Şimdi Ara

Yarasa gibi uyuyan muhabbet kuşu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
6.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yyildirayy

Manyak mı la bu

Benimkide küçükken sırt üstü yatar ayağıyla top çevirirdi

Şimdi kocadı 10 yaşına girdi

Öldüğünde kahrolacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuşların bakıma ihtiyacı var. Yemlikte görünen ekmek değil demi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hoş geldiniz arkadaşlar kuş hırpalanmış ayrı bir kafesde muhafaza ediniz günah çok korkmuş.

Veterinere götürün

• PC Master Race kullanıcısına yanıt
    Kendi yaptığım özel vitaminli mama verdim. Kuru ekmek, karma yem, sarı darı, dal darı, kemik ve kum da var.

Hasta kafesine aldım, sarımsaklı su verdim. Yarın suyu maden suyuyla değiştirip içine de vitamin ekleyeceğim.

Bu iki kuşta mineral eksikliği de var. Ama asıl sorun stres gibi.

Yarın kontrol ettiğimde yem yemiyorsa, şırıngayla beslerim.

Buradaki veterinerler gerçekten kuşlardan anlamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucidEresbos -- 27 Mart 2017; 0:9:39 >
  • Hocam veterinerler anlamıyorsa yakınınızda bilinçli petshop veya üretici varsa ona da sorabilirsiniz belki bilgisi vardır yardımcı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Hocam veterinerler anlamıyorsa yakınınızda bilinçli petshop veya üretici varsa ona da sorabilirsiniz belki bilgisi vardır yardımcı olabilir.

Konuştum mineral eksikliği olduğunu, yolunduğunu söyledi, iyi bakarsan yaşar dedi. Üç ayda tüylerini toplar.

Ama kuşun sorunu daha çok psikolojik gibi. Düzelme olmazsa veterinerlik fakültesi ne götüreceğim.

Ben üretici değilim, hobici olduğum için iyi besliyorum, hormon vs vermiyorum.

• Bence chi enerjisini toplamaya çalışıyor.

• Yarın onu dişilerin yanına atacağım, şu an tanışma faslındalar orada Chi toplar

• Stres gibi sorunları var ama düzelir. Tabi hasta kuşların yanına koyduysan hastalıkta kapabilir

• Ona bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle
  • LucidEresbos kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç kuş beslemedim malesef (ama merak ediyorum evden izin çıksa besliyicem) yalnız bayağı akvaryum ile uğraştım ve bu tür soruları sorabilecegim ve anında cevap alabileceğim facebook grupları vardı aynaları muhabbet kuşları ve güvercinler için de var isterseniz birde oraya sorun.

• kafesi ters çevir hocam kesin çözüm

• LucidEresbos kullanıcısına yanıt
    Kuşunuz travma geçirmiş gibi. Kendi haline bırakın. Fazla hareketin olmadığı sakin bir yere koyun. Bir yere götürmeyin daha çok korkar.
  • bu ikisi cok dovusuyor beli ayir bence
  • kırma yarasa

• Psikolojik olma ihtimali yüksek kuşlar ilginç şekilde intihara meyilli oluyor benim kuşta kafeste kendini peçete altına sokuyordu çıkmıyordu habire yemeye çalışıyordu sonra çıkardım kafesten attım salona 3-4 kez sağlam çarptı ama kendine geldi peçete altına girmeyi bıraktı kafesin kapısı acıktı hep kapıda dururdu. Bir gün salonun penceresine doğru hızlıca özgürlük uçuşuna geçti bir daha da uçamadı pencere kapalıydı

• Hayvan kimlik bunalımı yaşıyor.

Yalnız o tüylerden anlaşılıyor ki sıkıntıda hayvan. İşkence yapılmış olabilir.
  • Kuşa saçma sapan şeyler yedirme kardeşim normal suyunu doldur istersen belki veterinerden vitamin alır damlatırsın ama maden suyu sarımsak felan zararlıdır.

• hocaya götür okusun uflesin

• Kuşun kulağına i am vengeance i am batman diye fısılda sana itaat etsin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.