Şimdi Ara

YARDIM..Bilgi kaybını önlemek için programları kapat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
3
Favori
9.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarı alalı 1 ay olmadı Win8.1' e yükselttikten sonra bu hatayla karşılaşmaya başladım. Yardım edebilecek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkangorgun -- 16 Kasım 2013; 0:19:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erkangorgun

Arkadaşlar bilgisayarı alalı 1 ay olmadı Win8.1' e yükselttikten sonra bu hatayla karşılaşmaya başladım. Yardım edebilecek var mı ?

Sistem belleğiniz oyun sırasında dolmuşa benziyor.SS den bunu anlayabiliyorum ancak.Yada memery leak var oyunda (win 7 de olmadığına göre ya win 8.1 den yada arka planda belleği kullanan progrmlardan kaynaklı) yada win 8.1 arka planda belleğinizi işgal eden program/programlar mevcut.Sorun win 8.1 ile de ilgili olabilir ama büyük ihtimalle bellek yetmiyor oyuna.Sistem belleğinizi ve pagefile ayarlarınızı paylaşırsanız daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz.Birde bu hatayı almadan önceki son bellek kullanımı gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Orijinalden alıntı: erkangorgun

Arkadaşlar bilgisayarı alalı 1 ay olmadı Win8.1' e yükselttikten sonra bu hatayla karşılaşmaya başladım. Yardım edebilecek var mı ?

Sistem belleğiniz oyun sırasında dolmuşa benziyor.SS den bunu anlayabiliyorum ancak.Yada memery leak var oyunda (win 7 de olmadığına göre ya win 8.1 den yada arka planda belleği kullanan progrmlardan kaynaklı) yada win 8.1 arka planda belleğinizi işgal eden program/programlar mevcut.Sorun win 8.1 ile de ilgili olabilir ama büyük ihtimalle bellek yetmiyor oyuna.Sistem belleğinizi ve pagefile ayarlarınızı paylaşırsanız daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz.Birde bu hatayı almadan önceki son bellek kullanımı gerekli.

Ekran Kartım NVidia GT 650M

Pagefile ayarları dediğiniz yer burası sanırım değişiklik yapmadım burayla da alakalı.

• Ayarlarınız olması gerektiği gibi.Peki boşta kullanımda arka planda toplam belleğin ne kadarı kullanılıyor?

Örneğin 2 gb olsun bu durumda oyuna girince max 6 gb çıksa dahi (oyun yer yer 4 gb sistem belleği kullanabiliyor) hata almamanız lazım.Memory allocation hatası olsa ekran kartının belleği yetmiyor diyeceğim ama oda değil.

EDİT:Yabancı forumlardada sizin sorununuza benzer durumları yaşayanlar var.BF3 te memory leak sorunu ,bf4 yine aynı.Sorun tamamen win 8.1 ile alakalı duruyor.İşletim sisteminiz orjınal mi bilmiyorum ama ya update gelmeli win 8.1 e yada oyuna.Bendeki ikinci işletim sistemi win 8.1 ve bf4 de böyle birsorun oluşmadı bende acaba işletim sisteminizin tüm updateleri yüklü mü ayrıca sistem bilgisinde sürüm bilgisi ne gösteriyor yani sürüm 6.3.9600.xxxx gibi sondaki kısma müsait olduğunuzda bakma imkanınız olursa sürüm bilginizi iletin.
  • Hocam sorunun çözümünü buldum.Sistemsel bir sıkıntı değil win 8.1 in problemi sorun memory leak şimdi yapacağınız işlemi anlatayım.

Regedite giriyorsunuz.Sonrasında HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu adresini buluyorsunuz ve start değerini 2 den 4 e getirip sistemi yeniden başlatıyorsunuz.Bellek sorununuz böyle çözülecek.Sorun Windows Network Data Usage Monitoring sürücüsünden kaynaklı ve belleği şişiren tek etmen bu windows sürücüsü.Servis adı ndu.sys ve başlangıçta çalıştığı için belleği sürekli dolduruyor.Yukarıda işlemi yaparak gereksiz olan hizmeti devre dışı bırakarak bellek sorununuz çözülmüş oluyor.

