Şimdi Ara

Yaralanmalı Kaza Geçirdim, Araç Polis Tarafından Çekildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün yani cumartesi günü 2 şeritli anayol üzerinde seyir ederken yan yoldan gelen bir araç bana sol tarafımdan çarptı. Çarpmanın etkisiyle bende şeritten çıkarak sağımda bulunan araca çarptım. Benim araç baya hasar aldı. Bana çarpan araç ise aşırı hızlıydı, kaldırımı aşıp yolun karşısına geçti ve elektrik diğerine çarpıp ters döndü. Ters dönen aracın şöförü biraz yaşlı biri ve sen çarptın dedi bana. Ben haklıyken adama geçmiş olsun dedim, adam bana neden çarptın diye çıkışmaya başladı. Tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın diyerek polemiğe girmedim uzaklaştım. Benim çarpmam mümkün değil zaten. Ki benim çarptığım araç şöförüde, bana diğer aracın çarptığı yönünde ifade vermiş. Yani büyük ihtimalle bana çarpan araç suçlu bulunacak.

Çarpmanın etkisiyle kafamı çarpmışım cama. Allah tan kemer takılıydı. Ben bayılmışım o an. Araç devam edip kendi kendine durmuş yolun kenarında. Ambulans geldi beni hastaneye götürdüler. Sonrasında araç polis tarafından çekiciye yüklenip otoparka çekilmiş.
    Şimdi bir sorum olacak. Araç şirket aracı ve kaskolu. Ancak çekici hizmeti kasko tarafından değilde polis tarafından sağlandığı için bana herhangi bir ücret yansıtılır mı? Ve otopark ücreti istenecektir muhakkak. Pek bilgim yok bununla ilgili. Şimdi yarın aracı servise çektiricem ama benden çekici ve park ücretini tahsil edicekler mi acaba? Bu konuda ne gibi haklarım bulunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle çok Geçmiş olsun.

Çok konuya yazdım ama pek dinleyen yok. Şu 250-300 TL'nize kıyıp 1 kamera alsanız kimseyle derdiniz olmadan kanıt olacak ve rahatlayacaksınız.

Sadece seyir halinde kayıt yapsanız yine sizi vicdan azaplarından kurtaracak belki de yıllarınızı kurtaracak ama Türk insanı inat işte.
  • Evet isteyecekler.

Faturalandırıp karşı taraftan isteyebilirsin. Vermezse icra yolu ile takip başlatırsın, itirazz ederse dava açarsın. 3 sene sonra alırsın paranı.
  • Geçmiş olsun...
  • Öncelikle çok Geçmiş olsun.

Çok konuya yazdım ama pek dinleyen yok. Şu 250-300 TL'nize kıyıp 1 kamera alsanız kimseyle derdiniz olmadan kanıt olacak ve rahatlayacaksınız.

Sadece seyir halinde kayıt yapsanız yine sizi vicdan azaplarından kurtaracak belki de yıllarınızı kurtaracak ama Türk insanı inat işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 14 Ağustos 2018; 16:53:50 >
  • Size faturalandirilan tutari karsi tarafin trafik sigortasindan istemeleri gerekir. Yoksa sigortanin mantigina ters

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Park ücretini bilmiyorum fakat çekici ücretini ödeyerek fatura kestirin sonra kasko şirketi ile iletişime geçip ödediğiniz parayı geri isteyebilirsiniz.

Ben kazadan sonra kasko şirketinin anlaşmalı olmadığı bir çekiciye çektirdim aracı ve fatura kestirdim.Telefonda anlaşmalı olmadığı için ödeme yapılamayacağını söylediler.Mevzuatı okudum böyle bir madde göremedim ve mail olarak kendilerinden parayı istedim ödeme yapılmayacaksa hangi sigortacılık kanuna dayanaraktan yapılmayacak bunun yazılı açıklamasını tarafıma iletiniz dedim.

Cevap mailinde benden kestirdiğim faturayı bile istemedim sadece iban isteyip yazdığım ücreti direkt yatırdılar hesabıma.
  • Geçmiş olsun.

Sosyal medyada bahsettiğiniz şekilde bir kazaya denk geldim ancak emin olamadım.Aracınız hangi model ve hangi filo şirketinden kiralık? Ona göre yardımcı olabilirim size.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Öncelikle çok Geçmiş olsun.

Hocam kendi aracıma ilk iş kamera aldım. Ancak şirket aracı olması sebebiyle devamlı değişiklik gösteriyor araç. Hal böyle olunca ondan ona uğraşmak lazım. Ve şantiye içinde hangi aracı kullandığımda belli değil hangisi denk gelirse artık.

Kaza kusuru olarak bir miktar bana çarpan şahısa bir miktar karayollarına kusur yazıldı. Kiralama firması faturayı göndermem akabinde ücreti tarafıma ulaştıracaklarını söylediler. Hal böyle olunca bende cebimden karşıladım çekici ve otopark ücretini. Faturayı da firmaya gönderdim onlar tarafıma iade edicekler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.