım kulaklıklar yeni sayılaabilece kulaklıklar.ilk yazıma bakarsanız hangi kulaklıkları denediğimi görürsünüz.bu arada bu kulaklıkların dişleri ayrılıyor mu?bide ben hala emin olamadım ctıa ve ya ompt uyumsuzluğundan olduğunu.çünkü sadece mikrofon butonu olanlarda yaşadım sorunu.yeni ve ya eski mikrofon butonu olmayanlarda hiçbir sorun yaşamadı.

• torquehp kullanıcısına yanıt
    Hocam bir arkadaşınızdan beyaz discovery kulaklığı varsa isteyin ve deneyin.tuşunun dahi çalıştığını göreceksiniz ben denedim ve dediğim gibi oldu.not: beyaz,kırmızı kulaklığında left kablosu üzerinde düğmesi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Nisan 2014; 17:34:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam ben öyle sanıyordum sizin cihazda omtp çıkışlı ozaman.benim teori çöktü ozaman

Yukarda sadece gözlemlerimi yazmıştım bilginiz olsun.
    Şundan emin olabilirsiniz cihazınızda bir arıza yok.kulaklık uyumlu değil sadece.

Benimki beyaz kulaklıkla gelen. Eminim en uçtan yukarıya doğru : mic, kulaklıklar, şase. Olduğuna..

• quote:

Hocam bir arkadaşınızdan beyaz discovery kulaklığı varsa isteyin ve deneyin.tuşunun dahi çalıştığını göreceksiniz ben denedim ve dediğim gibi oldu.not: beyaz,kırmızı kulaklığında left kablosu üzerinde düğmesi var

yeni partilerdeki kulaklıklarda buton var mı bilmiyorum.ama benim kırmızı siyahta sol kabloda sadece mikrofon var(butonsuz).bide kendi kblosunda zaten sorun yok.benim anlamadığım neden sadece mikrofon butonu olan kulaklıklarda bu sorun var?
    Hocam mikrofon ayni zamanda buton ustune siyah kısma basın müzik duracaktır.

• quote:

Hocam mikrofon ayni zamanda buton ustune siyah kısma basın müzik duracaktır.

aaa farkettim saol.ama ben neden başka butonlu kulaklıklarda sorun yaşıyorum anlamadım.şimdi benim telefonda mı bu sorun var başkalarında da var mı? siz hiç aşka bir butonlu kulaklıkta denediniz mi?bu konu beni çok sıktı ve yordu artık yemin ediyorum yaaa...
  • akare+bkare=ckare kullanıcısına yanıt
    Hocam orjinal kulaklığımı daha yeni parçaladım benim dediğim şekilde dizilmiş siz ters anlamış olabilirsiniz genelde kablo dış jaktan iç jaka göre dizilir.

• bakın şuan farkettim discoverynin kulaklığını bilgisayara taktım ve bilgisayarda da butona basmazsam boğuk ses geliyor.yani discoveryde olanın tam tersi bu neyi gösterir?
  • quote:

Hocam orjinal kulaklığımı daha yeni parçaladım benim dediğim şekilde dizilmiş siz ters anlamış olabilirsiniz genelde kablo dış jaktan iç jaka göre dizilir.

Test anlamak değil :) gözümün önünde yaptı herşeyı. Elinde bir sürü cihaz var dedemin.

Resimdeki jak açıklamasının doğru olduğunu.omtp kulaklık ctia da doğru çalışmaz ctia da omtp de hocam.

• şimdi beyler sorun benim telefon ompt mi? ve problem bundan mı kaynaklanıyor?
  • quote:

Resimdeki jak açıklamasının doğru olduğunu.omtp kulaklık ctia da doğru çalışmaz ctia da omtp de hocam.

şimdi benim telefon mu ompt?
    Hocam yapma gördüğume inanmayımmı
     yardım...GM discovery kulaklık sorunu.

Not: telefon daha fazla netlemedi anca bu kadar.telleri kopardım.

Dizilim: soldan SAĞA

Mavi - Yeşil - Kırmızı - Sarı Bakır rengi.

Omtpde düzgün çalışması için

Mavi - yeşil - sarı bakır - kırmızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Nisan 2014; 18:36:06 >

• quote:

Hocam yapma gördüğume inanmayımmı
     yardım...GM discovery kulaklık sorunu.

Not: telefon daha fazla netlemedi anca bu kadar.

Farklı olabilir ama brnimkiyle :O ben de gözümle gördüm.

Mesajı editledim hocam.

Evet hocam orjinal kulaklığında telefonunda omtp.

Not yukardaki işlemi denemeyin kulaklık %90 elinizde kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Nisan 2014; 18:44:27 >
  • quote:

Evet hocam orjinal kulaklığında telefonunda omtp.

şu anda günümüzde kullandığımız kulaklıklar cti demi arkadaşlar?ama discoverynin orjinal kulaklığı ompt ve telefond aompt uyumlu? yanlış anlamışsan düzeltin lütfen. çünkü kafam baya bi karıştı.
    Evet aynen öyle.

• quote:

Evet aynen öyle.

peki 3 sorum daaha olucak

1: telefon mikrofonsuz cmti taktığımda sorun yok.neden mikrofonluda sorum varda mikrofonsuzda sorun yok?

2:piyasada ompt kulaklık satılıyor mu?

3:sadece bu yanında kırmızı-siyah kulaklık gelenler mi ompt?

cevaplarsan sevinirim hocam.
    1-mikrofonsuz kulaklıklar ctia değiller normal kulaklık diyebiliriz.
    2-vardır mutlaka ama az sanırım.
    3- hayır aksine beyaz kulaklar omtp ( ilk nesil hariç tüm discoveryler)(ben kafamda öyle sınıflandırmıştım siyah-kırmızı olupta omtp olanda varmış)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Nisan 2014; 18:59:26 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.