Bu işlemi yapmadan önce her ihtimale karşı bir geri yükleme noktası oluşturup öyle deneyin.

• Hocam ilgi ve alakan için gerçekten çok sağol yabancı forumlara kadar araştırmışsın. Ben de uzak kaldım vizeler nedeniyle uğraşamadım PC ile de o arada anca Samsung Online Desteğe yazdım sorunumu, 8.1'e yükselttiğimi ve ondan sonra böyle olduğunu açıkladım, onlar da işletim sistemi ile alakalı dedi ve recovery yapmamı söylediler. Recovery yaptım ve denedim oyunu hiç bir uyarı almadım. 8.1'e tekrar yükseltsem aynı hatayı alır mıyım derken son mesajındaki içerik sorunumu açıkladı. 8.1'e tekrar yükseltmek istiyorum ama tekrar uğraşmak istemiyorum aynı sıkıntıyla, yine de denemekte fayda var Regedit'in yardımcı olacağını düşünüyorum.

Tekrar tekrar teşekkür ediyorum ilgin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur88

Hocam sorunun çözümünü buldum.Sistemsel bir sıkıntı değil win 8.1 in problemi sorun memory leak şimdi yapacağınız işlemi anlatayım.

Regedite giriyorsunuz.Sonrasında HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu adresini buluyorsunuz ve start değerini 2 den 4 e getirip sistemi yeniden başlatıyorsunuz.Bellek sorununuz böyle çözülecek.Sorun Windows Network Data Usage Monitoring sürücüsünden kaynaklı ve belleği şişiren tek etmen bu windows sürücüsü.Servis adı ndu.sys ve başlangıçta çalıştığı için belleği sürekli dolduruyor.Yukarıda işlemi yaparak gereksiz olan hizmeti devre dışı bırakarak bellek sorununuz çözülmüş oluyor.

Bu işlemi yapmadan önce her ihtimale karşı bir geri yükleme noktası oluşturup öyle deneyin.

Win 8.1 e güncelledim, start değerini 4 olarak değiştirdim ve aynı hatayı tekrar alıyorum değişen bişey olmadı..

• Bendede msi ge60 2oe var bende aynı hatayı alıyordum servise verdim keske vermeseydim bize 8.1haram galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok güzel açıklamışsınız. fakat benim sürüm windows 7 ultimate. aynı sorunu yaşıyorum aynı hatayı bnm pc de veriyor. sizin çözümü denedim en sondaki Ndu dosyasını bulamadım yardımcı olurmusunuz.
  • up..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zBrave

Bendede msi ge60 2oe var bende aynı hatayı alıyordum servise verdim keske vermeseydim bize 8.1haram galiba

Aynen bende de 2oc var aynı hatayı alıyorum win 8.1
  • Son zamanlarda yaygınlaşmaya başladı herhalde. Bende de ilk defa 4-5 gündür oyunlarda hata verip kapatıyor. Uğraşıyorum bakalım nasıl çözülecek... (sistem 16 GB ramli win 8.1 )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Bendede msi ge60 2oe var bende aynı hatayı alıyordum servise verdim keske vermeseydim bize 8.1haram galiba

