Şimdi Ara

Yaratıcının Sorgulayan kesimi ödüllendirecek olması. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kutsal kitapların anlaşılabildiğini sanmıyorum. Bana göre kutsal kitapların tahrifi durumunda sonuç kısmında bi husus oluşmuş olmalı.

Mevcut durumda size islamı seçtim denen guruhun ikiye bolunduğu ve bunlardan bi kısmının ilahiyat ikinci tahrifçi kısmının da aile içi ilişki kavramı ile algılaması mecburiyeti doğduğunu duşunmekteyim.

Yani islam bi kısım için din iken diğeri için ayin vasfındadır. Ayin vasfıyla okuyacak olanın durumu ile diğer kesim farklıdır.

Dunyevi taksimatta kişinin kendi iradesiyle anne dediği varlığa bi başka rolde eş dediği de anlaşılmakta. Bu kendi ifadesidir. Anlaşılabildi sanırsam.

Bu kimsenin bu hususu ortmek için gösterdiği çabanın maddesi kendisine odenmiş ve dünyada çatılı aile birliktelikleri kurulmuş.

Bunun bi kısım ameli işlere de cevap olması ucretlerinin peşin odenmesi mumkun.

Yani ameli işlerine de karşılık olarak işte aile var tabiat böyle ilahın emri şeklinde yorumlar mevcut.

Bu kısma da eğer ki ucretleri odenmişse amel kurgusu dahi bile odenmiş olarak yani kurduğu aile hayatına karşılık gelmiş olarak dünyada cevap bulmuştur.

Bu açıdan duşunulecek olursa islam nedir? İman nedir? Hayat nedir? Sorularına bi cevab halen uretilmemiş olabilir.

Bu sorulara muhattap iki kişi varsa bunlardan biri hala belli edilmemiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim aklima takilan ama insanlara soramadigim sorular ne olacak peki?Ahirette soracagimiz kimse yokmu?
    Ornegin heykel yapmak neden islam dininde haram kilinmis bu haram ahirette helalmi olacak?
    Ahirette yaraticiya soru soracaklar vardir muslumanlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 8 Eylül 2017; 12:39:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rasyonel akılla düşünürsen bir yaratıcı olması daha ağır basan bir ihtimal dersen katılırım , ama din derken 4300 tane inanç var hangisi ?
    İslam diyorsan dünya nüfusunun 4 de biri (% 23) bu dine mensup gözüküyor bunların içinde gözüken dediğimiz bir %10 olsa ki fazladır buna eminim çıkan sonuç dünyanın %80 i rasyonel düşünmüyor demek olur ki bu hiç mantıklı değil. Bu oranlara dininin gereklerini sadece imanın şartı islamın şartı seviyesinde bilip miras paylaşımı ile ilgili bir sureyi arapça dinlese gözleri dolanları falan hesaba katmıyorum bile
  • Bazi konular imani tehlikeye sokmuyorsa soracagim cok soru var.
    Kendimi riske edecegim hakikati ogrenmek icin helalller neden helal haramlar neden haram aklimi kurcaliyor.
    Not:muslumanim.
    Ahirette yetkili birine soracagim sorular var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lawbreaker kullanıcısına yanıt
    anlaşılmadı galiba
    Hiç birimiz bir dine girmedik.
    Bizim yerimize seçildi.

Hani inanmayanlara sorarlar ya neden inanmıyorsun kuranı okudunmu vb.
    Adam belki okumadığı için inanmıyor değil mi ?
    Okumadığı bilmediği dine niye inansın.
    Şimdi ben benim yerime işaretlenmiş bir şıkkı silerken herhangi bir sebebe ihtiyacım yok diyorum.
  • Haklı bir düşünce;

Gerçek şu ki, Allah katında yaratıkların en kötüsü aklını kullanmayan sağırlar ve dilsizlerdir. (Enfal, 22)
    Onlar ki sözü dinlerler ve en güzeline uyarlar. Onlar, ALLAH'ın yol gösterdiği kimselerdir. Onlar akıl sahipleridir (Zümer, 18)
    De ki, 'Bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?' Ancak akıl sahipleri öğüt alır(Zümer, 9)
    Sana indirdiğimiz bu kitap kutludur; ayetlerini incelesinler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar. (Sad, 29)
    Hiç bir kişi ALLAH'ın izni olmadan inanamaz ve O, akıllarını kullanmayanları rezilliğe mahkum eder. (Yunus, 100)

Bunlar aklıma gelen bir kaç örnek sadece. Hatta hiç düşünmez misiniz, düşünmeyecek misiniz, hiç akletmez misiniz, hala aklınızı kullanmayacak mısınız? ile biten ayetler de çoğunluktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019ygs

anlaşılmadı galiba
    Hiç birimiz bir dine girmedik.
    Bizim yerimize seçildi.

Hani inanmayanlara sorarlar ya neden inanmıyorsun kuranı okudunmu vb.
    Adam belki okumadığı için inanmıyor değil mi ?
    Okumadığı bilmediği dine niye inansın.
    Şimdi ben benim yerime işaretlenmiş bir şıkkı silerken herhangi bir sebebe ihtiyacım yok diyorum.

yok çok iyi anlamışım bu 2.mesaj da sağlaması oldu

çok haklısın ilk 4 satırda ,5 ve 6..satırda demişsin ki ''Adam belki okumadığı için inanmıyor değil mi ?
    Okumadığı bilmediği dine niye inansın. ''
    bende diyorum ki bir dine mensup kitabını okuduktan sonra kendi yerine işaretlenmiş şıkkın kendi mantık süzgecinden geçemediğine karar vermiş olabilir.
    Dersen ki ben benim yerime işaretlenmiş şık konusunda kitabını okudum düşündüm ve mantığıma uygun geldi ok, saygı duyarım ama bunu genellemeye vurmak yanlış olur. Zira o kendileri yerine işaretlenmiş şık için inanmıyorum diyenlerin büyük bir kısmı zaten inceleyen araştıran kişiler. İncelemesen araştırmasan hoca miras bölüşümünü anlatan bir sure okurken gözleri dolan biri olsan neden değiştiresin ki

• Okumadığı dine inanmak

Zıttı

Okuduğu dine inanmamakmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 9 Eylül 2017; 0:52:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.