Şimdi Ara

Yaralamalı Trafik Kazası Geçirdim. (SS'li Video'lu) (Güncellendi 8/2 Kusurluyum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
132
Cevap
1
Favori
7.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 80
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 26
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 14
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • iCrush (26 mesaj) NextMove (5 mesaj) kizilat (3 mesaj) geng (3 mesaj) WmGMD (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (41 mesaj) Mobil (78 mesaj) Tablet (4 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (5 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Yaralamalı Trafik Kazası Geçirdim. (SS'li Video'lu) (Güncellendi 8/2 Kusurluyum)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    33 Mesaj
    Tazminat icin yarali kisinin yapacaklari;
    1. Polisin tutanagini elinde bulundursun.
    2. Tedavisinin tamamlanip tamamen iyilesene kadar beklesin. (yaklasik ortalama bir yildir bu sure)
    3. Tedaviden sonra heyetten rapor alacak engel orani icin. Kirilan hicbir yer eskisi gibi dikis tutmaz bu nedenle %1 de olsa oran verilir.
    4. Bu orani aldiktan sonra mahkeme acar ve tazminatini karsi tarafin sigorta sirketinden alir.
    Diger kanallarda aciktir bayandan sikayetci olmasi gibi. Onlar ayri mahkemelerce islenir. Asgari ucret uzerinden %5 engel birakan bir kazadan alabilecegi ortalama miktar 40-50 bin liradir. Yaralinin aylik geliri ne kadar yuksekse bu fiyat o kadar cikar.
    Gecmis olsun
  • Yarbay
    8107 Mesaj
    nick-konu uyumu

geçmiş olsun
    |
    |
  • Binbaşı
    1493 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

8-2 Güzel sonuç ..senin tek hatan o yolda balıklama gitmen ..kadının yaptığını tartışmaya bile gerek yok .
    Balıklamadan kastınız hızlı gitmek ise eywallah hatamı anladım artık daha dikkatli sürmeye çalışıyorum.

Bazı arkadaşların dediği gibi seneryo üretmeyi deneyeceğim kaza anında bu niye bu kadar yavaşladı diye düşünüp önveden fren yapsaydım belki bu kaza olmazdı.

Ama balıklamadan kastınız manevra ise itiraz ederim.

Videoyu çok izledim aracın önüme kırmaya başladığı anda videoyu durdurdum. Mesafeyi ölçtüm (2 direk arası 50 metre oluyor)

Arada 30 metre olsun hadi en iyi ihtimal

Buda 80 km/h ile saniyede 22.2 m/saniye yapıyo

Bu kadar kısa süre içinde böyle esp siz araçla manevra yapsaydım takla atma ihtimalim çok yüksekti daha ağır sonuçlar olabilirdi.(kadında yoluna devam ederdi)

Ayrıca sollamakta bulunduğum motorcununda canına kast edebilirdim. Bence böyle olduğu iyi oldu.

İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1493 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sağolun hocam yorumunuz için düzce şöförleri iyi bence sakaryalılar beni çıldırtıyor. Her türlü kuralsızlık bunlarda.

|
    |
    darkangelevo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1493 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bilgi için çok teşekkür ederim hocam yaralı kişi ile paylaşacağım.

8/2 bende hata olsuğu için banada dava açmış olacak değil mi ?

Tazminatın 8/2 sini benim sigortam ödemiş olacak.

|
    |
    MyNameisDante7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2856 Mesaj
    Abi siz gerçekten kavşaklara 4 yol ağızlarona falan gerçekten yavaşlamadan son sürat mı giriyorsunuz nasıl cesaret ediyorsunuz ya. Uzun yol yolculuğunda olsun şehir içinde olsun bana yeşil yansa yada ışık olmasa bile ayağımı uzaktan bi gazdan çekerim eğer hızım çok ve ani bi durumda refleks göstremeyecek durumdaysam frenede basarım. Ne çıkacağı belli olur mu. Traktör çıkar sağ tarafını göremeyen biri burnunu uzatacağı tutar. Acil ambulans itfaiye çıkar. Çok tehlikeli.
  • Binbaşı
    1493 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

Abi siz gerçekten kavşaklara 4 yol ağızlarona falan gerçekten yavaşlamadan son sürat mı giriyorsunuz nasıl cesaret ediyorsunuz ya. Uzun yol yolculuğunda olsun şehir içinde olsun bana yeşil yansa yada ışık olmasa bile ayağımı uzaktan bi gazdan çekerim eğer hızım çok ve ani bi durumda refleks göstremeyecek durumdaysam frenede basarım. Ne çıkacağı belli olur mu. Traktör çıkar sağ tarafını göremeyen biri burnunu uzatacağı tutar. Acil ambulans itfaiye çıkar. Çok tehlikeli.
    Hocam boşuna dememişler bin nasihat bir musibetten yeğdir diye

Ders oldu banada

Ayrıca burası şehirler arası yol biraz şehir içinde kalan kısmı

Bu sayede hem ben ders aldım hemde benim gibi olan arkadaşlarda bu konuyu görerek ders almışlardır inşallah.

|
    |
  • Teğmen
    168 Mesaj
    Gecmis olsun akcakoca sapagi gectikten sonra merkeze onerken dumduz yol acik alan gelmedigini gormesi tamamen onun hatasi keza sag tarafa girip tali yoldanda baglanabilirmis

|
    |
  • Yarbay
    2629 Mesaj

Kastettiğim şey , bu şekil yerlere yaklaşırken ayağımı gazdan çeker fren pedalına götürürüm . ya biraz yavaşlarım yada pedalda beklerim ..diğer araçlardan kollayarak devam ederim ...özellikle kolladığım araçlar ufak tefek bayan araçlarıdır ...mesela micra corsa fiesta ...aracın gidişinden bile çoğu kez sürücüsünün bayan olduğunu tahmin ediyor ve çoğunlukla tutturuyorum ..

Yoksa orda manevra yapma şansın yok ...aynı durumda olsam az bir manevra şansı bile olsa gidip bariyere vurucağıma manevra yapmaz önüme çıkan araca bodoslama girerim .. sende öyle yapmışsın zaten .geçmiş olsun ...bayana iyi ders olmuş .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat8361 -- 6 Eylül 2018; 18:45:53 >
    |
    |
    iCrush kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    177 Mesaj
    Geçmiş olsun hocam. Geçenlerde motosikletle giderken bende benzer bişi yaşadım. Neyseki korkulan olmadi. Ayrıca bu konudanda anlıyoruz ki araç kamerası ve kask kamerası kaza anında haklılık/suçluluk/ payını net bir şekilde gösteriyor. (Şu YouTube da vlog çekenleri hariç tutuyorum).

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    33 Mesaj

Evet aslinda size degil sigorta sirketinize dava acacak. Cebinizden para cikmaz. Eger karsi tarafin yada sizin sigortaniz yoksa o zaman tazminati guvence hesabindan alir bu durumda sizin ve karsi tarafin kendi cebinden para cikar.

Sigortalar varsa cok rahat sekilde parasini alir. Hatta mumkunse avukat tutmadan yapsin parasini kaptirmasin kisinin bireysel olarak kolayca yapabilecegi islemler bunlar
    |
    |
    iCrush kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
triple negative breast cancer
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.