Bu sorunu yaşayan tüm arkadaşlara iletin bu mesajımı.
    Çok uğraştım busorunla ilgili.
    En sonunda servise verdim.
    1. ayın sonunda cihaza 8.1 kurduğumu ve bu durumun kendilerini ilgilendirmediğini w8 olarak satılan bir cihaza w8.1 yüklemenin hata olduğunu söylediler.
    w8 dosyalarım bu güncellemeyle uçmuş.Bu yüzden w8 ede döndüremediler.
    Msi merkezden yeni key ile w8 kurdular cihaza geri yolladılar bir daha kurmamam söylendi ve hata yoktu.
    Hata 8.1 ile alakalı yani.Ancaaaaaaaaaaaaaak;ilk ge60 ı aldığımda aynı sorun vardı memory testi yaptığımda hata veriyordu yani ramlerde sıkıntı vardı değiştirttim cihazı.
    Sizdede cihazda sıkıntı olabilir.
    Elinizden geliyorsa keyiniz varsa w8 kurun.
    SAKIN AMA SAKIN MSİ SERVİSİNE GEREK OLMADIKÇA BULAŞMAYIN.
    Cihazımı kutusuna naylonuna kadar isteyip geri gönderirken bataryasını koymayan ve biz gönderdik yolda kaybolmuştur ama sizi magdur etmemek için bi batarya yollayalım diye dandik bi batarya yollayan bir servisten bahsediyoruz...

• quote:

quote:

quote:

1. ayın sonunda cihaza 8.1 kurduğumu ve bu durumun kendilerini ilgilendirmediğini w8 olarak satılan bir cihaza w8.1 yüklemenin hata olduğunu söylediler.
    Msi merkezden yeni key ile w8 kurdular cihaza geri yolladılar bir daha kurmamam söylendi ve hata yoktu.
    Hata 8.1 ile alakalı yani.Ancaaaaaaaaaaaaaak;ilk ge60 ı aldığımda aynı sorun vardı memory testi yaptığımda hata veriyordu yani ramlerde sıkıntı vardı değiştirttim cihazı.
    Cihazımı kutusuna naylonuna kadar isteyip geri gönderirken bataryasını koymayan ve biz gönderdik yolda kaybolmuştur ama sizi magdur etmemek için bi batarya yollayalım diye dandik bi batarya yollayan bir servisten bahsediyoruz...

Stress test ile bellekleri test mi edeyim yani?? Servisle uğraşmak istemiyorum hiç. Windows 8 e downgrade yaparken sorun çıkar mı?? Yani dosyalarıma, kurduğum programlara falan

• quote:

quote:

quote:

quote:

Stress test ile bellekleri test mi edeyim yani?? Servisle uğraşmak istemiyorum hiç. Windows 8 e downgrade yaparken sorun çıkar mı?? Yani dosyalarıma, kurduğum programlara falan

Hocam key ley w8de biosda eger aldıysanız keyi 0 dan kurmanız gerek çückü w8 ile ilgili ne varsa uçmuş olabilir hdd den.Yinede bellekleri bi test edin sorun çıkmadığından emin olun

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam key ley w8de biosda eger aldıysanız keyi 0 dan kurmanız gerek çückü w8 ile ilgili ne varsa uçmuş olabilir hdd den.Yinede bellekleri bi test edin sorun çıkmadığından emin olun

Test ettim hocam sıkıntı yok. Windows 9 çıkana kdar kafayı yiyeceğim heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ordan da denedim ne yaptıysam olmadı. Sanal belleğe her disk için 24GB yer verdim o bile olmadı.

Tekrar win8 yükledim.
  • McScriptS kullanıcısına yanıt
    payday oynarken aldım hatayı ilk kez. diğer oyunlarda sorun yoktu. bakalım bu çözümü denedim bir daha hata almam inşallah
  • Beyler yolu basit dediğim yolu izlerseniz bir daha aynı hatayı almazsınız. Sanal belleği açacaksınız bu kadar. Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Sol tarafta gelişmiş sistem ayarları var ona tıklayın. Gelişmiş sekmesinde performan ayarlarına giriyoruz. Gelişmiş sekmesine gelip değiştir diyoruz. özel boyutu seçiyoruz. başlangıç ve en büyük boyuta 4096 yazıp ayarla diyoruz.Sonrasında pc yi tekrar başlatırsan iyi olur. İyi günler..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.